Здоров'я

Ученые обнаружили неожиданные последствия гипертонии

 • 2021-10-16 06:21:19
 • перегляди: 0

Согласно результатам исследования, опубликованным сегодня в журнале Американской кардиологической ассоциации Hypertension, у пожилых людей с диагнозом гипертония меньше размер мозга и больше вероятность развития деменции. При этом чем в более раннем возрасте у них установилось высокое давление, тем этот риск выше.Исследователи из Австралии и Китая во главе с профессором Мингуан Хэ (Mingguang He) из Мельбурнского университета изучили, как влияет высокое кровяное давление, диагностированное в раннем возрасте, на структуру мозга и увеличение риска старческой деменции. В качестве источника информации авторы использовали данные Британского биобанка — базы данных, содержащей подробную анонимную информацию о здоровье около полумиллиона добровольцев — участников из Великобритании.Прежде всего исследователи сравнили объем мозга пожилых людей с нормальным кровяным давлением и тех, у кого в разном возрасте был поставлен диагноз гипертония. Первичные данные заносили в базу в период с 2006 по 2010 год, а МРТ головного мозга делали с 2014 по 2019 год.

Чому варто частіше вживати банани

 • 2021-10-16 06:15:09
 • перегляди: 0

Цей популярний серед людей фрукт багатий на вітаміни B6 і С, він є відмінним джерелом харчових волокон і марганцю. Але що це дає нашому здоров’ю? Вітамін B6 легко засвоюється організмом, а у банані середнього розміру приблизно 25 % добової необхідної дози. Цей вітамін допомагає організму виробляти червоні кров’яні тільця, метаболізувати вуглеводи і жири у енергію, видаляти небажані хімічні речовини з печінки і нирок, підтримувати здорову нервову систему і метаболізувати амінокислоти. Вітамін B6 корисний для вагітних жінок, оскільки допомагає задовольнити потреби малюка, інформує Ukr.Media. У цьому фрукті багато вітаміну С, який захищає тіло від пошкоджень клітин і тканин. За рахунок цього вітаміну організм краще засвоює залізо, а тіло виробляє колаген — білок, який скріплює наші шкіру, кістки і тіло. Вітамін С підтримує здоров’я мозку, виробляючи серотонін — гормон, що впливає на наші цикли сну, настрій, переживання стресу і болю. У бананах багато марганцю, який допомагає організму виробляти колаген і захищає клітини від пошкодження вільними радикалами. Калій у банані сприяє здоров’ю серця і нормалізації артеріального тиску. Банани надають допомогу у травному процесі, оскільки містять багато клітковини. А розчинні і нерозчинні волокна допомагають контролювати рівень цукру у крові та позбавлятися від холестерину. Банани містять крохмаль, який не перетравлюється і потрапляє у товстий кишківник. Це корисно для контролю ваги і збереження відчуття ситості. Можна сказати, що за рахунок трьох натуральних цукрів — сахарози, фруктози і глюкози — банани забезпечують нам гідний рівень енергії, при цьому забезпечуючи організм жиром або холестерином. ukr.media

Знайшли нову небезпеку споживання кави для вагітних

 • 2021-10-16 05:39:11
 • перегляди: 0

Нині лікарі вважають, що дозволена доза кофеїну для вагітної жінки – до 300 міліграмів на день. Нове дослідження показало, що набагато менша кількість цієї речовини можуть впливати на мозок плоду.

Автори нового дослідження звернули увагу на вплив кофеїну, який не пов'язаний з питаннями виношування вагітності та вагою плода.

Вони вказують, що кофеїн – найвживаніша вагітними жінками речовина, яка впливає на нервову систему. Він може проходити через плаценту, і у плода немає ферментів для його розщеплення. Водночас в який спосіб регулярне вживання кофеїну матір'ю діє на формування нервової системи плоду, практично невідомо.

Тому у новому дослідженні вчені проаналізували дані магнітно-резонансної томографії 9157 дітей у віці 9-10 років. Вони фокусувалися на зміни в шляхах головного мозку, які пов'язують між собою його відділи. Виявилося, що певні зміни пов'язані з внутрішньоутробним впливом кофеїну. Вони частіше виникали у дітей, матері яких вживали продукти з кофеїном не рідше разу на тиждень.

Зміни головного мозку, які виявили вчені, практично не впливали на те, як діти проходили тести на когнітивні здібності. Але вони були пов'язані з погіршенням уваги, гіперактивністю та деякими особливостями поведінки.

"Це зовсім малі ефекти, які не призводять до важких психічних порушень, проте вони викликають мінімальні, але помітні проблеми в поведінці. Це потрібно враховувати при вживанні кави під час вагітності", – сказали науковці.

Напій, який розчиняє жир

 • 2021-10-16 05:39:11
 • перегляди: 0

Науковці називають вісцеральний жир найнебезпечнішим. Його не видно неозброєним оком, він оточує органи і підвищує ризик серцево-судинних захворювань і діабету. Найкраща протидія ожирінню — дієта, а також правильно підібрані напої. З’являється все більше даних про те, що чай сорту улун значно знижує кількість вісцерального жиру. В одному рандомізованому дослідженні учасники щодня споживали напій, що містить 609,3 мг катехіну, ключової поживної речовини чаю улун, протягом 12 тижнів. Дослідники виміряли кількість вісцерального жиру, масу тіла і його склад на початку дослідження, на восьмий і 12 тижні. Результати показали, що напої з високим вмістом катехінів значно зменшують об’єм, який займає вісцеральний жир, а також жирові відкладення. zdorovia.com.ua

Диетолог назвала запрещенные после 45 лет продукты

 • 2021-10-16 05:21:14
 • перегляди: 0

Возрастные изменения в организме должны повлечь за собой корректировки ежедневного рациона для сохранения здоровья. После 45 лет необходимо отказаться от пищи, содержащей большое количество калорий, консервантов и жиров, рассказала в интервью рассказала диетолог Анна Петрова.Специалист отметила, что из-за перестроений в организме определенные продукты могут увеличить риск рака, диабета и болезни Альцгеймера.Прежде всего, она посоветовала отказаться от выпечки, которая вызывает отеки, ухудшает кожу и когнитивные способности. Кроме того, сахаросодержащие продукты и кондитерские изделия способствуют развитию атеросклероза, могут привести к инсульту или ишемической болезни сердца.В качестве альтернативы специалист предложила "торты без сахара, диетические десерты на фруктовой или овощной основе, запеканки, сухофрукты". В то же время Петрова допустила употребление бездрожжевого хлеба. Также Петрова подчеркнула важность отказа от консервированной пищи, поскольку в ней содержатся канцерогены, вызывающие опасные болезни вплоть до онкологии. Следует исключить и алкогольные напитки, оказывающие сильное воздействие на печень.

Фахівці розповіли, з чим не можна поєднувати картоплю

 • 2021-10-16 05:12:08
 • перегляди: 0

Картопля є одним з найбільш популярних і корисних продуктів, але часом її вживання може привести до проблем зі шлунком, інформує Ukr.Media. Як зазначають фахівці, в картоплі міститься велика кількість крохмалю і білка, які сприяють поліпшенню травлення. Також овоч з сімейства пасльонових за рахунок високого вмісту калію допомагає в профілактиці підвищеного тиску, а також допомагає виведенню з організму токсинів. Він особливо корисний для прекрасної половини людства через наявність клітковини, що сприяє підтримці краси і молодості. Однак попри всі корисні властивості, смажену картоплю у жодному разі не варто заїдати помідорами, зазначає автор статті. Таке поєднання може ускладнити процес засвоєння поживних речовин, і стати причиною розладу травлення. ukr.media

Для підтримання здоров’я досить ходити в спортзал тільки у вихідні

 • 2021-10-16 03:54:13
 • перегляди: 0

Це доводять дослідники з двох престижних світових вузів.

Для підтримання здоров'я досить ходити в спортзал тільки у вихідні. Це доводять дослідники з двох престижних світових вузів.

Дослідники з двох престижних світових вузів вважають, що для підтримання здоров'я достатньо спорту у вихідні, інформує Ukr.Media.

Вчені Університету Лафборо і Сіднейського університету з'ясували, що якщо займатися спортом тільки у вихідні, то цього буде цілком достатньо, щоб значно убезпечити себе від раку і хвороб серця.

Дослідники Університету Лафборо (Великобританія) і Сіднейського університету (Австралія) спостерігали за близько 64 тисяч осіб у віці від 40 років в Англії і Шотландії і вивчали їх фізичну активність.

Вони дійшли висновку, що навіть якщо витрачати на заняття спортом менше 150 хвилин на тиждень (середня тижнева норма), то це дозволить зменшити на третину ризик передчасної смерті.

Фахівці в галузі охорони здоров'я вважають, що ключову роль для здоров'я мають цілеспрямовані заняття спортом, при цьому їх кількість не так важлива.

Таким чином, ті, хто займається спортом тільки на вихідних (один або два рази на тиждень), скорочують ризик захворювання раком на 18%, а ризик захворювань серцево-судинної системи — на 41%. Ті, хто займається спортом регулярно (три або більше разів на тиждень) — на 21% і 41%.

І навіть люди, які мають зовсім невелике фізичне навантаження, менше схильні до ризиків розвитку раку і серцево-судинних захворювань, скорочуючи їх на 14% і 37% відповідно.

Експрес-вправи від психологів, щоб швидко розслабитися

 • 2021-10-16 02:51:08
 • перегляди: 0

Стрес змушує наше тіло перебувати в напрузі і скутості. Як допомогти собі розслабитися, коли нерви на межі?

Техніка глибокої релаксації досить непроста, для її проведення може знадобитися фахівець. Однак є кілька вправ, які кожен здатний подужати і розслабити тіло і розум.

1. Сядьте на підлогу в зручну позу, закрийте очі. Зосередьтеся на якійсь одній частині вашого тіла - це може бути рука, нога, живіт або щось ще. Уявіть, як вона стає дуже важкою. Потім подумайте про ваше сонячне сплетіння, відчуйте його. Уявіть, як воно наповнюється теплом, а ваш лоб стає холодним. Поступово уявляйте як температура у всьому тілі стає однаковою. Коли це вийде, ви відчуєте незвичайну легкість у всьому тілі.

2. Якщо у вас немає можливості сісти на підлогу для релаксації - наприклад, ви в офісі, - то скористайтеся експрес-методом для розслаблення. Дивіться по черзі на навколишні предмети, подумки описуєте їх, повільно переходите від одного до іншого. Потім уявіть дошку, на якій ви крейдою малюєте знак нескінченності (горизонтальну вісімку). Робіть це знову і знову, поступово напруга спаде.

3. Подумки проживіть ще раз ситуацію, яка ввела вас в стан стресу. Згадайте все в подробицях, відчуйте, як тіло напружується, а серце б'ється швидше. Потім уявіть якусь дуже забавну, веселу ситуацію з вашого життя. Це моментально вас розслабить.

4. Станьте або сядьте рівно, опустіть і розправте плечі. Слідкуйте за своїм диханням: воно повинно бути повільним, рівним, глибоким. Дихати потрібно тільки животом: надувати на вдиху і втягувати на видиху. Подихайте так кілька хвилин. Усвідомте, що, незважаючи на стрес, ви в безпеці, нічого страшного з вами не відбувається.

5. Ляжте на підлогу "зірочкою", розкиньте в сторони руки та ноги. Закрийте очі, дихайте повільно і глибоко. Відчуйте, як ваше тіло стикається з підлогою, постарайтеся відчути кожну точку цього зіткнення. Уявіть, що ваше тіло стає важким, воно все більше зливається з поверхнею в одне ціле. Це допоможе якісно розслабити весь організм.

Названі невідомі факти про шкіру і про те, що їй шкодить

 • 2021-10-16 01:24:10
 • перегляди: 0

Ми, як завжди, за красу і здоров’я, тому знову розповідаємо про невідомі факти про шкіру і про те, що їй шкодить, інформує Ukr.Media. Наволочка Одна з найнебезпечніших речей для шкіри обличчя — брудна наволочка. На ній накопичується величезна кількість бактерій, бруду і ваших власних старих клітин. Це справжня біологічна бомба, тому не забувайте її знешкоджувати хоча б раз на два тижні. Заміна косметики Постійна заміна косметики для шкіри страшніша за будь-який фільм жахів. Не встигнувши звикнути до одного складу, вона змушена одразу ж пристосовуватися до нового. Так і алергію можна заробити. Засоби для укладання волосся Оберігайте шкіру від потрапляння на неї засобів для укладання волосся. У їх складі містяться речовини, які не просто забивають пори, але практично заклеюють їх, не даючи поту вільно виділятися. Часте корегування брів Занадто часте корегування брів також може завдати шкоди шкірі. Висмикуючи волоски, ви створюєте мікропоранення, тому не забувайте після сеансу обов’язково протирати оброблену зону знезаражувальним лосьйоном. Також пам’ятайте,

що ранки мають встигати гоїтися між процедурами. Одяг у пластикових чохлах, пакетах Не зберігайте одяг у пластикових чохлах або пакетах. Так, від пилу ви, можливо, його й врятуєте, але ось шкіра спасибі не скаже. Чим довше пластик і одяг зіштовхуються, тим більше шкідливих хімікатів потрапляє у тканину, а там недалеко до запалень та інших інфекцій. Відсутність сонцезахисного засобу Згадайте сонячні дні. Ви їдете у машині, і ось одна половина тіла у затінку, а інша під палючими променями. Ви ж, звичайно ж, скористалися засобом від засмаги? І, звичайно ж, знаєте, що його відсутність у цьому випадку призведе до сонячного опіку? Тривалі телефонні розмови Відверта телефонна розмова з подругою може стати великою проблемою для здоров’я шкіри. Уся справа у бактеріях, які накопичуються на слухавці. Не забувайте періодично протирати вашого портативного друга антибактеріальними серветками. Все ж таки де він лише не лежав. Кондиціонер Без кондиціонерів не обходиться жоден офіс, тому, щоб не перетворити шкіру на зморшкуваті родзинки, запасіться водою і зволожуючими кремами.

Адже кондиційоване повітря висушує шкіру краще за будь-який фен. Пасивне паління Пасивне паління нічим не краще за активне, воно викликає ті ж самі зморшки і передчасне старішання. Відсутність відпочинку від макіяжу На кілька днів відмовляйтеся від макіяжу, давайте шкірі можливість подихати і відпочити, щоб запобігти появі ознак старішання. Відсутність турботи про губи Пам’ятайте про губи. Їм також необхідні зволоження і турбота. Використовуйте спеціальні креми, а не ті, що потраплять під руку. Ви ж не змащуєте щоки кремом для ніг? Брудні сонячні окуляри Не забувайте протирати сонячні окуляри. Бактерії, що скупчуються на них, можуть викликати подразнення і висип на переніссі. Воскова епіляція Це травмуюча процедура, після якої шкірі необхідно давати хоча б три тижні на відновлення. Тож спробуйте збільшити інтервал між походами на епіляцію, щоб пізніше не мати проблем з врослими волосками і іншими не дуже естетичними речами (ми маємо на увазі прищі). Використання скрабів Скраби на те й скраби, що вони жорсткі і покликані відлущувати ороговілі клітини, тому й використовувати їх потрібно нечасто.

А інакше шкіра ще не встигне відновитися, і ви просто будете її дряпати. Надмірне вживання солі Надмірна кількість солі у вашому раціоні призводить до порушення водного балансу, а це означає, що й до сухості шкіри, яка, як і ми, без води жити не може. Відсутність контролю за гостротою зору Не забувайте щороку перевіряти зір. Примружуючись та намагаючись побачити щось важливе, ви вкотре напружуєте м’язи обличчя і створюєте нові зморшки. Голодування Голодування шкодить шкірі не менше, ніж шлунку. Брак вітамінів і мінералів призводить до тьмяного кольору обличчя та втрати еластичності. Гарячий душ Тривалий гарячий душ може бути приємним для вас, але не для шкіри. Гарячі цівки води вимивають верхній шар епідермісу, що призводить до свербіння, лущення і сухості. Вода у басейні Хлорована вода у басейні — наш найгірший ворог. Усі про це знають, але чомусь продовжують нехтувати правилами гігієни. Обов’язково приймайте душ після запливів, використовуючи якісні гелі для душу та гарне мило. Сон з макіяжем Очевидно, що спати з макіяжем — це страшний сон будь-якої освіченої дівчини,

але ми, мабуть, ще раз коротко пояснимо, чому: бактерії, забиті пори, запалення, прищі, забагато витрат на косметологію і лікувальні мазі. Зневоднення Зневоднення укупі з кофеїном призводять до прискореної появи зморшок. Тому або пийте по 2 літри на день, або обмежтеся маленькою чашкою кави під час сніданку. Вичавлювання прищів Вичавлювання прищів призводить до збільшення терміну загоєння запалень. До того ж у такий спосіб ви «заганяєте» бактерії, що стали причиною ненависного прища, ще глибше у шкіру, додатково заносячи інфекції, чим і даруєте життя ще одній проблемі, яка виникне, щойно зникне стара. Стрес Стрес — причина появи пігментних плям і почервоніння. Безумовно, уникнути його неможливо, але варто спробувати зменшити. Вас розлючує знайомий нахаба? Припиніть з ним спілкуватися! Цукор Цукор, як і сіль, корисний лише у помірних кількостях. Якщо сіль зневоднює, то цукор впливає на колаген, який робить шкіру пружною. Тому надмірна кількість цукерок призводить не лише до зайвої ваги, але й до в’ялості шкіри. Сидячий спосіб життя Сидячий спосіб життя заважає крові вирувати по судинах, а це означає, що шкіра не отримує її у достатній кількості. Тому у вас є вибір: багато спорту і гарний колір обличчя або сидіння з прищами та тьмяним кольором обличчя. ukr.media

Продукти, які викликають висипання на обличчі

 • 2021-10-16 01:15:16
 • перегляди: 0

Найчастіше прищі з'являються через генетику або гормональні зміни, але харчування теж відіграє свою роль.

Щоб шкіра була чистою, з раціону варто прибрати три продукти. Про це розповіла британський дієтолог Гаррієт Сміт.

В першу чергу варто відмовитися від молочних продуктів. Також краще не зловживати тортами, печивом і шоколадом, адже в них міститься молоко. Але при відмові від молочних продуктів необхідно знайти для себе джерело кальцію, йоду і вітаміну B12.

"Якщо ви вирішите уникати молочних продуктів, добре спланована безмолочна дієта, яка є здоровою і збалансованою, може забезпечити вас всіма необхідними поживними речовинами", - каже фахівець.

За словами дієтолога, викликати прищі можуть і солодкі продукти. У день дозволяється з'їдати не більше 30 грамів цукру. При цьому варто пам'ятати, що цукор є в соках, меді та інших продуктах.

Ще на стан шкіри впливає їжа з високим вмістом насичених жирів. Щоб уникнути прищів, краще додати в раціон горіхи, авокадо, оливкову олію і рибу.

Кардіолог радить, кому варто додатково приймати вітамін С

 • 2021-10-16 01:15:16
 • перегляди: 0

Лікар-кардіолог Наталія Іванюк переконана, що, хоч скільки говори про важливість дотримання балансу вітамінів в організмі, ніколи ця інформація не перестане бути актуальною. Особливо зараз, у розпал осіннього авітамінозу, коли все, що ми накопичили за літо, потроху відходить. Тому Наталія Іванюк вирішила розповісти про вітамін С. Симптоми його нестачі: кровоточивість ясен, тривале загоєння синців і подряпин на шкірі, рясне випадання волосся, висока частота захворюваності, носові кровотечі. Кардіолог пояснює, що це сигнали, щоби здати аналіз крові на перевірку кількості вітаміну С в організмі і почати його поповнювати. Але тут постає друге питання: як саме поповнювати. «Їсти кілограмами апельсини та мандарини, звичайно, смачно і приємно, але не зовсім коректний варіант. Від такої кількості фруктів можуть виникнути проблеми в шлунково-кишковому тракті. Не дарма фармацевти розробили концентрацію вітамінів у спеціальних добавках і препаратах. Їх вибір величезний — нехай ваш лікар-терапевт порекомендує необхідну дозу і тривалість прийому. Особливу увагу звертаю тих, хто курить. Вам точно варто збільшити дозу в 1.5 рази — нікотин виводить вітамін С з організму», — підкреслює Наталія Іванюк. Кардіолог також наголошує, що самолікування і самопризначення вітаміну С може привести до передозування (діарея, зневоднення, низький кров’яний тиск, часте сечовипускання). Окрім того, є ризик утворення каменів у нирках. «Не буду вас далі лякати наслідками передозування. Скажу лише те, що вітамін С — перше, що вам варто однозначно посилити в вашому організмі!» — говорить лікар. GreenPost

Диетолог назвала наименее вредные сладости

 • 2021-10-16 01:03:12
 • перегляди: 0

Чрезмерное потребление сладкого вредит организму, однако его нехватка тоже опасна. Врач-диетолог, кандидат медицинских наук Людмила Зотова рассказала, какие сладости наименее вредны для здоровья. По словам специалиста, чем сложнее состав десерта, тем он вреднее.Хуже всего на состояние организма влияют жаренные во фритюре сладости, например, пончики и чак-чак. В них содержатся большое количество простых сахаров и трансжиры.Также не полезны дрожжевые десерты из теста, шоколадные батончики и торты с обилием крема.«С точки зрения микробиологии опасны все белковые (где используются сырые белки или яйца до конца не пропекаются) и молочные десерты».Самыми безвредными по всем параметрам, по словам Зотовой, являются горький шоколад, мёд, мармелад, пастила и зефир, которые готовятся на агар-агаре, а не на химических желеобразователях.

Фахівці виявили негативні наслідки нічного пробудження

 • 2021-10-16 00:48:20
 • перегляди: 0

Встановлено, що в цілому дами прокидаються вночі рідше, ніж чоловіки. Але вплив неспання ночами на їх організм виявився набагато серйозніше, інформує Ukr.Media. Жінки, що прокидаються вночі, удвічі частіше вмирають молодими. Про це йдеться в дослідженні австралійських вчених, які вивчили негативні наслідки нічного пробудження під час сну. Відзначається, що в ході експерименту було проаналізовано «несвідоме неспання» восьми тисяч чоловіків і жінок в нічний час. Добровольців забезпечили датчиками сну, щоб відстежувати, як часто вони прокидалися вночі і як довго не спали. «Встановлено, що в цілому жінки прокидаються вночі рідше, ніж чоловіки. Але вплив неспання ночами на жіночий організм виявилося набагато серйозніше», — відзначають дослідники. За словами доцента Матіаса Баумерта, нічне неспання у дам пов’язано з підвищеним ризиком смерті від серцево-судинних захворювань, таких як інфаркт або інсульт. Зокрема, виходячи з даних дослідження, у жінок, які частіше прокидаються вночі (6,5% нічного сну), ймовірність настання вищезгаданих діагнозів на 60-100% вище, ніж у чоловіків, чий сон є міцним і безперервним. ukr.media

Дефіцит вітамінів – дізнайтеся, чого не вистачає вашому організму

 • 2021-10-16 00:48:20
 • перегляди: 0

Якісна їжа зараз рідкість, і в результаті в усьому світі зростає число людей, які хронічно страждають від дефіциту деяких найважливіших вітамінів. Багато хто дізнається про брак деяких з них тільки тоді, коли ситуація стає складною. Однак є ознаки, що однозначно вказують на дефіцит того чи іншого вітаміну. Ми в Joy-pup рекомендуємо, якщо ви побачили у себе будь-які із симптомів, зверніться за медичною допомогою.

Вітамін С

Найбільш частими факторами ризику дефіциту вітаміну С є неправильне харчування, алкоголь, важкі психічні захворювання і куріння. На його дефіцит вказує схильність до інфекцій, синців, більш повільне загоєння ран, врослі волоски на тілі, хворобливі і опухлі суглоби, кровоточивість ясен, анемія, стомлюваність і поганий настрій, набір ваги без зміни харчових звичок. Щоб організм щодня отримував достатню кількість вітаміну С, необхідно їсти свіжі фрукти і овочі.

Вітамін А

Груба, суха і роздратована шкіра, втрата апетиту, часта втома, слабке волосся без блиску, ламкі нігті, лупа, шкіра, схильна до появи прищів, є попереджувальними ознаками дефіциту вітаміну А.

Однак, як відзначають експерти, його дефіцит найчастіше проявляється у змінах в очах. Вітамін А або ретинол міститься в основному в жирі печінки риби, яєчному жовтку, вершковому маслі і сметані. Зелені листові та жовті овочі містять каротиноїди, такі як бета-каротин, які в організмі перетворюються в вітамін А.

Вітамін Е

При дефіциті вітаміну Е в організмі не так багато видимих ​​зовнішніх ознак, але симптоми помітні в картині аналізу крові. Якщо у вас низький рівень еритроцитів, це означає, що вам також не вистачає вітаміну Е. Він відіграє важливу антиоксидантну роль, допомагаючи клітинам захищатися від шкідливої ​​дії вільних радикалів. Також він необхідний для нормального функціонування імунної системи в боротьбі з бактеріями і вірусами. Це також допомагає розширити кровоносні судини і запобігти згортанню крові всередині них.

Група вітамінів B

Симптоми дефіциту вітаміну B1 включають неврологічні розлади, м’язову слабкість і спазми, проблеми з пам’яттю і набряки. Симптоми можуть включати втрату апетиту, дратівливість і розлад травлення. У разі повного дефіциту виникає авітаміноз.

Дефіцит вітаміну В2 видно в куточках губ, навколо яких часто виникають ранки і пошкодження шкіри. Дефіцит вітамінів B3 і B7 відбивається на багатьох шкірних проблемах.

Вітамін B6

Дефіцит вітаміну B6 зустрічається у діабетиків, людей похилого віку, вагітних жінок і матерів, які годують груддю. Це пов’язано із захворюваннями нирок, судомами в руках і ногах, безсонням і анемією. Фолієвої кислоти або вітаміну B9 часто не вистачає вагітним жінкам, жінкам, які приймають протизаплідні таблетки, людям з розладом шлунка і алкоголікам. Дуже важливий ще один вітамін з групи B – B12.

Вітамін D

За допомогою вітаміну D кальцій, що надходить в організм, засвоюється належним чином. Також цей вітамін необхідний для нормального згортання крові і функціонування щитовидної залози. Найчастіші симптоми дефіциту вітаміну D – недостача енергії, частий біль в попереку, м’язах і кістках, ламкі кістки, випадання волосся, погане загоєння ран, погіршення зору, втрата апетиту, безсоння.

Читайте також 10 природних джерел біотину.

Як допомогти дитині вдома, якщо у неї впала сатурація або вона задихається?

 • 2021-10-16 00:48:20
 • перегляди: 0

При коронавірусній хворобі у дітей часто бувають ларингіти. Справедливості заради варто відзначити, що вони бувають і при інших вірусних захворюваннях. Проте, варто знати, що при ковіді часто бувають нічні напади у вигляді задишки. Як з ними боротись, читайте в статті.

Для ларингіту характерний нічний напад, коли дитині важко дихати. І потрібно знати, як надати першу допомогу. Її правила розробила Американська асоціація педіатрії.

Що потрібно робити в тому випадку, якщо у дитини напад:

Якщо дитина лежить, потрібно посадити так, щоб тіло зайняло вертикальне положення.

Відкрити вікно, дати потік свіжого повітря. Якщо на вулиці жарко, включити кондиціонер. Можна дати випити прохолодної води або з'їсти морозива.

При відсутності позитивної динаміки загального стану дитини і наростання проявів дихальної недостатності потрібно використовувати препарати. Якщо вдома є небулайзер, потрібно зробити інгаляцію з препаратом, який зніме набряк голосових зв'язок. Наприклад, «Пульмікорт». Якщо його немає, тоді - «Преднізолон» у вигляді ректальної свічки.

Нагадуємо, що самолікуванням займатися не потрібно, звертайтеся до свого педіатра.