Закарпаття - сторінка 3

У результаті благодійного забігу в Ужгороді вдалося зібрати понад 105 тисяч гривень для лікування маленького Павлика Мотички (ВІДЕО)

 • 2021-06-14 16:46:17
 • перегляди: 0

13 червня на площі Театральній зібралися понад 150 учасників. Реєстрація була платною. Загалом вдалося зібрати понад 105 тисяч гривень. Ці кошти віддали родині Павла Мотички із Синевира.

Павлику 1 рік і 9 місяців. У хлопчика виявили спінальну м’язову атрофію. При такому захворюванні дитина перестає спочатку рухати руками й ногами, далі не може ковтати, а на наступній стадії — дихати, — кажуть організатори. Ужгородці й гості міста почали збиратися на благодійний забіг із 8 ранку.

Марія Туряниця приїхала на благодійний захід із Мукачева. Каже: вирішила бігти разом із колегами. Собі обрала дистанцію 5 кілометрів.

“Про захід я дізналася з соціальних мереж. Побачила анонси. Вирішила взяти участь. Власне, й колег підбурила, тому що мета благородна — допомогти. У забігах я беру участь уперше. Бігаю для себе, але вирішила, що сьогодні мушу пробігти за Павлика, допомогти йому”, — каже Марія.

Із Мукачева приїхала і Мар’яна Герц. Вона також визначилася з кількістю кілометрів, які хоче пробігти.

“Планую пробігти 5, але не знаю, як вийде. Я тільки з радістю за цей благодійний рух і закликаю всіх приєднатися і підтримати.

Я думаю, що якби кожен допоміг, уже стало би краще і легше, тому що я думаю, ми повинні починати свій день із добра”, — розповідає Мар’яна.

Перед початком забігу учасникам провели руханку, щоб вони могли розім’ятися.

Далі їх поділили на кілька груп. Забіги влаштували на 500 метрів для найменших, також на 2 км 200 метрів, на 5 і 10 кілометрів. Найдовшу дистанцію обрала ужгородка Юлія Гудзь.

“Мені просто трошки легше було, бо я вже 17-ий рік у спорті. Я займалася легкою атлетикою 14 років і тільки три бігаю. Я вже в принципі була підготовлена. Але для інших людей, звичайно, не треба одразу бігти 10 кілометрів, тому для них тут придумали і 2 км, і 5, щоб вони просто в задоволення пробігли і щоб без всяких травм це обійшлося”, — каже Юлія.

Дистанцію понад 2 кілометри першим подолав і фінішував ужгородець Олександр Софілканич.

“Вирішив бігти 2, 2 км, бо давно не тренувався. Можна сказати, я новачок у цій дистанції, взагалі в марафоні. Перший для мене. Ми бігли по набережній. Можна сказати, дві набережні, по мосту — одне коло. Для новачка це достатньо. Виграв, задоволений. Найголовніше, щоб Павлик поправився і так само зміг і з нами побігати”, — розповідає Олександр.

Благодійний захід «Біжу за Павлика» тривав близько чотирьох годин, зареєструвалися понад 150 учасників, – повідомляє Суспільне Закарпаття.

Майже три десятки мукачівців стали донорами крові

 • 2021-06-14 16:46:17
 • перегляди: 0

Раніше Depo.Закарпаття повідомляв, що мукачівців закликають стати донорами крові. Акцію збору крові організували 14 червня. У ній взяли участь 29 містян, інформують у Лікарні святого Мартина.

У медзакладі вдячні, що мукачівці відгукнулися на ініціативу, адже від неї залежать людські життя. Кожен із донорів отримав подарунковий сертифікат.

Акція не завершується. Всі охочі поділитися своєю кров'ю можуть приходити з понеділка по четвер з 10:00 до 13:00 у Лікарню святого Мартина.

Записатися та отримати додаткову інформацію можна за номером завідувачки відділення переливання крові Оксани Свалявчик 0955080779.

Нагадаємо, в Ужгороді відбувся благодійний захід "Біжу за Павлика".

57 людей в Ужгороді стали донорами крові у Всесвітній день донора (ФОТО, ВІДЕО)

 • 2021-06-14 16:46:17
 • перегляди: 0

Оксана здає кров у Закарпатській обласній станції переливання з 2014-го до трьох разів на рік.

"У мене є одна знайома, вона вже Почесний донор. Вона почала здавати кров, і коли ми розмовляли, вона казала, що вона здає кров, я думала: "Ну навіщо вона здає кров?", — розповіла Оксана. — У 2014 році мій тато потрапив у лікарню, мені сказали, що треба донорів. Я прийшла, здала кров і зрозуміла, що нічого страшного нема. Ця справа дуже потрібна, тому що не всі мають можливість здати для своїх рідних і близьких кров. Так я почала. Бувало, і п"ять разів, тому що кров можна здавати раз у два місяці".

Цього року Оксана здала кров уже другий раз.

Олександр Сливка цього року також удруге прийшов здавати кров в Закарпатську обласну станцію переливання крові. Хлопець став донором 3 роки тому.

"Поштовхом насправді було те, що я прочитав, що не вистачає моєї групи крові, і це стало поштовхом, після цього я регулярно здаю", — розповів чоловік.

З 2007-го здає кров в Закарпатській обласній станції переливання Юрій Черниш. Цього року чоловік на кровоздачу пішов разом зі своїми колегами.

"Останній раз ми здавали під час тижневика здачі крові, то був вівторок минулого тижня, — розповів Юрій. — Було приблизно 10 співробітників. Я став донором у 2007 році, коли потрібна була кров для моєї вагітної дружити. Коли пішов, хвилювався, не хотів, але зрозумів, що це не боляче й не страшно, бо там не можуть занести інфекцію. Я це побачив все на власні очі й кожен рік почав здавати - там 2008 і 2009 - два-три рази в рік, тобто десь близько 20 разів я здаю кров і компоненти".

Завідувачка відділу комплектування донорських кадрів станції переливання Марія Фантич каже: у Всесвітній день донора до них приходять здавати кров близько 70-80 людей.

"Цей день приурочено до дня народження великого вченого, лауреата Нобелівської премії Карла Ландштайнера, котрий винайшов групи крові, а потім і резуси, бо до того не знали, що в кожної людини своя група крові й просто переливали, — пояснила вона. — Кров має термін придатності до 40 днів, тому нам завжди потрібно поновлювати запас, завжди потрібно молодих донорів, бо протипоказом до донорства також є і вік людини. Донором може бути людина віком від 18 років і до пенсійного віку".

За словами Марії Фантич, у Всесвітній день донора кожен після кровоздачі отримав подарунок на вибір: кружку, екоторбу, значок, браслет, грамоту чи термос.

Міжнародний форум транскордонного співробітництва провели в Ужгороді. Фото. Відео

 • 2021-06-14 16:33:32
 • перегляди: 0

14 червня в залі засідань Закарпатської обласної ради пройшов міжнародний форум міжрегіонального та міжмуніципального транскордонного співробітництва «Україна у Карпатському Єврорегіоні». Захід організували у гібридному форматі – з безпосередньою участю із забезпеченням карантинних вимог та в дистанційних онлайн-включеннях.Ще перед початком форуму на учасників чекало музичне привітання від Заслуженого академічного Закарпатського народного хору. Після чого вже й розпочалося безпосереднє відкриття форуму. Участь у роботі міжнародного форуму взяли представники місцевого самоврядування, консульських установ країн-сусідів та громадських організацій, як з України, так і з-за кордону.Із вітальним словом до учасників звернувся Олексій Петров, голова Закарпатської обласної ради, та розповів, що у 1993-му році обларада виступала одним із засновників Карпатського Єврорегіону.«Підписання у 2014 році угоди про асоціацію України з ЄС надало старт як системним реформам наближення національного законодавства до європейських стандартів, так і заклало початок впровадження реальних реформ нашого життя.

Зокрема, і через механізми транскордонного співробітництва. Для Закарпаття, яке межує з чотирма країнами Європейського Союзу, транскордонне співробітництво з прикордонними регіонами, в рамках Карпатського Єврорегіону, набуває особливого значення», – додав Олексій Петров та побажав усім плідної роботи, обміну досвідом та новими ідеями, адже це тільки перші кроки на шляху до спільного та скоординованого розвитку в Карпатському Єврорегіоні в умовах нових глобальних викликів.У свою чергу, голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков зауважив, що створення Карпатського Єврорегіону демонструвало потребу регіонів у пошуку нових форм взаємодії, бажання включатися до процесів євроінтеграції та знаходити фінансові ресурси для вирішення спільних проблем.Єврорегіоном передбачалася спільна діяльність у таких напрямках як розбудова прикордонної інфраструктури, в тому числі пунктів пропуску, планування транскордонних коридорів, охорона природного навколишнього середовища, економіка і міжнародний туризм, збереження культурної спадщини, співпраця у сферах культури та освіти.

Всі ці напрямки залишаються актуальними й сьогодні.Територія Карпатського Єврорегіону отримала можливість брати участь у трьох таких програмах: Польща – Білорусь – Україна; Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна; Румунія – Україна. А Закарпаття, як національний представник України, є учасником усіх трьох програм одночасно – це суттєва перевага, яка може використовуватись більш ефективно.До учасників форуму звернувся й Генеральний консул Угорщини в Ужгороді, Йожеф Бугайла. Дипломат подякував за запрошення та звернув увагу на те, що між нашими країнами традиційно існує дружба та співпраця: «Це важливий день, тож бажаю усім плідно попрацювати, досягти поставлених цілей та отримати хороші результати в рамках проведеної роботи».Через онлайн-зв’язок до роботи форуму долучилося чимало експертів з Угорщини, Словаччини, Румунії та України. Дискусії велися в рамках тематичного круглого столу із узагальненою темою «Карпатський Єврорегіон як важливий інституційний інструмент євроінтеграційного поступу України». Підсумком роботи форуму стало підписання меморандуму про утворення та діяльність транскордонної мережі «Форум міст-побратимів та міст-партнерів Карпатського Єврорегіону» і угоди – «Форум громадянського суспільства Карпатського Єврорегіону».Вікторія КОПИНЕЦЬВідео – Дмитро МИСЬmhmlazyloadvideo("60c759b6345b9");mhmlazyloadvideo("60c759bee8b75");mhmlazyloadvideo("60c759b6345b9");

На Закарпатті розпочався форум транскордонного співробітництва в Карпатському регіоні

 • 2021-06-14 16:24:42
 • перегляди: 0

Про це кореспондентові Укрінформу повідомили в пресслужбі Закарпатської обласної ради.

Зазначається, що у межах форуму відбудуться тематичні круглі столи та панельні дискусії щодо транскордонного співробітництва у різних сферах: бізнесу та інвестицій, туризму, міжкультурної співпраці, освіти й охорони здоров’я, екології та безпеки. Також під час форуму планують підписати меморандум про відновлення мережі міст-побратимів Карпатського регіону, відкриття центру українсько-польського співробітництва та Офісу регіональних відділень Асоціації міст України «Карпатський Єврорегіон — Україна».

Карпатський єврорегіон — міжнародна асоціація в Центральній та Східній Європі, заснована 14 лютого 1993 року міністрами закордонних справ Польщі, України та Словаччини у місті Дебрецен. Спершу площа Карпатського єврорегіону становила 53 тис. км² з населенням близько 5 мільйонів чоловік. Після приєднання Словаччини та Румунії, площа КЄ збільшилася до 145 тис км², а населення — до 14, 2 млн. Нині у Карпатському єврорегіоні проживає майже 16 мільйонів осіб, переважна більшість з них — це мешканці малих містечок і сіл.

Головне завдання КЄ — сприяння транскордонному співробітництву та прикордонним регіонам – членам асоціації.

Керівним органом Карпатського єврорегіону є Рада, до складу якої входять представники 5 національних делегацій (по 10 осіб від країни) 19 адміністративних регіонів Карпатського Єврорегіону.

Керівництво Радою Карпатського єврорегіону наразі здійснює Польща.

Завтра - пряма телефонна лінія із керівництвом Закарпатської ОДА

 • 2021-06-14 16:21:32
 • перегляди: 0

Увівторок, 15 червня 2021 року, в облдержадміністрації діятиме пряма телефонна лінія «Запитай у влади», під час якої громадяни зможуть звернутися до заступника голови обласної державної адміністрації Петра Добромільського з особистих питань.

Звертатись з 16.00 до 17.00 за телефоном 0 800 502 708.

Дзвінки безкоштовні.

Ужгородські футболісти не змогли втримати перше місце

 • 2021-06-14 16:21:31
 • перегляди: 0

11 червня відбувся заключний, 26-й, тур Другої ліги України з футболу сезону 2020/21. Увага закарпатських поціновувачів футболу була прикута до Луцька, де місцева «Волинь-2» приймала ФК «Ужгород».На останній матч сезону команди виходили вкрай мотивованими. Гості вели боротьбу за перше місце в групі А, а господарі намагалися покинути дно турнірної таблиці. Попри те, що «Волинь-2» та «Ужгород» демонструють протилежні результати, ця гра вийшла доволі рівною та інтригуючою.Активніше в гру вступили лучани. Підопічні Альберта Шахова наприкінці стартової 20-хвилинки створили два небезпечні моменти: спочатку воротам Валерія Восконяна загрожував Денис Теслюк (м’яч у цьому епізоді пролетів над поперечиною), а за кілька хвилин простріл Вадима Ольховича повинен був результативно замикати Назарій Кузьмич (39-го номера підвела точність).Закарпатська команда перший гольовий момент створила на екваторі першого тайму. І, що важливо, він завершився взяттям воріт. На 22-й хв. Адріан Пуканич виконав верхову передачу в штрафний майданчик, де Юрій Чонка головою переправив м’яч у сітку воріт (0:

1). Через п’ять хвилин Сергій Майборода міг подвоїти перевагу своєї команди, та нападник чудовий момент змарнував (удар головою виявився неточним).На 30-й та 31-й хвилинах уболівальники могли побачити ще забиті м’ячі, та для цього не вистачило лічених сантиметрів. Спочатку м’яч влучив у каркас воріт «Волині-2», а за хвилину – у каркас воріт «Ужгорода».На 34-й хв. ще один гольовий момент виник у Сергій Майбороди, та 23-річний футболіст не зумів виграти дуель у голкіпера. А під ендшпіль першого тайму ужгородці могли пропустити м’яч у відповідь: Денис Теслюк вийшов віч-на-віч із голкіпером, обіграв його і покотив круглого у ворота, та на заваді став Роман Цень, який вибив «снаряд» із лінії воріт.Господарям у цій грі втрачати було нічого, тож у другому таймі вони віддавалися сповна, аби зачепитися за позитивний результат. На 68-й хв. лучани зуміли увігнати м’яч у сітку воріт «Ужгорода», та за мить взяття воріт було скасоване, оскільки лайнсмен зафіксував офсайд. Далі господарі намагалися змінити рахунок на табло завдяки дальнім ударам Назарія Кузьмича та Дениса Теслюка,

проте в обох епізодах вдало діяв голкіпер команди-гостей.А от за десять хвилин до завершення основного часу зустрічі лучани таки досягли свого. Максим Минайленко не за правилами зупинив суперника у власному штрафному майданчику й арбітр призначив пенальті, яке в підсумку реалізував Денис Теслюк (1:1).Якщо господарів нічийний результат влаштовував, то гостям необхідно було перемагати, що вони наприкінці матчу й намагалися зробити, однак ці спроби успіхом не увінчалися. На 86-й хв. Сергій Машталір опинився на хорошій ударній позиції, але переграти голкіпера йому не вдалося (Арсеній Коркодим у вирішальний момент ногою відбив м’яч). А в компенсований арбітром час Адріан Пуканич намагався відзначитися дальнім ударом, проте м’яч пролетів над воротами.А потім прозвучав фінальний свисток, який зафіксував результативну нічию – 1:1. Якщо «Волині-2» цей заліковий бал допоміг піднятися з дна турнірної таблиці, то «Ужгороду» цієї нічиєї не вистачило, аби стати переможцем групи А. Закарпатська команда фінішує на другому місці. Зазначимо, що ця позиція дозволяє нашій команді вийти у Першу лігу України.

«Волинь-2» (Луцьк) – «Ужгород» – 1:1 (0:1)Голи: Денис Теслюк 81 (пен.) – Юрій Чонка 22.«Волинь-2»: Арсеній Коркодим, Максим Сасовський, Станіслав Кристін, Владислав Кристін, Тарас Завадович (Дмитро Уманець 93), Вадим Лучка, Назарій Кузьмич (Ігор Грицюк 94), Дмитро Максимчук, Микола Миронюк, Денис Теслюк, Вадим Ольхович.Головний тренер – Альберт Шахов.«Ужгород»: Валерій Восконян, Стефан Федак, Олег Допілка (Володимир Дуран 55), Максим Минайленко, Роман Цень, Владислав Шкіндер, Віктор Ряшко, Адріан Пуканич, Юрій Чонка (Вадим Ференцик 46), Сергій Машталір, Сергій Майборода.Головний тренер – Володимир Васютик.Результати інших матчів 26-го туру:«Буковина» (Чернівці) – «Оболонь-2» (Буча) – 3:1,«Карпати» (Галич) – «Чернігів» – 2:1,«Карпати» (Львів) – «Нива» (Вінниця) – 1:2,«Чайка» (П. Борщагівка) – «Діназ» (Вишгород) – 0:1,«Епіцентр» (Дунаївці) – «Поділля» (Хмельницький) – 0:3.Олег МИКИТА

Аномальная погода: Карпаты замело снегом (ФОТО)

 • 2021-06-14 16:21:31
 • перегляди: 0

14 июня в Карпатах выпал снег! Об этом сообщил Черногорский горный поисково-спасательный пост на официальной странице в Facebook.

Помимо того, что гору Поп Иван Черногорский замело снегом, температура в Карпатах опустилась ниже нуля градусов.

По состоянию на 07:00, 14.06.2021, на г. Поп Иван Черногорский облачно, снег, ветер юго-западный 11-12 м/с. Температура воздуха 0°С.

— сообщили работники Черногорского поста.

Поп Иван Черногорский или Черная Гора — одна из самых высоких гор в Украине. Ее высота составляет 2028 метров, а расположена она на границе Ивано-Франковской и Закарпатской областей.

Читать также3 счастливых дня было у меня с ... Дмитрием Комаровым: репортаж с самой экстремальной экскурсии по Карпатам

К слову, в Турции Мраморное море покрылось серой слизью.

В Запорожье из-за ливня затоплены улицы и дома (ФОТО)

 • 2021-06-14 16:21:30
 • перегляди: 0

Увечері 13 червня Запоріжжя накрило стіною води. Ливневки, навіть на нещодавно відремонтованих вулицях, не впоралися.

Прес-служба ГСЧС в Запорізькій області повідомляє, що всього витягли вісім авто, постраждалих немає. А на проспекті Соборному злива підтопила житловий будинок. Рятувальники відкачали 150 куб. метрів води.

На Мукачівщині поліція затримала водія, який керував автомобілем під дією наркотиків

 • 2021-06-14 16:21:30
 • перегляди: 0

Як інформує Depo.Закарпаття з посиланням на поліцію області, 14 червня, близько 1:30, поліцейські групи реагування патрульної поліції у селі Павшино зупинили автомобіль марки ВАЗ "21099", який рухався з порушеннями Правил дорожнього руху.

Поліцейські помітили, що чоловік підозріло себе поводить і нервує. Стан 26-річного жителя села Ключарки Мукачівського району викликав у працівників поліції підозру, що він може знаходитися в стані наркотичного сп’яніння. Правоохоронці провели поверхневу перевірку транспортного засобу, під час якої виявили на задньому сидінні автомобіля поліетиленовий пакет з речовиною рослинного  походження, схожою на марихуану, вагою близько 30 грамів, електронні ваги та одноразові шприци.

Порушника освідчили, медики зафіксували, що чоловік перебував у стані наркотичного сп’яніння.

З’ясовано, що житель Мукачівщини вже втретє протягом року притягується до  відповідальності за керування транспортним засобом у стані наркотичного сп’яніння. Незважаючи  на те, що чоловіка рішенням суду позбавлено права керувати транспортними засобами.

За фактом незаконного зберігання наркотичних речовин слідчі поліції розпочали розслідування за ч.1 ст.309 Кримінального кодексу України. Виявлені заборонені предмети поліцейські вилучили та скерували експертам на дослідження.

На порушника склали адмінпротокол за ст. 130 (керування у стані сп'яніння) та винесли постанову за ч.5 ст. 126 (керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом) Кодексу України про  адміністративні правопорушення. Окрім кримінальної відповідальності, порушнику передбачене покарання у вигляді штрафу на суму майже 41 тисячу гривень.

Нагадаємо, на Закарпатті працівниця соцзахисту привласнила понад 100 тис. грн. Також на Закарпатті викрили посадовця, який допомагав призовникам ухилятися від служби.

В соцсетях всплыло видео с места утреннего ДТП в Мукачево (ФОТО, ВИДЕО)

 • 2021-06-14 16:21:29
 • перегляди: 0

Соответствующей информацией и видеозаписью с места происшествия поделились очевидцы на странице "munkach_news" в Инстаграмме.

Известно, что случилась  авария сегодня утром, 14 июня, около 09:00 на перекрестке улиц Береговский-объездная и Береговский-боковая с участием грузового автомобиля и микроавтобуса. Что именно стало причиной аварии пока неизвестно. Вероятно, происшествие случилось из-за несоблюдения правил дорожного движения. Информация о пострадавших отсутствует. Транспортные средства получили механические повреждения.

В Ужгороді поліцейські знайшли амфетамін у 29-річного чоловіка. ФОТО

 • 2021-06-14 16:21:23
 • перегляди: 0

В Ужгороді, по вулиці Заньковецької, за оперативною інформацією працівники управління боротьби з наркозлочинністю поліції Закарпаття зупинили для перевірки 29-річного жителя обласного центру Закарпаття.

Поліцейські володіли інформацією, що вказаний чоловік може бути причетним до наркозлочину.

Під час поверхневої перевірки поліцейські вилучили у фігуранта кристалічну речовину фіолетового кольору, зовні схожу на психотропний засіб метамфетамін. Загальна вага вилученого склала 18 грамів.

За фактом незаконного зберігання наркотичних речовин слідчі поліції Ужгорода відкрили кримінальне провадження

Вилучене направили на експертизу. Зараз оперативники встановлюють походження наркотичних речовин та з якою метою зловмисник їх зберігав.

За матеріалами ВК ГУНП у Закарптатській області

На Закарпатті триває спецоперація "Мак"

 • 2021-06-14 16:21:13
 • перегляди: 0

Як інфомує Depo.Закарпаття з посиланням на поліцію області, на Закарпатті триває кктивна фаза операції "Мак-2021". У рамках оперативно-профілактичних заходів поліцейські проводять бесіди з громадянами та підприємствами, що займаються сільськогосподарською діяльністю. Правоохоронці наголошують закарпатцям на тому, що вирощувати деякі рослини їм заборонено. Йдеться саме про снодійний мак та коноплі.

Вільний обіг цих рослин заборонений у відповідності до чинного законодавства та тягне за собою адміністративну чи кримінальну відповідальність.

Нагадаємо, на Мукачівщині поліція затримала водія, який керував автомобілем під дією наркотиків.

Ужгородці долучилися до акції з нагоди Всесвітнього дня донора крові (Фото)

 • 2021-06-14 16:21:11
 • перегляди: 0

Як повідомила «Про Заходу» завідувачка донорським відділом Закарпатської обласної станції переливання крові Марія Фантич, сьогодні у закладі більше донорів, ніж зазвичай. Мета акції – привернути увагу молоді до проблеми донорства.

Запис Ужгородці долучилися до акції з нагоди Всесвітнього дня донора крові (Фото) спершу з'явиться на Про Захід

Мукачівські муніципали протягом тижня притягнули до відповідальності майже три сотні водіїв-порушників

 • 2021-06-14 16:21:11
 • перегляди: 0

Як інформує Depo.Закарпаття з посиланням на Мукачівську міську раду, за порушення правил зупинки, стоянки транспортних засобів, зафіксованих в режимі фотозйомки до адміністративної відповідальності за тиждень притягнули 292 водіїв.

Водночас, за неналежне утримання закріпленої території та з вимогою приведення в належний вигляд елементів зовнішньої реклами на фізичних-осіб підприємців склали шість приписів.

Також за складування будівельних матеріалів без дозволу виданого в установленому порядку, спалювання відходів, та встановлення риштування без дозволу наїзду транспортних засобів на тротуари та зелені зони муніципали склали шість адміністративних протоколів.

Нагадаємо, на Мукачівщині поліція затримала водія, який керував автомобілем під дією наркотиків.

Закарпатські гандболістки – переможниці Літньої Універсіади України

 • 2021-06-14 16:21:10
 • перегляди: 0

Минулого тижня у Миколаєві відбувся фінальний етап ХVІ літньої Універсіади України з гандболу серед жінок.Боротьбу за нагороди вели 6 колективів: Національний університет кораблебудування ім. адмірала Макарова (Миколаїв), Національний університет фізичного виховання і спорту України (Київ), Західноукраїнський національний університет (Тернопіль), Національний університет «Львівська політехніка» (Львів), Сумський державний університет (Суми) та ДВНЗ «Ужгородський національний університет» (Ужгород).Спочатку команди були поділені на дві групи по три команди. Представниці Срібної землі ввійшли до групи А, де їм компанію склали ЗУНУ (Миколаїв) та НУФВСУ (Київ).У стартовій грі спортсменки ДВНЗ «Ужгородський національний університет» (Ужгород) зустрілися із гандболістками НУФВСУ. Наші дівчата продемонстрували якісний гандбол і здобули переконливу перемогу з рахунком – 35:23. У другому матчі групового етапу закарпатки також відзначалися надійною грою в обороні й продемонстрували високу результативність у нападі, завдяки чому вдалося обіграти й ЗУНУ (Миколаїв) (33:

18). Здобувши дві перемоги, представниці ДВНЗ «Ужгородський національний університет» з першого місця кваліфікувалися до фіналу.У боротьбі за «золото» закарпатки зійшлися з тріумфаторками групи Б – представницями НУК ім. адмірала Макарова (Миколаїв). Протистояння цих команд вийшло цікавим, результативним та видовищним. Перший тайм завершився за мінімальної переваги ДВНЗ УжНУ (Ужгород) – 12:11. Після перепочинку ужгородські гандболістки додали й довели справу до бажаної перемоги. Фінальна сирена зафіксувала рахунок – 29:26.Таким чином, представниці ДВНЗ «Ужгородський національний університет» (Ужгород) стали переможцями ХVІ Літньої Універсіади України з гандболу серед жінок. Відповідно гравчині Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова (Миколаїв) стали срібними призерками. А «бронзу» цього року виборов Західноукраїнський національний університет (Тернопіль), який у грі за третє місце переміг Національний університет «Львівська політехніка» (Львів) (21:19).Також зазначимо, що минулого тижня у Запоріжжя відбувся фінальний етап Літньої Універсіади України з гандболу серед чоловіків. На жаль, потрапити на п’єдестал пошани представникам ДВНЗ «Ужгородський національний університет» (Ужгород) не вдалося. Закарпатці завершили змагання на сьомій позиції.Олег МИКИТА

В Ужгороді у виконанні симфонічного оркестру лунатимуть Чайковський та Равель

 • 2021-06-14 16:21:08
 • перегляди: 0

Обидва композитори - справжні музичні генії, які залишили по собі чудові композиції, що звучать у різних концертних програмах.

Скрипковий концерт П. І. Чайковського вважають одним із найскладніших зразків цього жанру, тому для більшості скрипалів мати у репертуарі такий твір є надзвичайно престижним. "Болеро" Равеля − музика, яка підкорила світові сцени, вона відома і популярна.

Отож, музична подія як завжди подарує меломанам море експресії та феєрії звуків і ритмів.

За диригентським пультом - заслужена артистка України Вікторія СВАЛЯВЧИК-ЦАНЬКО.

Ведуча - музикознавець Наталія ПІЦУР.

Музичний вечір відбудеться з дотриманням карантинних вимог. Кількість місць обмежена.

Квитки продаються в касі філармонії та на CONCERT.UA

Коротко про соліста:

Габор КОВАЧ - артист симфонічного оркестру Закарпатської обласної філармонії, молодий, талановитий музикант-віртуоз, професіонал своєї справи. Сцена - це його життя. За роки навчання він брав участь у багатьох святкових концертних заходах, демонструючи високий професійний рівень виконання. Це, справді, почесно презентувати таку складну та цікаву концертну програму на сцені філармонії.

Габор з відзнакою закінчив Ужгородський музичний фаховий коледж ім. Д. Є. Задора, клас викладача Наталії Андріївни Шіпош. На даний час навчається на II курсі Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка, клас професора Юрія Анатолійовича Соколовського. Музикант є лауреатом багатьох конкурсів і фестивалів, серед них: лауреат першої премії всеукраїнського конкурсу "Bellissimo-2018" (м. Київ); лауреат першої премії конкурсу "Віртуози" імені Б. Бартока (м. Ужгород); брав участь у гала концерті цього ж конкурсу в м. Будапешт (Угорщина) в Палаці мистецтв; лауреат міжнародного конкурсу-фестивалю скрипкового мистецтва (м. Тороксентмікловш, Угорщина) та інших. Брав участь у майстер класах видатних виконавців Угорщини − Кріштофа Бораті і Оттіли Окрош.

У Мукачеві завершується реконструкція ДЮСШ

 • 2021-06-14 16:21:08
 • перегляди: 0

У місті над Латорицею невдовзі відкриють оновлений спортивний комплекс. Про це повідомляю у міській раді, пише Depo.Закарпаття

У ДЮСШ уже завершили зведення павільйону геотермальної свердловини та монтаж насосу артезіанського із заглибним електродвигуном. Зараз працівники здійснюють внутрішні оздоблювальні роботи.

Нагляд за процесом проводять інспектори технічного нагляду відділу будівництва та ремонту управління будівництва та інфраструктури.

Нагадаємо, тим часом у Мукачеві триває вакцинація медиків від COVID-19. Вакцинацію проводять сімейні лікарі мобільної бригади , які пройшли спеціальні навчання в Києві.

У Закарпатському муздрамтеатрі покажуть прем’єру вистави "Готель між двох світів"

 • 2021-06-14 16:21:08
 • перегляди: 0

Заслужений артист України Михайло Фіщенко вирішив подивувати ужгородців, поставивши на малій сцені химерну драму. Адже досі такого жанру в репертуарі Закарпатського муздрамтеатру явно бракувало. Хіба що можемо згадати символістську виставу Жана Кокто "Орфей та Еврідіка" та "Вуйцьо з крилами" Олександра Гавроша за оповіданням класика магічного реалізму Г.Маркеса.

І от у середу о 18.30 відбудеться прем"єра філософської драми про цінність нашого життя. Чому хтось має статки і вроду, але не має бажання жити? І навпаки - чому безнадійно прикутий до ліжка так прагне продовжити своє існування? Що нас чекає після того, як тіло перестає подавати ознаки життя? Франкомовний драматург уміє так закрутити сюжет, що навіть розмова про серйозні речі стає неймовірно захопливою.

Режисером-постановник Михайло Фіщенко зізнається, що над виставою почали працювати ще півтори року тому - до пандемії. І лише локдаун призупинив роботу. У ситуації загального розпачу вирішили відкласти цю непросту постановку, а натомість запропонували глядачам комедію вихідного дня "Ідеальне весілля" Р.Ховдона, аби підбадьорити глядача. І ось тепер, коли епідемія потроху відходить в минуле, час поміркувати над сенсом життя. Фінал вистави нині вселяє більше надії, адже людство за ці півтори роки здолало ще одне несподіване випробування.

"Готель між двох світів" на малій сцені о 18.30 гратимуть 16,17, 18 червня, а в неділю, 20 червня, на великій сцені шанувальників театрального мистецтва о 12.00 чекає музична казка "Пригода в Карпатах", а о 18.00 -- драма молодості "Нічний вартівник і праля" Паулса Путніньша.