Полтава

Для нової полтавської «Акварени» завершують набір персоналу: уже взяли на роботу 95% працівників

 • 2022-01-18 15:48:56
 • перегляди: 0

Про це 18 січня повідомили у Полтавській обласній державній адміністрації.

Загалом у комплексі працювати 70 людей.

У спортивному комплексі передбачені три чаші басейну: 50-метрова, 25 та 10-метрова. Там облаштовані тренажерна зала, тренерські приміщення, душові й санвузли, конференц-зал, офісні та службові приміщення, роздягальні, кабінети лікаря, косметолога та масажиста, SPA-зона, кімнати відпочинку й персоналу.

Також він буде доступним для людей з інвалідністю. Комплекс відповідає європейським вимогам для проведення міжнародних змагань.

Також для новоствореного спорткомплексу на вул. Петра Юрченка створили комунальну установу «Центр олімпійської підготовки».

Комунальна установа займатиметься утриманням новозбудованої будівлі на вул. Петра Юрченка та збереженням її обладнання. Також в установі розподілятимуть час для тренувань, змагань та загалом регулюватимуть навчально-тренувальний процес.

Усього на будівництво спорткомплексу витратять понад 255 млн грн. Полтавщина отримала понад 105 млн грн субвенції з державного бюджету та 20 млн спрямували з обласного. Також з обласного бюджету виділили 20 млн грн на облаштування прилеглої території комплексі.

Котельні на Раківці за 10 млн євро будуватиме чеська компанія «Енком»: сесія дала згоду на підписання угод

 • 2022-01-18 15:46:11
 • перегляди: 0

18 січня сесія Кременчуцької міськради більшістю депутатських голосів дала дозвіл комунальному підприємству «Теплоенерго» на укладення договорів за проєктом «Енергоефективна Раківка». Проєкт передбачає будівництво двох газових котелень у мікрорайоні та однієї на біопаливі. Вони мають забезпечити Раківку теплом замість застарілої та неефективної ТЕЦ вагонзаводу. Крім цього, передбачена реконструкція системи централізованого теплопостачання у мікрорайоні. Зокрема, встановлення ІТП (індивідуальних теплових пунктів) у будинках. Проєкт фінансуватиметься за рахунок кредитних коштів корпорації НЕФКО. За її умовами проведено міжнародний тендер по двох лотах: будівництво газових котелень і монтаж системи SCADA ( вона передбачає регулювання подачі теплоносія, що забезпечить ефективне використання теплової енергії); будівництво котельні на біопаливі. Як йдеться у Пояснювальній записці до проєкту рішення міськради, переможцем в обох лотах стала компанія «Енком» (Чехія, місто Брно). Саме з нею й укладе контракти підприємство «Теплоенерго». Компанія «Енком» залучатиме українських підрядників - «Укратомінструмент» та ТОВ «Ютем-інжиніринг» - так сказано в проєктах угод,

які КП «Теплоенерго» представило на розгляд депутатів. Рішення ухвалили майже без обговорення. Лише в депутатів Олександра Роженка та Лариси Гориславець були побоювання стосовно того, аби не допустити зриву контрактів (графіків виконання робіт), як це сталося із глобальним проєктом термомодернізації громадських будівель. Мер міста Віталій Малецький зазначив, що робоча група з реалізації проєкту «Енергоефективна Раківка» збиратиметься щомісяця — і контролюватиме хід виконання робіт. Проєктом опікується департамент житлово-комунального господарства. Що передбачає договір на газові котельні Будівництво двох газових котелень потужністю 20 МВт кожна. Коефіцієнт корисної дії кожної — не менше 96%. Експлуатаційний термін котлів — не менше 20 років. Вартість угоди на дві газові котельні та систему SCADA — 6 698 852 євро, при цьому коригування ціни не застосовується. Підрядник отримає 30% авансу для початку робіт. Договір має бути виконаний не пізніше, ніж через 16 місяців після набрання ним чинності (тобто фактично котельні мають бути введені в експлуатацію за півтора року — у 2023 році).

Етап Опис Термін завершення робіт 1 Остаточний детальна проектна документація стадія W (укр – «П») Не пізніше ніж через три (3) місяці після дати набрання чинності 2 Експертиза детальної проектної документації стадія P (укр – «П») відповідно до Українського законодавства Не пізніше ніж через шість (6) місяців після дати набрання чинності 3 Отримання дозволу на монтажні роботи відповідно до Українського законодавства Не пізніше ніж через сім (7) місяців після дати набрання чинності 4 Поставка котлів Не пізніше ніж через дев’ять (9) місяців після дати набрання чинності 5 Роботи з монтажу та наладки завершено (видано акт про завершення робіт) Не пізніше ніж через одинадцять (11) місяців після дати набрання чинності 6 Завершення будівництва (проходження гарантійного тесту) Не пізніше ніж через шістнадцяти(16) місяців після дати набрання чинності Що передбачає договір на котельню, яка працюватиме на біопаливі Використовуватиметься біопаливо — пелети. Потужність біопаливного котла — не менше 4 МВт. Експлуатаційний термін — не менше 20 років. Вартість угоди - 3 078 800 євро, при цьому коригування ціни не застосовується. Підрядник отримає 30% авансу для початку робіт. Договір має бути виконаний не пізніше, ніж через 16 місяців після набрання ним чинності (тобто котельня на біопаливі має бути введена в експлуатацію за півтора року — у 2023 році — так само, як і газові котельні). Графік виконання робіт повністю збігається з графіком будівництва газових котелень. Нагадаємо, вартість проєкту на стадії тендерів оцінювалася в 12 млн євро, однак за результатами тендерів ця сума зменшена і складає (по двох лотах) трохи менше 10 млн євро.

Спорткомплекс Акварена у Полтаві вводять в експлуатацію, Дмитро Лунін

 • 2022-01-18 15:46:10
 • перегляди: 0

Спорткомплекс "Акварена" у Полтаві вводять в експлуатацію, - Дмитро Лунін
Наприкінці минулого року за програмою Президента України Володимира Зеленського "Велике будівництво" в Полтаві завершили зведення нового спортивно-видовищного комплексу "Акварена".

Наразі проводять пусконалагоджувальні роботи та працюють над введенням її в експлуатацію, повідомили у Полтавській ОДА.

"Зараз працюємо над введенням нового спорткомплексу в експлуатацію та проводимо пусконалагоджувальні роботи. Загалом у комунальному підприємстві працюватиме 70 людей. 95 % персоналу вже взяли на роботу", – розповів т.в.о. голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

У комплексі є три басейни для плавання: основний, довжиною 50 метрів, тренувальний 25-метровий та фізкультурно-оздоровчий. За площею вся будівля розміром із футбольне поле – понад 7,8 тис. метрів квадратних.
Читайте також: У новому спорткомплексі Полтави цьогоріч проведуть відразу три чемпіонати України з плавання
Також тут є тренажерна зала, тренерські приміщення, сучасні душові й санвузли, конференц-зал, офісні та службові приміщення, роздягальні, кабінети лікаря, косметолога і масажиста, SPA-зона, кімнати відпочинку та персоналу.
Фото: Полтавська ОДА

У терцентрах комплектування та соціальної підтримки Полтавщини розпочався новий навчальний рік

 • 2022-01-18 15:36:44
 • перегляди: 0

У терцентрах комплектування та соціальної підтримки Полтавщини розпочався новий навчальний рік
Новий 2022 навчальний рік у ТЦК та СП розпочався з постановки завдань.
Джерело: Полтавський ТЦК та СП

«Головною метою підготовки у 2022 році є підтримання набутого рівня мобілізаційної готовності, виконання заходів з призову громадян України на строкову військову службу, відбір кандидатів на військову службу за контрактом та на військову службу за контрактом у резерві» - наголосив військовий комісар Полтавського обласного ЦК та СП полковник Дмитро Губський.

Оскільки одним з пріоритетних напрямів роботи щодо зміцнення військової дисципліни є забезпечення безпечних умов життєдіяльності, збереження здоров’я та життя військовослужбовців, сьогодні, 18 січня, в приміщенні обласного збірного пункту були проведені заняття із заходів безпеки. адже кожен офіцер, сержант, солдат і державний службовець повинен бути обізнаним у даному питанні.

Загалом сьогодні розглядалися питання, які стосуються дотримання заходів безпеки при виконанні заходів повсякденної діяльності.
Зокрема під час експлуатації електроприладів, несення чергової служби, дій на автомобільній та бронетанковій техніці, поводження з отруйними та хімічними речовинами і рідинами, зброєю, гранатами та імітаційними засобами під час навчань та стрільб, загальні протипожежні заходи, надання невідкладної медичної допомоги при нещасних випадках, тощо.
Крім виступів керівників занять з теоретичною частиною і перегляду навчальних фільмів були розгорнені навчальні місця, де присутнім практично демонстрували як потрібно дотримуватись заходів безпеки та які наслідки можуть мати випадки їх порушення.

Загалом протягом перших двох тижнів навчального року Територіальні центри комплектування Полтавської області проведуть уточнення документів мобілізації людських і транспортних ресурсів, оповіщення особового складу та військовозобов’язаних, призову на строкову службу, відбору кандидатів на військову службу за контрактом, зокрема до підрозділів територіальної оборони, питань соціального захисту тощо.

Де у Кременчуцькому районі завтра не буде світла

 • 2022-01-18 15:24:41
 • перегляди: 0

Тимчасові незручності.
Завтра, 19 січня, у зв’язку з проведенням поточних та капітальних ремонтів електрообладнання відбудуться тимчасові перерви в електропостачанні споживачів.
Про це повідомляють в Полтаваобленерго
Великокохнівська дільниця

Глобинська дільниця

Козельщинська дільниця

Горішньоплавнівська дільниця

Життя прекрасне: стало відомо скільки за рік заробив прокурор Кременчука Лапко

 • 2022-01-18 15:06:39
 • перегляди: 0

Прокурору Кременчука Лапку у 2021 році нарахували понад мільйон зарплатні, а на руки він загалом отримав понад 800 тис грн.
Новим прокурором Кременчука у березні 2021 року став Андрій Лапко. Його стаж роботи в органах прокуратури – близько 20 років, з яких 11 – на керівних посадах. Кар’єрними сходами він пройшов від слідчого до прокурора окружної прокуратури.
Скільки ж А.Лапко заробив у 2021 році зарплати «Кременчуцька газета» запитала у керівництва обласної прокуратури.
На наш запит надійшла відповідь. У 2021 році А.Лапку нарахували понад мільйон зарплатні, а на руки він загалом отримав 822 тис 669 грн.
У січні його зарплата була 11 тис 613 грн, у лютому – 37 тис 550 грн, у березні – 47 тис 766 грн, у квітні – 55 тис 501 грн, у травні – 56 тис 028 грн, у червні - 109 тис 810 грн, у липні – 54 тис 492 грн, у серпні - 112 тис 514 грн, у вересні – 53 тис 161 грн, у жовтні – 57 тис 729 грн, у листопаді – 56 тис 028 грн, у грудні – 170 тис 474 грн.
Саме у грудні А.Лапко отримав премію за результатами роботи за 12 місяців – 142 тис 169 грн.
Загалом оклад прокурора Кременчука коливається від 32 тис до 48 тис грн. Все інше у зарплаті - то надбавки та премії.
Нагадаємо, Прокурор Кременчуцької окружної прокуратури Лапко зазначив: екологія та охорона лісу - головні пріоритети в роботі.

У нещодавно призначеного керівника Кременчуцької окружної прокуратури Лапка з’явилися повноцінні заступники - обидва з нашого міста

Клим Соколов

Краеведческий музей в Полтаве масштабно реставрируют впервые за 60 лет

 • 2022-01-18 15:00:23
 • перегляди: 0

К реставрации Полтавского краеведческого музея имени Василия Кричевского, которая проходит в рамках программы президента Владимира Зеленского "Большая стройка", привлекли специалистов со всей Украины.

Об этом сообщает РБК-Украина со ссылкой на пресс-службу Полтавской ОГА.

"Подобных масштабных ремонтов в заведении не проводилось как минимум 60 лет. Реставрация призвана остановить разрушение памятника национального значения, сохранить аутентичный облик здания и одновременно соединить историю и современность", - сказал руководитель ОГА Дмитрий Лунин.

Краеведческий музей в Полтаве - первый образец украинского модерна.

В здании, по словам Лунина, уже обустроили и запустили новый теплопункт, полностью обновили систему электросети и приступили к подключению широкополосного интернета. Строители расшивают и инъецируют трещины стен и потолка и обрабатывают их противогрибковыми растворами.

В зале торжеств оштукатурили стены для укладки изразцов, установили леса с помостами для реставрации и росписей потолка и стен, реставрируют дверные полотна. Перед началом работ специалисты изучили архивные исторические данные и сделали сравнительный анализ живописи 1908 и 1995 годов.

В музее также устанавливается подъемник для людей с инвалидностью.

Напомним, что в прошлом году президент Владимир Зеленский дополнительно к инициированной им программе "Большая стройка" анонсировал отдельную программу по восстановлению исторических и культурных памятников Украины.

Понад рік не працює новозбудована сільська амбулаторія в Кобеляцькій громаді

 • 2022-01-18 14:54:44
 • перегляди: 0

Це через неякісне будівництво, — говорить заступник Кобеляцького міського голови Михайло Брейко. За його словами, після огляду будівлі виявлено ряд недоліків. Більше — дивіться у сюжеті. Майже тисячу жителів двох сіл Шенгурів та Коваленківки обслуговують у сільській амбулаторії, яку побудували ще понад 30 років тому. Приміщення старе, потребує ремонту, — говорить Наталія Касяненко, сімейна медсестра. Чекали на нову амбулаторію — для неї навіть збудували приміщення, але так і не ввели в експлуатацію — каже пані Наталія. Наталія Касяненко, сімейна медсестра Шенгурівської амбулаторії загальної практики: Як побудували її, фактично там сама коробка. Та й внутрішні роботи там недороблені, ми бачимо тільки зовні, в середину не ходимо туди. Вона не функціонує на даний час. Звичайно ми сподіваємося, що ми перейдемо туди й нам там стане краще. Амбулаторія в Шенгурах одна з двох в Кобеляцькій громаді. Перша — у селі Світлогірське і вона працює у повному обсязі. А будівництво другої затягнулося, говорить головна лікарка Кобеляцької ЦПМСД Любов Коломієць. Любов Коломієць,

головна лікарка Кобеляцької ЦПМСД: З документацією будівництва даних амбулаторій, проектною документацією нас не знайомили, ніяких документів ми не підписували і не були уповноважені проводити контроль над будівництвом. Якість будівництва Шенгурівської амбулаторії — низька. Замовником будівництва амбулаторії в Шенгурах у 2018 році був Департамент будівництва та архітектури Полтавської облдержадміністрації. Ми намагались зясувати, чому медзаклад досі не може приймати пацієнтів, проте у пресслужбі облдержадміністрації від коментарів на цю тему утримались. Як пояснив заступник Кобеляцього міського голови Михайло Брейко, будівлю амбулаторії на баланс громади має взяти Кобеляцька міська рада. Але зроблять це лише після того, як будівельники усунуть недоліки. Михайло Брейко, заступник Кобеляцького міського голови: Ми виїздили на місце будівництва, на місце недобудованої амбулаторії. Візуально було обстежено будівлю, виявлено ряд недоліків. Всі недоліки заактовані. Ми телефонували до підрядної організації «ТОВ ГРИФОН ГРУП», яка споруджувала будівлю амбулаторії, аби зясувати, коли можуть усунути недоліки будівництва. Проте там на дзвінки не відповідають.

У Полтаві проводять скринінг здоров’я новонароджених

 • 2022-01-18 14:51:27
 • перегляди: 0

У Полтаві проводять скринінг здоров'я новонароджених
Скринінг здоров’я новонароджених відтепер проводять у Полтаві.
Про це повідомив т.в.о. голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

"Раніше, щоб зробити обстеження малюків на вроджені порушення обміну речовин, доводилося відвозити аналізи до Харкова. Вже місяць неонатальний скринінг на такі небезпечні захворювання, як фенілкетонурія, вроджений гіпотериоз, муковісцидоз, адреногенітальний синдром проводять у Полтаві, на базі обласної лікарні відновного лікування", - зазначив Дмитро Лунін.

Обладнання фінського виробництва закупили коштом обласного бюджету (3,4 млн грн).

"Рання діагностика дає можливість розпочати лікування з перших днів життя дитини, ще до появи симптомів хвороби й надалі уникнути інвалідності та порушень розвитку малюка", - додав т.в.о. голови Полтавської ОДА.

Нагадаємо, 18 січня у Полтавському міському пологовому будинку відкрили відділення постнатальної реабілітації та ІІ етапу виходжування новонароджених дітей. Тут лікарі зможуть надавати медичну допомогу дітям, які народились вагою від 500 грамів.
Фото з фейсбук-сторінки Дмитра Луніна

На Водохреще полтавцям прогнозують до 9 градусів морозу

 • 2022-01-18 14:46:34
 • перегляди: 0

На Водохреще полтавцям прогнозують до 9 градусів морозу
Найближчої ночі температура повітря в Україні знизиться до -4-9 градусів, а на північному сході навіть становитиме -10-15 градусів. Вдень на Водохреще очікується -2-5 градусів, на Полтавщині, Сумщині, Харківщині - до 5-8 градусів морозу.
Про це повідомила синоптик Наталка Діденко.

"Нарешті вітер в Україні послабне! Завтра, на Водохреще. І навіть з'являться пристойні, майже відповідні святу, морози. Ніяких серйозних опадів завтра не буде, лише в східній частині політає святковий сніг. На дорогах - ожеледиця, на трасах - сіль і каша, на тротуарах - всього потроху", - написала Наталка Діденко у фейсбуці.

У Полтавській області 19 січня, на Водохреще, синоптики прогнозують до 7-9 градусів морозу, можливий дрібний сніг. Найближчої ночі, за даними Укргідрометцентру, до -7-9 градусів, вдень - до 4-6 градусів морозу. Ожеледиця. За інформацією sinoptik.ua, до обіду у Полтаві протримається похмура погода, а у другій половині дня небо проясниться. Уночі йтиме дрібний сніг. Вранці розпогодиться, та більше цього дня опадів не передбачається.

В 2022г Полтавская область намерена реализовать 19 проектов «Большого строительства»

 • 2022-01-18 14:46:32
 • перегляди: 0

Полтавская область в 2022 году в рамках президентской программы «Большое строительство» планирует реконструировать и построить в общей сложности 19 объектов медицинской, образовательной, культурной и спортивной инфраструктуры.

Как сообщается на сайте местной ОГА, свои предложения по включению этих объектов в программу «Большое строительство» облгосадминистрация уже направила в Минрегион.

По словам врио главы Полтавской ОГА Дмитрия Лунина, все объекты, которые область наметила для реализации в этом году, соответствуют Стратегии развития региона на 2021-2027 гг. Так, в планах есть строительство нового корпуса Кременчугского областного онкологического диспансера, а также нового корпуса противотуберкулезного диспансера в с. Супруновка (Полтавский р-н).

Кроме того, запланирована также реконструкция нежилого помещения под музей скифской эпохи «Историко-культурный заповедник «Бельск».

В сфере дошкольного образования ожидается проведение капитального ремонта садика «Ромашка» в Котельве и реконструкция яслей-садика «Солнышко» в с. Нехвороща.

Капитальный ремонт и реконструкцию планируется провести в семи школах.

Так, в Андреевской общеобразовательной санаторной школе-интернате I-II степеней, Лохвицкой гимназии №1 и Щербановском лицее будет проведен капремонт.

Реконструировать планируется Полтавскую специализированную школу-интернат спортивного профиля, Градижский лицей с усиленной военно-физической подготовкой и Сенчанскую общеобразовательную школу I-III ступеней. А в Котелевской гимназии №1 им. С.А. Ковпака одновременно с реконструкцией будет достроен спортивный зал.

Кроме этого, в Миргороде планируется построить бассейн, а в Рассошенцах — многофункциональную спортивную площадку.

В планах ОГА — реконструкция инфраструктуры ДЮСШ «Олимпийские надежды», Полтавского спортивного лицея, стадиона «Новые Санжары», Решетиловского аграрного лицея и реабилитационно-восстановительного комплекса «Колос».

Ранее уже сообщалось, что за два года президентской программы «Большое строительство» в Украине построено и реконструировано более 200 школ и 150 детских садиков, а также 193 стадиона и 25 бассейнов.

Интерфакс-Украина

Сообщение В 2022г Полтавская область намерена реализовать 19 проектов «Большого строительства» появились сначала на LBNEWS.TODAY.

Реставрація краєзнавчого музею у Полтаві: на якому етапі роботи

 • 2022-01-18 14:27:32
 • перегляди: 0

Виконувач обов'язків очільника Полтавської ОДА Дмитро Лунін говорить, що будівлю реставрують, щоб зупинити руйнацію, зберегти автентичний вигляд та водночас поєднати історію та сучасність.

За його словами, в музеї вже облаштували та запустили новий теплопункт, оновили систему електромережі й розпочали підключення до широкосмугового інтернету. Встановлюють підйомник для людей з інвалідністю.

Робітники продовжують розшивати та ін’єктувати тріщини стін та стелі, а також обробляють їх протигрибковими розчинами.

Окрім цього у залі урочистостей реставрують дверні полотна та лиштва, відштукатурили стіни під укладання кахлів. Також встановили риштування з помостами для проведення реставрацій та розписів стелі та стін.

Майстри розповіли ЗМІСТу про мистецтво реставрації, особливості роботи в інтер’єрах краєзнавчого музею у Полтаві та цікаві знахідки. Детальніше за посиланням.

Скільки і чого нарили кар’єри навколо Кременчука

 • 2022-01-18 14:24:42
 • перегляди: 0

Дані офіційної статистики.
У 2021 році Кременчуцьке кар'єроуправління «Кварц» на 0,5% зменьшило виробництво гранвідсіву, щебеню та буту.
Про це повідомили в управлінні економіки міськвиконкому Кременчука із посиланням на повідомлення підприємства.
Підприємство виробило 862,6 тис. куб м продукції.
Малокохнівський кар'єр у 2021 році збільшив виробництво гранотсіву, щебеню та буту на 8,3% порівняно з 2020 роком - до 2700,3 тис тонн.
Крюківський кар'єр ЦУП АТ «Укрзалізниця» у 2021 році зробив гранвідсіву, щебеню та буту 351,59 тис куб м, тоді як у 2020 році було вироблено 318,89 тис куб м. Збільшення обсягів виробництва на 10,3 %.

Олег Булашев

У Кременчуці знову хочуть звести багатоквартирний будинок всупереч діючим нормам

 • 2022-01-18 14:09:46
 • перегляди: 0

Адже в даній зоні заборонене будь-яке будівництво житлових будинків, як і передача прав оренди ділянки.
На провулку Героїв Бреста, неподалік будинку № 79 Б, може з’явитися багатоквартирний житловий будинок, який будуватимуть із порушенням містобудівної документації. Про це сьогодні сповістив депутат міської ради Денис Терещенко під час розгляду питання порядку денного «Про проведення земельних торгів з продажу права оренди земельних ділянок у формі електронного аукціону». Йдеться про земельну ділянку площею 1 тис 600 кв м.
Д.Терещенко зачитав лист від ПрАТ «Кременчукм’ясо», який минулоріч направляли до державного підприємства «Інститут громадського здоров’я ім. Марзєєва», до управління містобудування та архітектури Кременчуцької міської ради, державної служби України з питань безпечності харчування продуктів та захисту споживачів. У документі йдеться про те, що, відповідно до державних санітарних правил, житлові забудови повинні знаходитися за 500 м від м'ясокомбінату. На підприємстві зазначають, що у 2008 році розробили проєкт реконструкції, за яким споруду первинної обробки худоби мали винести за межі міста, а саме - в село Недогарки. Втім, у силу відсутності фінансової можливості перенесення забійної дільниці, скотобази та бази для передзабійного утримання худоби не сталося.
Тому новобудову планують збудувати в межах санітарно-захисної зони м’ясокомбінату, що суперечить нормам державних санітарних правил. Д.Терещенко наголосив, що сьогодні міська рада намагатиметься прийняти рішення відносно цього будівництва у незаконний спосіб. І підкреслив, що в цій зоні заборонено будь-яке будівництво житлових будинків. Як і передача прав оренди ділянки. Тому закликав колег не приймати рішення з цього пункту порядку денного.
«Це продовження постійного порушення законодавства з боку Кременчуцької міської ради, які, на жаль, не помічає міський голова», - прокоментував депутат.

Проте більшість депутатів вирішили надати дозвіл на продажу права оренди земельних ділянок.
Нагадаємо, «Будинок Кравченка» також будують із порушеннями: невже Малецький отримав так багато «відкату», що будівельник знахабнів?
Депутат Лазоренко знову вказує на самочинність будівництва на території колишньої меблевої фабрики у Кременчуці
У Кременчуці зникне ринок: його територію забудують

Олена Сінтюріна

У Полтаві прокуратура подала понад 30 позовів про незаконність МАФів, задовольнили — 15

 • 2022-01-18 14:03:53
 • перегляди: 0

У Полтаві прокуратура подала понад 30 позовів про незаконність МАФів, задовольнили — 15
Полтавська обласна прокуратура подала 31 позов щодо знесення 57 тимчасових споруд у Полтаві. На сьогодні вже задовольнили 15 позовів відносно 31 МАФу.
Про це повідомив, під час пресконференції 18 січня, керівник Полтавської обласної прокуратури Антон Столітній.

“Зазначу, що площа МАФу не має перевищувати 30 кв.м, а площі тимчасових споруд, яким продовжили термін, становили до 57 кв. м. Хоча первинний дозвіл їм не надавався. На сьогодні вже задоволено 15 позовів відносно 31 об’єкта. Наразі опоненти подають апеляції. Але перший крок до знесення МАФів вже зроблено”, - зазначив Антон Столітній.

Крім того, прокурор області зазначив, що лише після укладання власником охоронного договору, можна говорити про незаконність прибудови до Полтавського кооперативного коледжу.

“Сподіваюся, що власника зобов’яжуть оформити охоронний договір, що частково дозволить розв'язати питання прибудови до коледжу”, - зазначив він.

Нагадаємо, прокуратура оголосила дві підозри у справі пожежі у Будинку Полтавського дворянського зібрання.

У Миргороді споруджують новий музей

 • 2022-01-18 14:03:52
 • перегляди: 0

На Полтавщині облаштовують музей козацького побуту. На території збудували кілька споруд, привезли салютні гармати та збирають інші експонати. Це роблять представники товариства «Миргородський полк українського козацтва», про це Суспільному повідомив його отаман Микола Коваленко.

У центрі міста Миргород 14 соток землі відгородили парканом. За ним – світлиця, млин, капличка та інші будівлі. Це експонати нового музею.

"Повна його назва – етнографічний музей під відкритим небом козацького побуту «Козацький стан». Розбудова йшла силами активістів козацької громади. Козаки по суботах, по неділях, інколи серед тижня приходили, розбудовували", – каже Микола Коваленко.

Почали будівництво близько трьох років тому. До нього долучився і полковий гармаш товариства «Миргородський полк українського козацтва» Сергій Остріжний.

"Козаки віруючі були люди. У кожному козацькому стані є своє церква. Це – наша капличка. Ми її побудували десь 1,5 роки тому, все своїми руками. Ви можете зайти, подивитися. Є престол, але ще воно не готове", – говорить Сергій Остріжний.

У цьому комплексі відвідувачів ознайомлюватимуть із побутом козаків.

Для цього мають, зокрема, салютні гармати.

Виконують роботи за рахунок грантів та грошей благодійників. Нині витратили приблизно 300 тисяч гривень, які отримали за перемоги у міських проєктах, а ще близько 60 тисяч зібрали самостійно, каже Микола Коваленко.

"Практично всі (гроші – ред.) були використані на пиломатеріали. 2017-го року ми брали участь у «Громадському бюджеті», ми виграли грант тоді 200 тисяч (гривень – ред.). Для нас це були величезні кошти. Ми виграли декілька разів гранти «Місто активних громадян» – це 30 тисяч (гривень – ред.)", – додає отаман товариства «Миргородський полк українського козацтва» Микола Коваленко.

Приміщення у комплексі звели так, аби вони були схожі на старовинні. Кожне будували без проєктів, цим керував член товариства «Миргородський полк українського козацтва» Сергій Литвин.

"Старався я їх розмістити, щоб вони були, як в ансамблі, грали. Капличка, млин, козацька світлиця, курені, – щоб вони грали ансамблем. Ще, думаю, тут криниця буде. Кухня для козаків, де варитимуться кулеші, більше упорядкувати, тином більше обплести, під український стиль зробити", – говорить Сергій Литвин.

Нині комплекс готовий приблизно на 90%, говорить Микола Коваленко.

"Десь перед Новим роком, а це 26 грудня, ми закрили всі роботи. Практично законсервували. Тому що негода, погода стрімко міняється. І я надіюся, що десь як тільки потепліє, буде плюсова температура, а це у квітні, ми зможемо тут працювати",– додає отаман Микола Коваленко.

За словами Миколи Коваленка, відкрити музей планують влітку цього року.

Читайте також: У Полтаві реставрація краєзнавчого музею обійдеться у понад 100 мільйонів гривень У Полтаві планують відновити споруди у маєтку хірурга Миколи Скліфосовського

Кременчуцьку центральну районну лікарню перейменовано

 • 2022-01-18 13:51:54
 • перегляди: 0

Рішення про це 18 січня ухвалили депутати Кременчуцької міської ради. Після перейменування називатиметься комунальним некомерційним медичним підприємством «Кременчуцька міська лікарня планового лікування». Для цього за своїми властивостями цей заклад охорони здоров’я має всі функціональні потужності – кваліфіковані медичні працівники та матеріально-технічну базу, повідомили в пресслужбі міськвиконкому. З початку 2021 року Кременчуцька центральна районна лікарня розпочала працювати в єдиному медичному просторі Кременчуцької міської територіальної громади та надавати медичну допомогу не тільки кременчужанам, а і жителям територіальних громад Кременчуцького району.

У Кобеляках та Полтаві відбудуться матчі юнацького чемпіонату Полтавщини з футзалу

 • 2022-01-18 13:48:33
 • перегляди: 0

У Кобеляках та Полтаві відбудуться матчі юнацького чемпіонату Полтавщини з футзалу
У групі “B” зіграють представники Кобеляк, Решетилівки та Полтави.
Матчі групи відбудуться з 24 січня по 28 лютого у Полтаві та Кобеляках. За вихід до наступного етапу боротимуться кобеляцькі “Лідер-06” та “Лідер-07”, полтавський “Голден Ігл”, а також ДЮСШ Решетилівки.

Читайте також: Футзалістки з Полтавщини зіграють у Різдвяному Кубку АФУ

У стартовому турі, який відбудеться у спортивному залі кобеляцького ДЮСШ 24 січня, зіграють:

10:00. “Лідер — 07” — “ДЮСШ” (Решетилівка);
10:45. “Голден Ігл” — “Лідер-06”;
11:30. “Лідер-07” — “Голден Ігл”;
12:15. ДЮСШ (Решетилівка) — “Лідер-06”.

Баржі з буксиром-криголамом привезли до Кременчука нову техніку для будівництва мосту

 • 2022-01-18 13:45:32
 • перегляди: 0

Для будівництва нового мосту через річку Дніпро до Кременчука надійшов черговий транш техніки з Туреччини. За інформаціє Служби автомобільних доріг у Полтавській області, обладнання йшло Чорним морем. Цього разу баржі разом з буксиром-криголамом доставили необхідні механізми, які будуть задіяні безпосередньо в зимовий період для влаштування фундаментів в акваторії річки під час зведення пілонів (зокрема, перевезення бетонозмішувачів з берега до місця влаштування труб). Бетонний завод вже змонтований на 100% та успішно пройшов тестові запуски. Наразі підрядник влаштував 24 металеві труби. Кожна з них проходить три етапи заглиблення за допомогою різних механізмів: віброзаглиблювача, дизель-молота та бурової установки Wirth. Металеві труби для опор мосту доставляють на місце встановлення буксирами, які тягнуть їх від пірсу просто по воді. Вже на місці будівництва пілонів встановлений на баржі кран піднімає їх для подальшого занурення. Кожна труба має діаметр 2 метри, а ось довжина – різна. Вона може бути 32, 34 чи навіть 36 метрів. Довжину кожної труби проєктанти розрахували завчасно, залежно від рельєфу дна. І тепер кожна встановлюється у точно визначене місце. Для заглиблення труб спочатку використовують віброзаглиблювач та дизель-молот. Коли досягають скельних гранітних порід, починає працювати бурова установка Wirth. Суміш піску, граніту й води, яка утворюється під час буріння, викачується з труби і спеціальним рукавом подається на баржу. Цю суміш вивозять на берег, де утилізують. Новий міст буде вантовим з двома пілонами у монолітному залізобетоні коробчастого перерізу висотою 103 м від верху ростверка. Схема прогонів – 180+360+180 м. Загальна довжина прогонів – 720 м. Підмостовий габарит – 18,5 м.