Хмельницький

У центрі Хмельницького змінять дорожній рух (СХЕМИ)

 • 2021-09-19 20:51:13
 • перегляди: 0

Найближчим часом в організації дорожнього руху у центральній частині міста Хмельницький будуть внесені зміни. Їх запроваджено з метою покращення умов та безпеки дорожнього руху, за погодженням із управлінням патрульної поліції в Хмельницькій області.

Про це повідомили в департаменті інфраструктури міста.

Зокрема передбачено:

- відкриття двостороннього руху транспортних засобів на вулиці Пушкіна, від вулиці Героїв Майдану до Грушевського

[1] [2]

- збільшення з 3-х до 4-х смуг руху транспортних засобів на вулиці Толстого, від вулиці Грушевського до в’їзду в військову частину,

- дозвіл виконання повороту ліворуч для транспортних засобів з 2-х смуг руху на шляхопроводі з вулиці Грушевського на вулицю Толстого (в бік мікрорайону Дубове),

[3]

- зміну режиму світлофорного регулювання на перехрестях вулиці Грушевського з вулиць Толстого та Пушкіна.

«Метою впровадження таких змін в організації дорожнього руху є перерозподіл транспортних потоків, часткове розвантаження вулиць Героїв Майдану, Свободи, Європейська та Грушевського, а також покращення транспортного сполучення між центральною частиною міста і мікрорайоном Дубове»,

- йдеться в інформації департаменту.

Нині працівники спеціалізованої монтажно-експлуатаційної дільниці комунального підприємства з будівництва, ремонту та експлуатації доріг виконкому Хмельницької міської ради проводяться роботи із установлення відповідних дорожніх знаків, нанесення дорожньої розмітки, монтажу додаткових світлофорів та зміни режимів регулювання.

[4]

Тож комунальники просять усіх учасників дорожнього руху з розумінням віднестись до тимчасових незручностей і бути особливо уважними під час руху на вулицях в центральній частині міста.

[1] https://www.xm-inside.com/wp-content/uploads/2021/09/1907ca07-72e7-44a9-94c5-da6e88b482dd.jpeg

[2] https://www.xm-inside.com/wp-content/uploads/2021/09/ba5335e6-d655-498a-b823-9f8769e93e49.jpeg

[3] https://www.xm-inside.com/wp-content/uploads/2021/09/ca5efdac-74b2-484a-87c8-c119de8e3122.jpeg

[4] https://www.xm-inside.com/wp-content/uploads/2021/09/01a1f16a-f03f-4f12-9917-004edce481bf.jpeg

У Хмельницькому в ресторані з сорочки чоловіка зрізали російську атрибутику. Відео

 • 2021-09-19 20:51:13
 • перегляди: 0

Відповідне відео оприлюднили у ФБ-спільноті “Єдність”.

На кадрах видно, як до чоловіка з російською атрибутикою в ресторані підійшли люди та нагадали, що Україна воює із РФ. Він погодився із цим твердженням та заявив, що купив футболку в Іспанії та не помітив заборонених символів.

Після цього, з нього безперешкодно зрізали усю заборонену атрибутику.

https://dilo.net.ua/wp-content/uploads/2021/09/10000000_910240806246167_7765244176327148500_n.mp4

Електронні кіоски та інформцентр: у Хмельницькому відкриють туристичні «путівники»

 • 2021-09-19 16:09:13
 • перегляди: 0

У рамках святкування 590-річчя міста Хмельницький 24 вересня офіційно відкриють Хмельницький туристично-інформаційний центр та облаштують туристичні електронні кіоски.

Туристично-інформаційний центр розташований на Проскурівській біля кінотеатру імені Т. Шевченка. В онлайн форматі він запрацював ще понад рік тому. Наразі ж його планують відкрити вже офіційно. Реалізація проєкту коштувала близько 10 мільйонів гривень, з яких 9,4 мільйона - це грантові кошти Європейського союзу, а ще 500 тисяч - співфінансування Хмельницької міської ради.

[1] [2]

Метою є створення осередку туристично-логістичної сфери Хмельницького, для популяризації міської територіальної громади та регіону, розвивати та покращувати галузь туризму у громаді, надавати туристичні послуги як жителям міста, так і його гостям. Про це зазначають у міській раді.

Починаючи з 24 вересня, ТіЦ надаватиме туристичні довідки, послуги з організація екскурсій містом, продаж сувенірної продукції, продаж кави та чаю. Працюватиме щоденно без вихідних з 9 до 19 години.

Крім того, в цей же день на вулицях Хмельницького мають запрацювати туристичні електронні кіоски.

Вони інтерактивні і схожі на термінали IBOX. Їх буде 13: розмістять кіоски біля залізничного вокзалу, у парках Чекмана і Франка, а також на вулиці Проскурівська.

[3]

«Кожен зможе побачити на них, куди піти, де поїсти, де заночувати. Тобто буде безліч інформації, яка допоможе або пересічному жителю міста, який захоче побачити щось нове, або туристу, який вперше у Хмельницькому», - прокоментував подію директор ТіЦ Віктор Герасимчук.

(Фото зі сторінки Хмельницького ТіЦ та скріншот відео ТРК «Місто»)

[1] https://www.xm-inside.com/wp-content/uploads/2021/09/7c66cf4c-4360-45c3-99ec-9587da2a1d59.jpeg

[2] https://www.xm-inside.com/wp-content/uploads/2021/09/84dcb115-7db3-480c-a3b0-b64657c8d638.jpeg

[3] https://www.xm-inside.com/wp-content/uploads/2021/09/33a14471-e01e-49eb-8878-01a4aaa583af.jpeg

Стічні води з хмельницького сміттєзвалища надалі забруднюють водойму на Озерній

 • 2021-09-19 14:06:09
 • перегляди: 0

Спеціалісти Держекоінспекції у Хмельницькій області 14 вересня провели обстеження водних об’єктів – струмка без назви, що протікає паралельно полігону твердих побутових відходів у Хмельницькому та озера в мікрорайоні Озерна.

Як повідомляє пресслужба обласної екоінспекції, до спільного обстеження долучилися журналісти. Натомість представники міської влади проігнорували.

Результати обстеження свідчать про бездіяльність комунального підприємства «Спецкомунтранс» щодо припинення скидання стічних вод (фільтрату), який утворюється на полігоні твердих побутових відходів. Як наслідок, поверхневі води й надалі залишаються забрудненими.

Наразі тривають інструментально-лабораторні дослідження відібраних проб.

У держпідприємстві «Шепетівський лісгосп» уся продукція знаходить споживача

 • 2021-09-19 13:27:11
 • перегляди: 0

Цьогоріч державний лісгосп, що у місті Шепетівці, відзначає ювілей — 85 років. За час свого існування підприємство пережило чимало реформ та новацій.

Один із його підрозділів — лісокомплекс з переробки деревини. Основне його завдання — приймання деревини та сортування для подальшого збуту споживачеві. Цікаво, що реалізація лісу, відповідно чинного законодавства, відбувається через аукціони.

— Готову сировину відповідного класу споживач отримує після торгів. Відвантаження, в основному, відбувається автотранспортом або через залізницю. Наразі основний споживач — із західних та центральних областей України, є і з Одещини, — розповів Євген Гордій, начальник лісокомплексу. На даний момент експорту деревини тимчасово немає, тож покупець — виключно український.

— Найбільше цінується деревина породи дуба. У нашому комплексі ми її сортуємо і формуємо лоти на аукціон. Кращі зразки відбираємо для реалізації, а вже низькоякісні переробляємо у цеху обробки деревини. Під час робочого візиту пощастило на власні очі побачити процес, як ліс потрапляє до підрозділу на переробку.

— Привозять ліс різної якості. До прикладу, ось перед нами партія продукції породи дуб. Як бачите, її посортовано відповідно до класу. Таким чином далі вже формуємо лоти, які в подальшому будуть запропоновані для споживача, — продовжив Євген Михайлович.

Наразі інформація про будь-яку наявну на території лісокомплексу деревину міститься в коді, бирка з яким розташована безпосередньо на брусі. Це — клас сировини A, B, C і D. Із кращих екземплярів покупець, як правило, виготовляє натуральний ламінат, паркетну фрезу та меблі, у тому числі.

— Низькоякісну деревину відправляємо у цех переробки, де працівники її розпилюють. Це може бути дошка необрізна тощо. Маємо споживача на внутрішньому ринку, який потребує і такої сировини, — каже очільник підрозділу. Якщо брус тільки сортують та формують із нього лоти, то з деревиною нижчої якості відбувається більше процесів переробки.

— Раніше чимало матеріалів з низькосортної деревини забирав китайський ринок. Тимчасово попит трохи знизився, але сподіваємося, що ситуація невдовзі стабілізується. Цьогоріч ми встановили спеціальний корувальний станок для переробки такої низькосортної сировини,

адже на неї є також попит. Замовнику потрібно, щоб готовий матеріал мав щонайменше кори. Він її використовує для виготовлення тріски, з якої в подальшому вироблятиме целюлозу. А це — папір, картон тощо, — пояснив Євген Гордій.

У цеху працівники підрозділу виконують здебільшого розпилювальні операції, щоб сировина, яка підлягає переробці, стала продукцією.

— Після проходження через пилораму брусок вже стає продукцією. Далі пиломатеріали складають у тій кількості, яку замовив споживач. Також у нас є сушарка для дощок. Здавалося б, це вже кінцева стація переробки, але ні. Євген Михайлович зауважив, що навіть на відходи — стружку та щепу — є свій споживач:

— Їх ми реалізовуємо на внутрішньому ринку. Це може бути виготовлення пресованих плит для меблів. Ось приблизний процес переробки та раціонального використання лісосировинних ресурсів. Зокрема, у Шепетівському лісокомплексі до нього залучено 42 працівники.

— Колектив наш дуже товариський, усі лісівники кваліфіковані та відповідальні. Є робітники з великим досвідом роботи, готуємо й молоді кадри, які зможуть скласти гідну заміну. Як зазначив Євген Михайлович, однією з найкращих характеристик його колективу є стабільність:

— Є серед наших працівників такі, що мають стажу 40, 30 років. Умови праці створили гідні, люди отримують належну заробітну плату. Працювати на лісокомлексі, вважаю, що престижно. Принагідно, з нагоди прийдешнього професійного свята, вітаю усіх працівників лісової галузі. Бажаю вам і вашим родинам міцного здоров’я, щастя, добробуту, злагоди та достатку.

Ірина Погребняк

Фото Дмитра Шпака

Необережність під час паління спричинила пожежу в квартирі на Хмельниччині

 • 2021-09-19 13:15:12
 • перегляди: 0

19 вересня о 06:39 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу на вул. Хмельницьке шосе в місті Кам’янець-Подільський. До місця події прибули пожежно-рятувальні підрозділи. Про це повідомляє пресслужба ГУ ДСНС України в Хмельницькій області.

Пожежа виникла в квартирі на 5 поверсі дев'ятиповерхівки. Через сильне задимлення рятувальники працювали в апаратах захисту органів дихання та зору.

Пожежу локалізовано о 06:47, ліквідовано о 06:49. Загиблих та травмованих на пожежі не було. Пожежу вдалось ліквідувати в тих межах, яких вона набула на час прибуття.

Ймовірна причина займання - необережність під час паління.

Затримано неповнолітнього кам’янчанина, який під приводом купівлі викрав мотоцикл

 • 2021-09-19 12:36:10
 • перегляди: 0

Поліцейські Кам'янеччини затримали неповнолітнього викрадача мотоцикла за «гарячими слідами».

Учора, 18 вересня, до правоохоронців надійшло повідомлення від 32-річної жительки села Оринин про те, що близько 20:30 з території її домоволодіння викрали мотоцикл «КАЙ».

Жінка розповіла, що за попередньою домовленістю з 17-річним кам'янчанином про продаж цього мотоцикла під час огляду транспортного засобу хлопець сів на нього та поїхав в невідомому напрямку», - зазначили в Кам’янець-Подільському РУП.

Тож керівництвом райуправління було негайно введено оперативний план «Перехват». Під час оперативно-розшукових заходів мотоцикл під керуванням неповнолітнього зупинили поліцейські на виїзді з Оринина.

За цим фактом слідчі Кам'янець-Подільського РУП відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 289 КК України - незаконне заволодіння транспортним засобом. Молодику загрожує штраф від 1 тисячі до 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі від 3 до 5 трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Чи продовжують боротьбу представники Хмельниччини за серце головної “холостячки”

 • 2021-09-19 12:21:12
 • перегляди: 0

17 вересня на телеканалі СТБ відбулася прем’єра другого сезону реаліті-шоу «Холостячка», у якому, як повідомлялось раніше, беруть участь два представники Хмельницької області.

Нагадаємо, що у цьому сезоні головною героїнею шоу є українська співачка Злата Огнєвіч. За серце “холостячки” прийшли позмагатися кілька десятків чоловіків: стоматолог, актор, співак, кінорежисер, тенісист, поліцейський, тренер з плавання, психолог, фотограф, фридайвер, підприємець, директор клінінгової компанії, бізнесмени.

Серед претендентів – 41-річний бізнесмен з Хмельницького Олег Плахотнюк та 36-річний тренер з плавання Ігор Присяжнюк з Нетішина (проте під час випуску шоу чоловік зазначив, що з Києва). Двоє чоловіків зацікавили головну героїню і отримали бажану бутоньєрку.

Міносвіти хоче, щоб Хмельницька міська рада компенсувала лікування школярів НВО №1

 • 2021-09-19 11:39:15
 • перегляди: 0

Тимчасова міжвідомча комісія на чолі з міністром освіти, яка вивчала факт масового отруєння дітей у хмельницькому навчально-виховному об’єднанні №1 «Школа-дитячий садок», підготувала рекомендації та дорожню карту стабілізації ситуації.

Про це повідомляє сайт МОН.

На період слідства відсторонено інфікованих працівників харчоблоку. Хмельницькій міській раді рекомендовано за рахунок відповідної міської програми відшкодувати кошти потерпілим сім’ям, витрачені на лікування дітей.

Головному управлінню Держпродспоживслужби в Хмельницькій області рекомендовано провести позапланові перевірки харчоблоків закладів дошкільної освіти та закладів загальної середньої освіти м. Хмельницький, до 22 вересня провести заключну дезінфекцію харчоблоку Хмельницького НВО №1 «Школа-дитячий садок».

Крім того, комісія констатувала наступне.

У період з 8 до 10 вересня 2021 року у школі було виявлено 92 випадки захворювання учнів 1-4 класів з підозрою на харчову токсикоінфекцію та гастроентероколіт серед учнів молодших класів. Також захворіла одна мама, яка заразилася контактно-побутовим шляхом.

Серед тих, хто занедужав, 15 пройшли лікування у Хмельницькій обласній лікарні. З 11 вересня випадків захворювання не спостерігалося.

8 вересня фахівці Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України розпочали епідеміологічне розслідування, під час якого встановлено, що захворювання спричинене внаслідок вживання страв, що були приготовлені в харчоблоці закладу освіти.

За фактом виникнення спалаху та з метою непоширення захворювань серед дітей та персоналу Головним управлінням Держпродспоживслужби в Хмельницькій області направлено матеріали хмельницькому міському голові.

Відповідно, було припинено експлуатацію харчоблоку Хмельницького НВО №1 «Школа-дитячий садок» до отримання негативних результатів лабораторних досліджень та позитивного висновку за результатами роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

Освітній процес у Хмельницькому НВО №1 «Школа-дитячий садок» призупинено до 22 вересня 2021 року та переведено у режим дистанційного навчання.

Директору Хмельницького НВО №1 «Школа-дитячий садок» підготовлено припис про усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог санітарного законодавства.

За результатами лабораторних досліджень встановлено джерело збудника інфекції – у чотирьох працівників харчоблоку в результаті аналізів виявлено золотистий стафілокок. Під час приготування страв відбулося занесення інфекції до сировини і продуктів.

Як писав НГП, заступник міського голови Хмельницького Михайло Кривак вважав, що факту отруєння в НВО №1 не було.

Вартість гектару сільгоспземлі на Хмельниччині щотижня змінюється, – моніторинг

 • 2021-09-19 11:33:14
 • перегляди: 0

З 1 липня в Україні відкрито вільний ринок сільськогосподарської землі. Наразі укладено понад 17 тисяч угод щодо відчуження земель сільськогосподарського призначення на загальну площу більше 42 тисяч гектарів. Однією з лідерів за кількістю операцій із «чорноземами» є Хмельниччина.

Нагадаємо, на першому етапі ринку продавати і купувати сільськогосподарські землі можуть лише фізичні особи - максимум 100 гектарів в «одні руки». А з 2024 року можна буде мати до 10 тисяч гектарів. Тоді землю дозволять купувати і юридичним особам, які не мають іноземного капіталу. Іноземці же зможуть купувати землю тільки тоді, коли українці дадуть згоду на загальнонаціональному референдумі. У будь-якому випадку наділи заборонено продавати громадянам Російської Федерації, представникам терористів і зареєстрованим в офшорах компаніям.

Хмельницька область з початку липня і станом на 16 вересня, згідно з даними Міністерства аграрної політики та продовольства, потрапила у рейтинг регіонів, де укладено найбільше земельних операцій.

Зокрема, найбільше земельних угод уклали в Полтавській області - 1 552 на 3 958,

9 гектара, Київській - 1 482 правочини на 1 626,3 гектара, Хмельницькій - 1 403 угоди на 2 146,7 гектара та Вінницькій - 1 304 угоди на 2 552,1 гектара землі.

Але, як не парадоксально, за проданою площею лідирує Кіровоградщина, де при 586 угодах відчужено 7 780,5 гектара, та Харківщина - при 1 118 правочинах продано 4 686,1 гектара землі.

повідомляв [1], що за прогнозами аграрних експертів, після зняття мораторію земельні ділянки мають коштувати близько $1,5-2 тисячі за гектар. Сільгоспземлям Хмельниччини прогнозували чи не найдорожчі в Україні ціни: максимальна - близько 70 тисяч гривень за гектар та мінімальна - 29 тисяч гривень.

Та як показала практика, за перший місяць (липень) роботи ринку землі [2] в Хмельницькій області було укладено 178 земельних правочинів, тоді середня вартість гектара сягала 30,3 тисячі гривень.

А вже упродовж серпня ціна на подільську землю змінювалася мало не щотижня. Про це свідчить моніторинг [3] аналітиків Latifundist Media та експертів земельної агенції Volodar. Відтак, на території Хмельницької області з 2 по 8 серпня гектар продавали за 26 тисяч гривень,

з 9 по 15 серпня - за 28,2 тисячі, з 16 по 22 серпня - за 30,6 тисячі, а з 22 серпня до кінця місяця - за 32,8 тисячі гривень. Якщо брати середню ціну за серпень, то вона становила 29,5 тисячі гривень, що майже на 700 гривень менше липневої.

Нагадаємо, у Хмельницькій ОДА порадили не поспішати із продажем землі [4], оскільки її ціна з часом тільки зростатиме.

[1] https://www.xm-inside.com/news/silgospzemli-hmelnychchyny-potrapyly-do-rejtyngu-najdorozhchyh-v-ukrayini/

[2] https://www.xm-inside.com/news/za-pershyj-misyacz-rynku-zemli-na-hmelnychchyni-prodaly-178-gektariv/

[3] https://agropolit.com/spetsproekty/892-rinok-zemli-v-ukrayini-mapa-zemelnih-ugod-i-tsin-na-zemlyu-z-1-lipnya-2021-roku

[4] https://www.xm-inside.com/news/u-hmelnyczkij-oda-poradyly-ne-pospishaty-iz-prodazhem-zemli/

Всесвітній День прибирання꞉ у Хмельницькому прибрали узбережжя Південного Бугу

 • 2021-09-19 11:30:14
 • перегляди: 0

Протягом 17−18 вересня, хмельничани долучалися до екологічної акції, повꞌязаної із Всесвітнім Днем прибирання. Так, упродовж двох днів, організаторами, волонтерами та усіма небайдужими було прибрано кілька локацій꞉ біля річки Кудрянка, з боку мікрорайонів Дубове та Ракове, Івахновецький ліс, парк, що на Львівському шосе, територія, що поблизу пожежної частини на вулиці Північна, повідомляє СуспільнеФото꞉Суспільне

Також вчора, 18 вересня прибирали на узбережжі Південного Бугу, що у Хмельницькому. Там трудилося пꞌятдесят волонтерів. Усе сміття одразу ж сортували. В окремі пакети склали папір, скло та пластик. Як правило, серед сміття найбільше пластикових стаканчків та тари з−під алкоголю.

Загалом, за годину прибирання було зібрано 70 мішків сміття, яке відвезуть на полігон твердих побутових відходів.