Наука - сторінка 5

Первые космические туристы вернулись на Землю (видео)

 • 2021-09-19 11:54:15
 • перегляди: 0

Корабль Crew Dragon с первым в истории полностью гражданским экипажем вернулся на Землю.

Четыре человека провели на околоземной орбите почти три дня. Вечером 18 сентября корабль приводнился в Атлантическом океане. Об этом на своей странице в Twitter сообщила компания SpaceX.

Отмечается, что возвращение прошло в соответствии с графиком.

"Счастливы. Здоровы. Дома. Добро пожаловать на Землю", - написала компания.

Splashdown! Welcome back to planet Earth, @Inspiration4x! pic.twitter.com/94yLjMBqWt

— SpaceX (@SpaceX) September 18, 2021

Спутники Илона Маска обеспечат космонавтов бесплатным Wi-Fi

 • 2021-09-19 11:51:08
 • перегляди: 0

Проект Starlink компании SpaceX, основанной Илоном Маском, будет предоставлять доступ в интернет космическим туристам и профессиональным космонавтам. Сейчас Starlink находится в стадии бета-тестирования.

Уже скоро бета-тестирование закончится, и сервис будет готов к эксплуатации. Илон Маск утверждает, что это случится в следующем месяце. В ближайшее время Starlink будет наращивать сеть пользовательских терминалов. Кроме того, компания будет внедрять более совершенное оборудование, построенное на принципах оптической связи. Для этого будут использоваться лазеры.

Маск заявил, что Starlink будет применять и новые, и старые аппараты, чтобы предоставить космонавтам интернет-соединение. Так Илон прокомментировал сообщения первой частной миссии SpaceX. Он сказал, что в будущем члены экипажей будут получать более тёплую еду и бесплатный Wi-Fi.

Через глобальне потепління світовий врожай основних сільгоспкультур скоротиться втричі

 • 2021-09-19 11:45:15
 • перегляди: 0

Росія і США опинилися серед країн, чиї землі найсильніше постраждають від посухи на тлі глобального потепління. Про це йдеться у дослідженні аналітичного центру Chatham House

Як зазначається, втрати врожаю в цих регіонах до середини століття можуть стати новою загрозою для харчової промисловості в усьому світі.

Аналітики з Chatham House з'ясували, що з нинішніми темпами скорочення викидів вуглекислого газу продовольчі запаси не зможуть покривати потреби зростаючого світового населення.

«Фермерам доведеться виробляти на 50% більше продуктів, ніж зараз. В умовах близької глобальної катастрофи це неможливо — за прогнозами, посуха майже на третину скоротить урожай основних сільськогосподарських культур», — йдеться у звіті аналітиків.

Експерти вважають, що найсильніше до 2050 р. від нестачі вологи може постраждати сільське господарство в Західній Африці, США, Росії та Східній Європі. Росія і США ризикують через посуху щорічно втрачати по 40% врожаю пшениці. Крім пшениці сильно постраждають кукурудза, соя і рис.

Читайте також: Погодні умови вплинуть на втрати валового збору пізньої картоплі

{widget:102}

Вчені вивели формулу успіху для науки і мистецтва

 • 2021-09-19 11:09:08
 • перегляди: 0

Дослідники під керівництвом Дашунь Вана з північно-західного університету США пояснили, яка творчість з більшою ймовірністю отримає визнання.

Автори нової роботи створили обчислювальні методи з використанням алгоритмів глибокого навчання і мережевої науки, щоб проаналізувати, як змінювався успіх робіт художників, режисерів і вчених і від чого він залежав.

Всього вони вивчили понад 800 000 творів образотворчого мистецтва, зібраних з музеїв і галерей, які охоплюють історії кар'єри 2 128 художників, 79 000 фільмів 4 337 режисерів з бази даних Internet Movie Database (IMDb), а також публікації 20 000 вчених і індекси їх цитування з Web of Science і Google Scholar.

В результаті автори з'ясували, що найпопулярніші роботи або, як назвали це автори, гаряча смуга - це результат багатьох років досліджень, вивчення різних стилів або тем, за якими слідує період експлуатації, коли художник або вчений концентрується у вузькій області й видає результат.

"Ні вивчення, ні експлуатація окремо не проявляються у вигляді гарячої смуги. Потрібна їх послідовність. Хоча вивчення пов'язане з ризиком, тому що воно може ні до чого не привести, саме в цей період велика ймовірність наштовхнутися на відмінну ідею." - текст дослідження.

Також автори відзначають, що якщо за вивченням не слідувала експлуатація як закріплення знайденої ідеї, то ймовірність виникнення гарячої смуги значно знижувалася.

Вчені з'ясували, що цей період виробництва успішних робіт триває приблизно п'ять років.

Натхнення: hightech.fm

Повернення на Землю: космічні туристи приземлилися недалеко від Флориди (ФОТО)

 • 2021-09-19 11:03:04
 • перегляди: 0

Космічні туристи, які здійснили політ навколо Землі по орбіті на кораблі приватної компанії SpaceX, приземлилися біля узбережжя Флориди, повідомляють світові агентства. Капсула Dragon, екіпаж якої вперше складається з цивільних осіб, провела на орбіті близько трьох днів після зльоту з Космічного центру імені Кеннеді. За повідомленням Associated Press, мільярдер Джаред Ісаакман, який оплатив поїздку всіх, взяв з собою двох переможців конкурсу і лікаря, який працює в лікарні Св. Джуда, де в дитинстві вона вилікувалася від раку. SpaceX планує проводити до шести туристичних космічних польотів на рік.

Ученые заявили, что людям не удастся остановить глобальное потепление

 • 2021-09-19 10:36:12
 • перегляди: 0

Эксперты из Организации Объединенных Наций проанализировали план по предотвращению изменений климата, который был утвержден 100 странами-участниками. И вот ученые заявили, что у них не получится ограничить глобальное потепление на 2 градуса по Цельсию.

Об этом сообщает BBC.

По словам ученых, для того, чтобы избежать глобального потепления нужно сократить на 45 процентов к 2030 году выбросы углерода. Однако, согласно новому анализу, выбросы только вырастут на целых 16 процентов к этой дате. Поэтому температура на поверхности Земли к концу текущего века вырастет на 2,7 градуса по Цельсию, если сравнивать с доиндустриальной эпохой.

Ученые отмечают, что 16 процентов – это очень много.

Как рассказала главный дипломат ООН по климату Патрисия Эспиноса, такой прогноз контрастирует с призывами многих ученых быстро сократить выбросы для предотвращения серьезных климатических изменений.

Ранее Курсор сообщал, что ученые сообщили о стремительном росте дыры в озоновом слое до невероятных размеров. В нынешнем году размеры озоновой дыры превысили масштабы 75% всех зафиксированных дыр с 1979 года. Специалисты пока не могут сказать, что способствовало столь стремительному росту озоновой дыры.

Кроме того, наш портал писал, что ученые спрогнозировали катастрофические сценарии для Земли уже до конца этого столетия. По словам исследователей, если в ближайшие 10 лет объем выбросов парниковых газов останется на сегодняшнем уровне, ежегодно от последствий экстремально высоких температур будет гибнуть порядка 10 млн человек по всему миру.

Археологи обнаружили предка современных птиц (ФОТО)

 • 2021-09-19 10:24:09
 • перегляди: 0

Археологам удалось впервые обнаружить останки динозавра, который напоминал птицу и при этом имел невероятно сложный набор перьев в области хвоста. Размер существа не превышал размеров современной сойки и жил этот оперенный динозавр примерно 120 миллионов лет. Его особенностью был оригинальный хвост огромной длины. Окаменелость была обнаружена экспертами на территории северо-восточной части Китая. Динозавра назвали Yuanchuavis kompsosoura. Они отметили, что подобный хвост использовался для того, чтобы привлечь внимание самок.

Об этом сообщает Sciencealert, передают Новости планеты.

Хвост, на котором находилось всего два длинных пера, достигал в длину практически 30 сантиметров. Это примерно в 1,3 раза больше, чем тело динозавра. Ученые рассказали о том, что с таким хвостом было достаточно сложно летать, поэтому иногда от хищников было спастись крайне проблематично. В то же время он имел и определенные преимущества. Джингмай О’Коннор подчеркнул, что если они могли выживать с настолько нелепым хвостом, то он был нужен.

Yuanchuavis kompsosoura относится к динозаврам мезозойской эры. Этот вид выступает в некоторой степени связывающим звеном между современными птицами и динозаврами, которые не имели никакого отношения к пернатым. В то время некоторые из особей имели веерообразные хвосты, о чем доказывают многочисленные окаменелости, которые находили специалисты.

Напомним, ученые выяснили, почему динозавры были огромными животными.

Астрономи відкрили майже 500 нових транснептунових об’єктів

 • 2021-09-19 10:12:06
 • перегляди: 0

"Побічним ефектом" вивчення розширення Всесвіту став новий каталог транснептунових об'єктів, що включає сотні раніше невідомих вченим.

©M. Kornmesser, ESO

Далеко за орбітою найдальшої від Сонця планети знаходиться безліч транснептунових об'єктів — ТНО) - крижаних тіл, склад і траєкторії яких мало змінилися з часу утворення Сонячної системи. Через їх велику віддаленість і малі розміри виявити такі тіла нелегко. На сьогодні вчені знайшли близько трьох тисяч ТНО, хоча насправді їх число, зрозуміло, набагато більше.

Нова робота великої міжнародної групи астрономів дозволила поповнити список відомих ТНО 461 новим об'єктом. Стаття Педро Бернардинеллі (Pedro Bernardinelli) і його колег готується до публікації в одному з журналів Американського астрономічного товариства (AAS) і поки доступна в онлайн-бібліотеці препринтів arXiv.org.

Вчені використовували дані огляду Dark Energy Survey, який проводився в 2013-2019 роках для вивчення розширення Всесвіту і темної енергії. Протягом 575 ночей чутливі наземні інструменти стежили за південним небом в ІЧ-діапазоні, фіксуючи випромінювання далеких галактик і наднових.

Однак точність проведених спостережень дозволяє використовувати їх для пошуку і транснептунових об'єктів. Рік тому астрономи продемонстрували це, виявивши в даних Dark Energy Survey 139 раніше невідомих ТНО. Новий каталог, представлений Бернардінеллі і його співавторами, налічує 817 таких тіл, причому 461 з них раніше не були відомі вченим.

Таке істотне збільшення числа відкритих ТНО дозволить краще зрозуміти минуле Сонячної системи. Можливо, воно допоможе і розібратися в поведінці "екстремальних" ТНО, орбіти яких вкрай незвичайні. За деякими припущеннями, це пов'язано з впливом досі непоміченою "планети Х". Чим більше ми знаємо про ТНО, тим вище шанси її знайти - або все ж відкинути таку гіпотезу.

Натхнення: naked-science.ru

Туристи місії SpaceX приземлилися в Атлантичному океані

 • 2021-09-19 10:09:07
 • перегляди: 0

Капсула SpaceX з чотирма туристами місії Inspiration4 здійснила посадку в Атлантичному океані біля узбережжя Флориди.

За їхнім польотом можна було спостерігати онлайн на YouTube.

Додамо, космічний корабель Crew Dragon, на якому знаходились непрофесійні астронавти, торкнувся поверхні води 18 вересня о 19:06 за місцевим часом. Капсулу підняв на борт рятувальний корабель GO Searcher. Компанія Ілона Маска привітала екіпаж, написавши у Twitter: "З поверненням на Землю".

Вартість польоту повністю оплатив мільярдер Джаред Айзекман. Він є генеральним директором компанії з обробки платежів Shift4 Payments і співзасновником компанії Draken International, яка навчає пілотів для ВПС США.

Раніше ми публікували добірку дивовижних знімків з польоту Inspiration4.

Також ділилися відео, як Північна Корея запустила балістичні ракети з поїзда.

Первая гражданская миссия SpaceX вернулась на Землю

 • 2021-09-19 10:03:07
 • перегляди: 0

Участники первой гражданской миссии компании SpaceX успешно вернулись на Землю после трех суток на орбите, сообщается на странице компании в Twitter.

Модуль Crew Dragon с участниками миссии Inspiration4 приводнился в Атлантическом океане вечером 19 сентября. SpaceX опубликовала видео посадки.

«Счастливы. Здоровы. Дома. Добро пожаловать на Землю», - говорится в сообщении компании, к посту прикреплена фотография участников миссии.

«Поздравляю участников миссии Inspiration4», - твиттнул основатель SpaceX Илон Маск.

Happy. Healthy. Home.Welcome back to Earth, @ArceneauxHayley, @rookisaacman, @DrSianProctor, and @ChrisSembroski!#Inspiration4’s mission doesn’t end here — help us reach our $200 million fundraising goal for @StJude! https://t.co/NBUL2e3f4x pic.twitter.com/hhNQydWVJJ

— Inspiration4 (@inspiration4x) September 19, 2021

Congratulations @Inspiration4x!!!

— Elon Musk (@elonmusk) September 18, 2021

Миссию возглавил миллиардер Джаред Айзекман, и глава компании Shift4 Payments. Компанию ему составили профессор геофизики из Аризоны Шин Проктор, ассистент врача детской больницы в Теннеси Хейли Арсено и ветеран ВВС США Кристофер Семброски.

Перед полетом команда прошла шестимесячную подготовку, а глава миссии Айзекман имеет квалификацию пилота реактивных самолетов.

Подписывайтесь на наш Telegram-канал с новостями технологий и культуры.

Crew of @Inspiration4x - first all-civilian human spaceflight to orbit - returns to Earth pic.twitter.com/pnjkDjnkAw

— SpaceX (@SpaceX) September 18, 2021

Splashdown! Welcome back to planet Earth, @Inspiration4x! pic.twitter.com/94yLjMBqWt

— SpaceX (@SpaceX) September 18, 2021

На Netflix вышли первые серии документального сериала "Обратный отсчет: Миссия Inspiration4 в космос"

[see_also]

Ночью 16 сентября (15 сентября по североамериканскому летнему времени) компания SpaceX запустила в космос первую гражданскую миссию Inspiration4.

Ракета-носитель Falcon 9 стартовала с космодрома Космического центра Кеннеди и вывела на орбиту пилотируемый корабль Crew Dragon. Команда из четырех человек провела на высоте 575 километров над Землей три дня. Полет стал важной вехой в развитии космического туризма.

Космический корабль SpaceX с полностью гражданским экипажем вернулся на Землю

 • 2021-09-19 09:42:08
 • перегляди: 0

Космический корабль Crew Dragon американской компании SpaceX с первым в мире полностью непрофессиональным коммерческим экипажем завершил трехдневный полет, приводнившись в Атлантическо океане у берегов Флориды. Прямая трасляция события велась на странице миссии Inspiration4 в Twitter.

SpaceX поздравила астронавтов, опубликовав пост с подписью «С возвращением на Землю». Его ретвитнул аккаунт миссии, подписав «Добро пожаловать домой».

16 сентября Американская компания SpaceX впервые осуществила запуск ракеты-носителя Falcon 9 с кораблем Crew Dragon, экипаж которого составляют исключительно гражданские лица, с космодрома на мысе Канаверал (штат Флорида, США). Трансляция велась на сайте компании. Ракета-носитель стартовала в 20:02 по местному времени (03:02 16 сентября мск) в рамках миссии Inspiration4.

Запуск позволил побить рекорд по числу одновременно находящихся в космосе людей, продержавшийся более четверти века. В марте 1995 года на низкой околоземной орбите находились 13 человек, с полетом Inspiration4 эта цифра выросла до 14.

Космічні туристи повернулись на Землю

 • 2021-09-19 09:36:05
 • перегляди: 0

Космічний корабель Crew Dragon американської компанії SpaceX сів на воду в Атлантичному океані неподалік від узбережжя Флориди, повідомила в неділю, 19 вересня, в Twitter компанія SpaceX. Цього разу його пасажирами були не астронавти, а повністю комерційний екіпаж.

"Приводнилися! Ласкаво просимо назад на планету Земля", - привітала компанія місію.

Політ оплатив мільярдер Джаред Айзекман

Космічний корабель з комерційним екіпажем запустили 15 вересня ракетою Falcon 9 з Космічного центру імені Кеннеді на мисі Канаверал у Флориді.

Чотири члени команди - мільярдер Джаред Айзекман, який оплатив весь проєкт, геолог Сіан Проктор, ветеран ВПС Кріс Семброскі і співробітниця системи охорони здоров'я Хейлі Арсено - провели на орбіті три доби.

Мета місії - зібрати пожертви для дитячої лікарні

Мета місії з назвою Inspiration4 полягала в зборі пожертв розміром 200 мільйонів доларів для дитячої лікарні St. Jude Children's Research Hospital в Мемфісі (штат Теннессі), що спеціалізується на лікуванні дитячих захворювань, у тому числі онкологічних. Саме в цьому медичному закладі в дитинстві вилікувалася від раку кісток членкиня екіпажу Хейлі Арсено. Зібрати потрібну суму вдалося за півгодини до старту.

Inspiration4. Космические туристы вернулись на Землю: они установили несколько рекордов

 • 2021-09-19 09:33:15
 • перегляди: 0

Космические туристы вернулись на Землю после трехдневного нахождения на орбите, они установили несколько рекордов.

Астронавты-любители миссии Inspiration4 приводнились в Атлантическом океане у побережья космического центра Кеннеди, штат Флорида. Они три дня находились на орбите Земли. Об этом сообщает пресс-служба миссии. "Возвращение знаменует собой завершение первого в мире полностью гражданского космического полета человека на орбиту, который был запущен на испытанной в полетах ракете SpaceX Falcon 9", – отмечается в сообщении. Перед возвращением в космоцентр Кеннеди астронавты прошли медосмотр. Также уточняется, что миссия установила несколько рекордов, в частности, это был первый полностью гражданский полет человека в космос на орбиту, туда полетел самый молодой американец, в космосе впервые побывал человек с протезом, а пилотом корабля впервые была чернокожая женщина. Ракета Crew Dragon стартовала 15 сентября, а 19 сентября — корабль должен приводниться у побережья Флориды. Илон Маск после беседы с астронавтами рассказал, что экипаж чувствует себя хорошо. Crew Dragon отправился на орбиту с коммерческой миссией. Одна из его основных задач – собрать 200 млн долларов пожертвований для детской исследовательской больницы Святого Иуды Фаддея в Мемфисе.

Осколок астероїда, що 65 млн. років тому вбив динозаврів, упав недалеко від Черкас

 • 2021-09-19 09:15:07
 • перегляди: 0

Головний фактор унікальності міста Черкаси полягає у надзвичайно вигідному місці розташування на високому правому березі великої європейської ріки Дніпра. Неймовірно привабливий та інформаційно насичений краєвид з оглядового майданчика Пагорбу Слави є потужним «магнітом» для гостей і жителів міста. Цей краєвид чи не єдиний в Європі ілюструє ландшафтні наслідки низки природних подій і катастроф, Розповідають у Черкаському обласному краєзнавчому музеї. А саме:

– у епоху динозаврів та до 10 млн. років тому саме тут гойдалися хвилі та було узбережжя прадавнього океану Тетіс, у акваторію котрого на території недалеко від Черкас 65 млн. років тому впав досить крупний «побратим»-осколок астероїда, що знищив динозаврів по всій планеті;

– ми бачимо перед собою долину панування могутнього рісського льодовика (300-128 тис. років тому) та льодовикову і прильодовикову зону вюрмського зледеніння (64 тис. р. до н. е. – 14-8 тис. р. до н. е.);

– саме тут промчало та сформувало прадолину Дніпра суперцунамі, яке виникло внаслідок катастрофічного прориву Поліського прильодовикового озера і знищило 13 тис.

років тому мамонтову фауну (подія згадується у Святому Письмі у розповіді про Всесвітній потоп та Ноїв ковчег).

Залюднення території міста розпочалося ще в палеоліті, а серед вже виявлених археологічних пам’яток Черкас представлені практично всі наступні епохи – від мезоліту (стоянка 7 тис. до н. е. в Долині Троянд) і аж до новітнього часу (гудзикова фабрика біля Долини Троянд, де гудзики до середини ХХ ст. масово виготовлялися з мушлів unio) . Унікальною навіть на європейському тлі є висока концентрація ще не знищених урбанізацією археологічних пам’яток, зосереджених переважно в природоохоронній та історичній заповідній зоні «Черка́ські берегові схили» (створена 29 березня 1991 р.).

Брендово креативними є низка прадавніх городищ та поселення і могильник черняхівської культури ІV ст. у центрі міста (серед ритуально різнотипних поховань на могильнику виявлено гендерно значимі поховання жінки-«амазонки» і навіть поховання енарея, людини із соціально зміненою статтю).

Чимало унікальних знахідок з території нашого міста є окрасою археологічної колекції Черкаського краєзнавчого музею: кам’яні знаряддя та предмети озброєння, металеві, скляні і кам’яні прикраси, зразки зброї, побутові та ритуальні посудини різних епох тощо.

Понад 200 млн людей доведеться покинути свої будинки ще до 2050 року

 • 2021-09-19 09:12:07
 • перегляди: 0

Скорочення сільськогосподарського виробництва, нестача води та підвищення рівня моря призведуть до того, що до 2050 року майже 216 млн осіб покинуть свої будинки та мігрують. Про це повідомляє агентство "Франс-Прес» з посиланням на дані Світового банку.

© fainaidea.com

Світовий банк опублікував звіт, в якому експерти оцінили потенційні втрати від підвищення глобальної температури.

"Зміна клімату стає все більш потужною рушійною силою міграції", - йдеться у звіті. Брак продовольства і води поряд з підвищенням рівня моря підкреслює, що діяти треба прямо зараз, «оскільки засоби до існування і добробут людей стають все більш важкими».

"Без рішучих дій можуть виникнути «гарячі точки» кліматичної міграції протягом наступного десятиліття", попереджає Юрген Фогеле, віцепрезидент Світового банку зі сталого розвитку. Вже до 2050 року люди покинуть місця, які більше не зможуть забезпечувати їх ресурсами, і відправляться в інші райони.

При цьому Фогеле зазначає, що "якщо країни зараз почнуть скорочувати викиди парникових газів, усувати прогалини в розвитку, відновлювати життєво важливі екосистеми і допомагати людям адаптуватися, внутрішня кліматична міграція скоротиться на 80% — до 44 млн осіб до 2050 року".

Згідно зі звітом, через зміну клімату число мігрантів до 2050 року зросте до 86 млн в Африці на південь від Сахари, 49 млн у Східній Азії й Тихоокеанському регіоні, 40 млн у Південній Азії, 19 млн у Північній Африці, 17 млн у Латинській Америці та 5 млн у Східній Європі й Центральній Азії.

У доповіді основна увага приділяється питанням доступу до води в Північній Африці. Наприклад, місто Олександрія в Єгипті, а також східна і західна частини дельти річки Ніл "можуть стати гарячими точками еміграції через зниження доступності води й підвищення рівня моря». При цьому столиці країн регіону стануть "кліматичними центрами міграції".

Натхнення: hightech.fm