Хмельницький - сторінка 4

Чотири чоловіка написали заяви про направлення їх на альтернативну службу

 • 2021-09-17 15:24:15
 • перегляди: 0

17 вересня під головуванням першого заступника голови адміністрації Олександра Мельника відбулося перше організаційне засідання комісії у справах альтернативної (невійськової) служби Шепетівській районної державної адміністрації.

Комісія у справах альтернативної (невійськової) служби районної державної адміністрації утворена розпорядженням голови райдержадміністрації від 9 вересня №235/2001-р відповідно до статті 7 Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу», для вирішення питань проходження громадянами району альтернативної служби. На початку цієї осені обласна державна адміністрація повноваження щодо альтернативної служби передала районним державним адміністраціям і тому була створена відповідна комісія.

Альтернативна служба є службою, яка запроваджується замість проходження строкової військової служби і має на меті виконання обов’язку перед суспільством.

Право на альтернативну службу мають громадяни України, якщо виконання військового обов’язку суперечить їхнім релігійним переконанням і ці громадяни належать до діючих згідно з законодавством України релігійних організацій,

віровчення яких не допускає користування зброєю. На альтернативну службу направляються громадяни, які підлягають призову на строкову військову службу і особисто заявили про неможливість її проходження як такої, що суперечить їхнім релігійним переконанням, документально або іншим чином підтвердили істинність переконань та стосовно яких прийнято відповідні рішення.

Альтернативну службу громадяни проходять на підприємствах, в установах, організаціях, що перебувають у державній, комунальній власності або переважна частка у статутному фонді яких є в державній або комунальній власності, діяльність яких у першу чергу пов’язана із соціальним захистом населення, охороною здоров’я, захистом довкілля, будівництвом, житлово-комунальним та сільським господарством, а також у патронажній службі в організаціях Товариства Червоного Хреста України.

Строк альтернативної служби у півтора рази перевищує строк військової служби. Громадяни проходять альтернативну службу переважно в межах населеного пункту за місцем проживання або у місцевості, звідки вони мають можливість щоденно повертатися до місця проживання.

Під час засідання комісії було розглянуто заяви від чотирьох осіб про направлення на альтернативну службу із зазначенням мотивів неможливості проходження строкової військової служби та підтвердженням істинності релігійних переконань громадянина.

По кожному заявнику комісією було одноголосно прийнято рішення про направлення на альтернативну (невійськову) службу.

Шепетівська РДА

Репресовані хмельничани: понад 25 тисяч справ у державному архіві області

 • 2021-09-17 15:03:14
 • перегляди: 0

25,5 тисяч справ репресованих хмельничан знаходяться в державному архіві Хмельницької області, розповіла головна спеціалістка режимно-секретного органу Оксана Мельник. У роки "Великого терору", а це 1937-1938, у таких справах вказаний вирок «розстріляти». Для дослідників та родичів репресованих доступні ці документи. В них є біографія людини, довідка, чим вона займалася та причина затримання, вирок. Де людина похована, органи НКВС не вказали.

Жителька мікрорайону Гречани Ганна Пірог розкладає фото своєї сім’ї. Каже, світлини тата немає, вона його ніколи не бачила. Батька Людвіка Мазурика в 1937 році забрали, коли мама була ще вагітною.

Не бачила і ніколи не говорили, не згадували навіть, що фотографії нема. Малі були, але бігали за татом. Може тато там, заглядаєм, плачемо, кричимо. Такі, може п’ять років. Такі, маленькі ще. Не тільки я одна, там всі діти з Гречан.

Ганна Пірог згадує: в Гречанах сімей без батьків було багато. Їх вивезли та розстріляли. За що, жінка не знає. У родині про це мовчали.

Історію свого прадіда розповідає онук Ганни, Роман Гурницький.

Каже: у Гречанах жили переселенці з Польщі. Трьох його прадідів тоді розстріляли. Він про це дізнався із архівів. Справу прадіда Людвіка Мазурика, каже, радянська влада сфабрикувала:

- Він ходив до костела і тим самим підривав радянську владу. Це одним із основних докорів було, що якби він робить.

Таких справ репресованих хмельничан у Державному архів Хмельницької області є 25,5 тисяч. І це лише частина, зазначає головна спеціалістка режимно-секретного органу Оксана Мельник:

- Якщо говорити про 1937-38 роки, коли був "Великий терор", тоді основна маса населення була розстріляна.

Оксана Мельник показує справу жителів села Гречани Проскурівського району. На документі вказаний 1938 рік. Тут зазначено 65 людей, каже жінка:

- Особливою трійкою НКВС по Кам’янець-Подільській області 21 вересня 1938 його було розстріляно, а далі довідочка про те, що вирок був проведений у виконання. Людей звинувачували у приналежності до польської організації військової.

Де саме розстріляли чи захоронили, у справі не вказали, розповідає Оксана Мельник. Краєзнавець Володимир Чернух показує ймовірне місце - це центральний універмаг Хмельницького.

При його будівництві у 1966 році знайшли тіла людей, каже краєзнавець:

- Вони заглянули туди і там знайшли 68 тіл. Те, що вони декларують. Саме під нами вони знаходяться досі. Загалом, до 20 тисяч розстріляних. Щодня ми по них ходимо.

Володимир Чернух показує будівлю лялькового театру поблизу центрального універмагу. Каже, що саме тут у 1937 році було приміщення НКВС.

- Вони потравляли сюди, тут їх розстрілювали. Був допит один, для "галочки", як вони називали. Їх розстрілювали, тіла тут залишали. А нерухомість вони переписували, передавали.

Краєзнавець додає: план будівництва універмагу влада міста змінила, коли знайшли там рештки людей. Підземні поверхи не будували, натомість, каже, зробили насип землі, а щоб будівля не просідала, стіни торгового центру зробили металевими замість бетонних. Сам торговий центр звели на сім років пізніше, ніж планували.

Читайте також Колишню будівлю музичного училища у Хмельницькому продадуть з аукціону Вимагали перерахунку пенсій: у Хмельницькому протестували ветерани МВС

Виявлено факт незастосування РРО при продажу продуктів через мережу магазинів на суму понад 43 млн гривень

 • 2021-09-17 14:48:16
 • перегляди: 0

Податківці у ході проведення перевірки одного з підприємств Хмельниччини виявили факт незастосування РРО при продажу продуктів харчування іноземного виробництва невідомого походження через мережу магазинів на суму понад 43 млн гривень.

як портал, що дбає про ваші гаманці, дізнався подробиці.

Підприємство, використовуючи підконтрольних фізичних осіб – підприємців (ФОП) на спрощеній системі оподаткування, налагодило схему реалізації продуктів харчування за готівкові кошти та через банківські платіжні POS-термінали кінцевим покупцям без відображення таких операцій у бухгалтерському обліку з метою мінімізації податкових зобов’язань.

Перевіркою встановлено, що підприємство:

надавало частину орендованих приміщень в суборенду ФОПам за заниженою вартістю;

здійснювало постачання товарів у продаж;

проводило інкасацію торгівельної виручки як власної, так і ФОПів;

подавало власну податкову звітність та податкову звітність підконтрольних підприємців з однієї IP-адреси.

Крім того, фізичними особами – підприємцями у переважній більшості були працівники підприємства.

Ревізорами ДПС повністю доведено та документально підтверджено фіктивність операцій продажу через фізичних осіб – підприємців – спрощенців.

До підприємства – порушника за рішенням контролюючого органу застосовано штрафні санкції на суму понад 4,3 млн гривень.

Довідка Finance.ua: 20 вересня 2019 року Верховна Рада ухвалила законопроекти 1053-1 і 1073 щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг, що передбачають застосування програмного забезпечення реєстраторів розрахункових операцій (РРО).

Штрафи за порушення роботи з РРО:

за незастосування РРО/ПРРО, проведення операції на неповну суму вартості товару чи невідповідність суми готівки: за перше порушення штраф у розмірі 10% вартості проданих товарів, за наступне порушення – 50%;

за те, що не створено контрольну стрічку – 30 неоподаткованих мінімумів (510 грн);

за незапрограмоване найменування, ціну, кількість товару в РРО – 5 неоподаткованих мінімумів (85 грн).

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr

У Хмельницькому проходить Всеукраїнський жіночий форум

 • 2021-09-17 14:39:28
 • перегляди: 0

Сьогодні, 17 вересня, Хмельницький приймає Всеукраїнський жіночий форум «VinLadyFest».

Захід об’єднує успішних, активних та небайдужих жінок. Учасниці форму мають змогу почути історії від бізнес-леді, які завоювали міжнародні ринки, почали свою справу з нуля, познайомитися з успішними бізнес-кейсами та реальними технологіями, які покращать бізнес в умовах коронакризи. Спілкування передбачало декілька дискусійних панелей, під час яких учасниці змогли отримати нову, корисну інформацію та поставити власні запитання до спікерів.

Загалом у форумі взяли участь близько 200 учасниць – 100 у форматі офлайн та 100 у форматі онлайн.

Такий захід в Хмельницькому проходить уперше, в Україні – п’ятий рік поспіль. До цього учасниці збиралися в Вінниці, Тернополі. Це корисний майданчик для тих, хто робить перші кроки в бізнесі і тих, хто вже довгий час у бізнесі.

«Сьогодні вперше робимо чоловічу дискусійну панель, де успішні чоловіки будуть ділитися своїм досвідом співпраці з успішним жінками. Кожна жінка отримає корисну інформацію, яку зможе використовувати у власному бізнесі» – розповіла підприємиця, засновниця Української платформи «Жінки в бізнесі» Надія Лисецька.

Також говорили про ораторське мистецтво та відеоподачу, оцінку трендових компетенцій у 2021 році, важливість емоційного інтелекту тощо.

Загалом форум став майданчиком для нетворкінгу, генерації нових ідей і проєктів, пошуку партнерів та корисних знайомств.

На Південному Бузі затримали чергових браконьєрів

 • 2021-09-17 14:24:27
 • перегляди: 0

Уже сьогодні,17 вересня, за пꞌять хвилин по півночі, водні поліцейські разом з рибоохоронним патрулем затримали двох осіб, які рибалили на Новокостянтинівському водосховищі. Вони рибалили з човна за допомогою електричного струму, повідомляють у поліції Хмельниччини Зꞌясувалося, що на момент прибуття водної поліції, порушники встигли виловити 280 рибин. Цим вони завдали збитків на суму понад 18 тисяч гривень . За даним фактом слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 249 Кримінального кодексу України. Чоловікам загрожує штраф або до 3 років обмеження або позбавлення волі. Наразі триває слідство.

Фірма з Хмельницького ремонтуватиме дорогу в Херсонській області

 • 2021-09-17 14:09:18
 • перегляди: 0

Автомобільна Служба доріг у Херсонській області вийшла на відкритті електронні торги з пропозицією отримати послуги поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування державного значення Т-22-09 Велика Лепетиха – Іванівка – Генічеськ на ділянці км 52+400 — км 124+000.

Згідно даних на ресурсі ProZorro, очікувана вартість робіт становила 1 млрд 248 млн 53 тис. 398 грн. Замовником робіт виступила Служба автомобільних доріг у Херсонській області. Джерело фінансування — кошти з Державного бюджету.

До 10 серпня тривала процедура подання тендерних пропозицій. Участь в аукціоні, що відбувся 9 вересня 2021 року, взяли 4 фірми.

Переможцем визнано ПрАТ Хмельницьке шляхово-будівельне управління №56. Це підприємство надало на тендер найбільш вигідну пропозицію — відремонтувати автомобільну дорогу загального користування державного значення Т-22-09 Велика Лепетиха — Іванівка — Генічеськ (окремими ділянками) за 1 млрд 231 млн 496 тис. 600 грн.

В Каменец-Подольском у судьи нашли свидетельство адвоката

 • 2021-09-17 13:39:16
 • перегляди: 0

Высший совет правосудия 30 сентября рассмотрит дело о совместительстве в отношении действующего судьи Каменец-Подольского районного суда Хмельницкой области Ярослава Воевидко

Как следует из решения, в 2005 году Воевидко назначили судьей, но в 2011 году получил свидетельство о праве на занятие адвокатской деятельностью.

Таким образом, получается, что Воевидко находится под действием двух присяг одновременно — и судейской, и адвокатской.

Основания обратиться в Совет правосудия заявителю дало постановление Большой Палаты Верховного Суда в деле № 822/1309/17 от 10 февраля 2021 года.

В данном постановлении БП ВС указала, что адвокатское удостоверение получается именно для того, чтобы заниматься адвокатской деятельностью. Кроме того, лицо, получившее адвокатское удостоверение, помимо Закона «О судоустройстве и статусе судей», также подпадает под действие Закона «Об адвокатуре и адвокатской деятельности». Это является недопустимым, поскольку «ставит под сомнение независимость этих двух институтов один от другого».

«Нехай буде менше викликів!»: дітлахи оригінально привітали з Днем рятівника українських героїв (відео)

 • 2021-09-17 13:30:16
 • перегляди: 0

День рятівника – свято тих, хто цілодобово знаходиться у постійній бойовій готовності до боротьби з незваним лихом та приходить на допомогу людям у найважчі хвилини: під час пожежі чи стихійного лиха, у ДТП, на суші чи на воді. На Хмельниччині дітлахи привітали мужніх рятівників та рятівниць з професійним святом. Хтось побажав води у бочках, хтось здоров’я та сили, успіхів у праці та пожежних машин. А ще, щоб рятували всіх котиків і песиків і навіть, щоб рятувальників було менше видно. Та, мабуть, головне привітання — завжди повертатися живими та завжди приїжджати на допомогу. «Ви — наші герої», — підсумувала маленька дівчинка. І це справді так. Зі святом!

На Хмельниччині браконьєри ловили рибу за допомогою електроструму

 • 2021-09-17 12:30:11
 • перегляди: 0

17 вересня 2021 року близько 00.05 години працівники водної поліції спільно з рибоохоронним патрулем на Новокостянтинівському водосховищі (Летичівщина) річки Південний Буг затримали директора та співробітника одного із місцевих ТОВ. Правопорушники займалися виловом риби з човна за допомогою електричного струму.

Про це інформує #поліціяХмельниччини

На момент виявлення чоловіки виловили понад 280 рибин, чим завдали збитку на суму більше 18 тисяч гривень.

За даним фактом слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 249 (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, вчинене за допомогою електроструму) Кримінального Кодексу України. Санкція статті передбачає накладення штрафу або до 3 років обмеження чи позбавлення волі. Наразі слідчі дії тривають.

На Хмельниччині зробили понад 330 тисяч щеплень від COVID-19

 • 2021-09-17 12:09:13
 • перегляди: 0

Станом на сьогодні, 17 вересня, від старту вакцинальної кампанії в Хмельницькій області зроблено 332 176 щеплень від COVID-19.

За даними облдержадміністрації, вакциновано першою дозою 182 783 особи: 34 576 осіб – вакциною AstraZeneca, 70 124 – Pfizer-BioNTech, 41 781 – Sinovac Biotech, 36 302 – Moderna.

Два щеплення отримали 149 393 особи (81,7% від усіх, хто розпочав вакцинацію): 27 791 – AstraZeneca, 53 500 – Pfizer-BioNTech, 32 891 – Sinovac Biotech, 35 211 – Moderna.

Наразі в області працює 7 стаціонарних та один мобільний центр вакцинації, 92 пункти щеплень. В ОДА зазначають, що найближчим часом запрацює ще три. Також продовжують долучатися до вакцинації від COVID-19 приватні лікувальні заклади.

Зауважимо, що з 20 вересня в Україні почнуть діяти оновлені карантинні норми та обмеження.

Зокрема, при встановленні «жовтого» рівня обмеження не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів, організатори масових заходів матимуть підтвердження хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19 або доказ того,

що нещодавно перехворіли, або негативний тест не старше 72 годин.

У разі введення «червоного» рівня, готелі й інші заклади розміщення, ресторани, заклади культури та розважальні заклади тощо працюватимуть, якщо 100% працівників та відвідувачів матимуть підтвердження повного курсу вакцинації або доказ того, що нещодавно перехворіли, або негативний тест не старше 72 годин.

[1] [2] [3] [4]

[1] https://www.xm-inside.com/wp-content/uploads/2021/09/11c05c01-66ba-49ee-8482-88bab974896d.png

[2] https://www.xm-inside.com/wp-content/uploads/2021/09/ec2b36dc-6321-4fcc-af87-189febd559fa.png

[3] https://www.xm-inside.com/wp-content/uploads/2021/09/feeaec4e-85d3-4743-8e57-a466e7132e3b.png

[4] https://www.xm-inside.com/wp-content/uploads/2021/09/788de482-7c22-4cdc-ba3f-f5eb0a650b9d.png

За допомогою дрона у Хмельницькому склали 17 протоколів на паліїв сухостою

 • 2021-09-17 12:06:47
 • перегляди: 0

У Хмельницькому інспектори «Муніципальної дружини» за допомогою дрона відстежують власників садиб, які спалюють суху рослинність. Наразі на порушників склали 17 адміністративних протоколів.

Дрон купили влітку за кошти міського бюджет. Громаді він вартував 48 тисяч гривень. Гаджет може підніматися у повітря на висоту 106 метрів та патрулює територію радіусом чотири кілометри. Якість відео дає можливість розпізнати навіть обличчя правопорушника.

Днями інспектори патрулювали мікрорайон Лезневе, де виявили порушників. Після фіксації диму працівники “Муніципальної дружини” їдуть на це місце порушення та складають на господарів адмінпротокол. Також проводять роз’яснювальну роботу як поводитись з зеленими відходами. Відзняте дроном відео долучається до адміністративної комісії згідно 152-ї статті правил благоустрою території міста.

Нагадаємо, жителів Хмельницької області попереджають про заборону спалювати листя, городину, суху траву та сміття. Аби не сплачувати штраф хмельничан просять здавати “зелені відходи” та використовувати компостування.

Ще у двох селах Шепетівщини виявили випадки сказу

 • 2021-09-17 12:06:47
 • перегляди: 0

Перший офіційний випадок сказу у районі було зафіксовано наприкінці серпня цього року у селі Курганівка у пса, яки належав місцевому жителю.

14 вересня 2021 року зафіксовано два випадки сказу тварин: в с. Плесна – кіт, та в с. Коськів – лис. В обох випадках встановлено контакти людей з хворими тваринами. В неблагополучних пунктах проводяться заходи по оздоровленню тварин від сказу.

Сказ, або водобоязнь — особливо небезпечне, гостре, заразне, надзвичайно важке і невиліковне захворювання, яке неминуче закінчується смертю. Хворіють на нього люди і всі теплокровні тварини як свійські, так і дикі.

Джерелами сказу є дикі тварини, головним чином із сімейства собачих (вовки, лисиці), а також кажани. Небезпека цих тварин обумовлена наявністю в їх слині великої концентрації вірусу (у вовків - в 90-100%, лисиць - в 80-90%, собак і кішок - в 50%). Особливо небезпечні лисиці.

У повсякденному житті можуть мати місце випадки зараження при послинені пошкоджених шкірних покривів і слизових оболонок людини хворими на сказ тваринами при розробці туш тварин, контакті із забрудненою слиною,

шкірою.

Хворі сказом тварини виділяють вірус із слиноюв останні дні інкубаційного періоду,за 7-10 днів до появи клінічних проявів і впродовж усього періоду хвороби. Тяжкість клінічних проявів залежить від багатьох чинників: місця проникнення вірусу в організм, його вірулентності та дози, стану організму людини або тварини. Вірогідність зараження при укусах хворими собаками становить 14%, лисицями - до 30%, вовками - 70%. Тривалість інкубаційного періоду залежить від локалізації укусу (обличчя, шия, нижні або верхні кінцівки, тулуб).

У людини інкубаційний період може тривати місяцями, в середньому 30-90 днів, найкоротший - 7 днів. Враховуючи те, що вірус в слині з’являється за 7-10 днів до появи клінічних симптомів. Необхідно пам’ятати, що тварин, які нанесли укуси, необхідно ізолювати і проводити за ними 10-денний ветеринарний нагляд.

Тварину, яка вкусила, в жодному разі не слід вбивати. Її варто ізолювати, встановити за нею нагляд, попередити ветеринарного лікаря, який протягом 10 днів, тобто максимального терміну появи клінічних ознак сказу, буде проводити клінічний огляд тварини.

Категорично забороняється знімати шкури із тварин, підозрілих на захворювання, і загинувших.

Для запобігання виникнення сказу потрібно регулярно проводити щеплення домашніх улюбленців проти сказу, а якщо з’явилися клінічні ознаки захворювання, доправити тварину для огляду у ветеринарну установу. Слід дотримуватися правил утримання та вигулу домашніх собак і котів, не створюючи небезпеки оточенню.

Особливо звертаємо увагу людей, які з власної доброти беруть безпритульних тварин (собак, кішок) до себе додому, що перед тим, як принести тваринку у власну оселю, для безпеки її потрібно доставити у ветеринарну установу для клінічного огляду та профілактичної вакцинації проти сказу.

Лікування даної хвороби відсутнє. В разі невчасного звернення, при покусі твариною, до лікувального закладу, та не проведення профілактичного лікування людини настає смерть.

Як діяти людям, яких покусала тварина?

Перш за все необхідно якомога швидше промити рану водою з господарським милом, обробити краї рани 5-відсотковим розчином йоду, накласти стерильну пов’язку і звернутись у травматологічні пункти (відділення)

лікарні за медичною допомогою, або до найближчого лікувально-профілактичного закладу. У разі укусів дикими, безпритульними тваринами треба за порадою лікаря-травматолога пройти курс антирабічних щеплень у стаціонарному відділенні медичного закладу. Ці щеплення — на сьогодні єдиний ефективний засіб профілактики, щоб не померти від сказу.

Для лікування застосовується антирабічна вакцина та імуноглобулін, які є абсолютно нешкідливими для людини. Нині антирабічне лікування в Україні є безкоштовним. Тільки лікар може оцінити ризик можливого зараження вірусом сказу і призначить, при необхідності, курс імунізації. У жодному разі не відмовляйтеся від призначеного лікування та самовільно не переривайте його: це може привести до трагічних наслідків.

Головний спеціаліст Шепетівського управління ГУ ДПСС в Хмельницькій області В.Савіцький

Ще три громади Шепетівського району приєдналися до програми «Енергодім»

 • 2021-09-17 11:45:14
 • перегляди: 0

Вчора, 16 вересня, ще шість громад з Хмельницької області підтримали початок реалізації проектів з комплексної енергомодернізації житла. Відповідні меморандуми про співпрацю в онлайн-форматі підписали керівник Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк та представники Дунаєвецької, Ізяславської, Новодунаєвецької, Полонської, Чемеровецької та Шепетівської територіальних громад.

Раніше такі меморандуми вже підписали Хмельницька, Кам’янець-Подільська, Красилівська, Нетішинська, Старокостянтинівська та Городоцька міські ради, а також Славутська та Волочиська міські територіальні громади.

Станом на 10 вересня 2021 року у Шепетівській міській ТГ налічується 58 ОСББ, у Дунаєвецькій — 12, у Чемеровецькій — 2, у Ізяславській — 1. Зауважимо, що долучитися до програми можуть саме об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), адже вони є тією юридичною особою, яка реалізує права співвласників на володіння та користування спільним майном у будинку. Загалом, до Фонду енергоефективності станом на 10 вересня надійшло 15 заявок від ОСББ з Хмельницької області: 12 — з міста Хмельницького,

та по 1 з міст Кам’янець-Подільський, Шепетівка та Старокостянтинів.

Заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Сергій Ткачук наголосив, що енергоефективність — це не просто модний тренд, а необхідність, продиктована часом. За словами посадовця, комплексний підхід до вирішення проблем у будинку та пошук різних шляхів економії енергоресурсів дозволить відчутно знизити комунальні платежі для мешканців ОСББ та забезпечити ефективне використання ресурсів.

У ході онлайн зустрічі Єгор Фаренюк, виконувач обов’язків директора Фонду енергоефективності, презентував учасникам інформацію про можливості та переваги програми «Енергодім».

«Переконані, що наше партнерство з громадами у напрямку підтримки проектів з енергоефективності будівель, у яких створені ОСББ, забезпечить кращий ефект у досягненні однієї з ключових цілей України — економії енергоресурсів, що найкращим чином вплине на комфорт проживання мешканців, які ініціюють енергоефективні практики», — зазначив Єгор Фаренюк.

Зауважимо, що наразі у Хмельницькій області діє енергоефективна програма підтримки для ОСББ,

ЖБК та фізичних осіб-власників будинків, за якою влада компенсує 10 % тіла кредиту, наданого на впровадження енергоощадних заходів у будинку. Довідково

Програма «Енергодім» дає ОСББ та кожному співвласнику можливість відчути переваги комплексної енергомодернізації багатоквартирного будинку. В рамках її реалізації може бути виконано встановлення індивідуального теплового пункту, балансування гідравлічної системи будівлі та теплоізоляція трубопроводів в неопалювальних приміщеннях, комплекс робіт з теплоізоляції стін, даху та підвальних перекриттів, заміна дверей та вікон в місцях загального користування тощо.

Завдяки участі у програмі можна отримати відшкодування до 60−70 % витрат на роботи, матеріали та обладнання залежно від пакета заходів з енергоефективності; знизити енергоспоживання до 50 %, а іноді і більше; поліпшити зовнішній вигляд та технічний стан будівлі. Це значно підвищує комфорт та умови проживання, зменшує рахунки за комунальні послуги, а ще дозволяє внести позитивний вклад в покращення екологічної ситуації в світі завдяки зменшенню викидів СО2.

До початку опалювального сезону Хмельниччина готується згідно з графіком

 • 2021-09-17 11:30:16
 • перегляди: 0

До початку опалювального сезону Хмельниччина готується згідно з графіком. Про це Суспільному розповів заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації Сергій Ткачук. За його словами, більшість котелень вже готові до нового опалювального сезону. Повідомлень чи аварійних ситуацій немає.

Для населення ціна на газ розподілена на дві частини: платити доведеться за сам газ і його транспортування, розповідає Сергій Ткачук.

"Для населення наразі затверджений річний тариф на газ, він складає - 7 гривень 96 копійок без транспортування газу. Тариф на розподіл в "Хмельницькгазі" – 2 гривні", - пояснює посадовець.

Що стосується централізованого теплопостачання, то ціна для населення не буде підвищуватися, каже Сергій Ткачук, оскільки жодних підстав для цього немає.

"Сьогодні уже укладені і підписані договори з підприємствами теплокомуненерго та НАК "Нафтогаз України" щодо фіксованої ціни 7,42 гривні за кубічний метр.Варто звернути увагу, що на сьогоднішній день тарифи на теплопостачання не регулюються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

В рамках реформи децентралізації дані повноваження передані органам місцевого самоврядування. Відтак, тарифи для підприємств теплокомуненерго і усі інші тарифи на території області будуть затверджуватися органами місцевого самоврядування спільно з депутатським корпусом., - каже заступник голови ОДА.

Що відомо Підприємство групи "Нафтогаз" - АТ "Укргазвидобування" відмовило Хмельницькому в укладені договору на постачу газу міським теплопостачальникам. Наразі місцева влада готує позов до суду, з вимогою зобов'язати "Укргазвидобування" укласти дані договори. Як говорив Василь Новачок Суспільному, процедура з підписання угоди може тягнутися декілька років, а газ прийдеться купувати за ринковою ціною. Хмельницький на початку серпня звернувся з листом до “Укргазвидобування” , щоб державне акціонерне товариство без посередників продавало міським теплопостачальникам блакитне паливо. Відмовитися від газу Хмельницьким комунальним підприємствам у короткостроковий період не вдасться. Але і перехід на альтернативні види палива не дає можливості економити. Як розповів Суспільному голова громадської організації "Хмельницький енергетичний кластер" Степан Кушнір, з впровадженням ринку газу, дану угоду можливо укласти з АТ "Укргазвидобування", але чи вийде її укласти це вже інше питання. Степан Кушнір прогнозує, що вартість тарифу у найближчий час збільшиться.