Хмельницький

На Хмельниччині визначили топ-4 локації для осінніх подорожей

 • 2021-10-16 00:48:24
 • перегляди: 0

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомляє Хмельницький туристично-інформаційний центр.

«Щоб не пропустити осінь у всій її красі, ми радимо відвідати цікаві та мальовничі місця нашої області, які точно варто побачити в цю пору», – йдеться у повідомленні.

Так, у селі Підлісний Мукарів є костел святого Йосипа Обручника. Цей кам’яний римо-католицький храм у стилі пізньої неоготики побудований в середині XIX ст. Костел названий на честь чоловіка діви Марії Йосипа Обручника, і там досі працює старовинний орган.

У селі Сутківці варто побачити Покровську церкву-замок, побудовану в західноєвропейському готичному стилі. Замок зведений у XIV столітті для оборони від татар.

«Кам’янець-Подільський теж дуже мальовниче місце нашої області, яке в осінніх барвах стає особливим. Кам’янчани щиро вірять, якщо турист приїхав у Кам’янець, але не побачив Старий замок, надгробок Лаури Пшездзецької та монаха з кошиком, то він не був у Кам’янці. Обов’язково прогуляйтесь з пряним чаєм чи глінтвейном у сквері «Лебедине озеро», який розташований на краю каньйону річки Смотрич», – додали в туріфноцентрі.

Крім того, туристам рекомендують відвідати смт Меджибіж, де розташований замок-фортеця з могутніми стінами і кутовими вежами. Вперше Меджибіж згадується в «Літописі руському».

Сільські бібліотеки Хмельниччини: як зараз працюють і де беруть нові книжки

 • 2021-10-15 19:57:15
 • перегляди: 0

Як працюють сільські бібліотеки в умовах децентралізації, скільки їх наразі функціонує на Хмельниччині та які послуги в них можна отримати.

Про це в інтерв’ю з директоркою Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки Катериною Чабан для Суспільного в рамках проєкту «Сьогодні. Головне».

Скільки на Хмельниччині сільських бібліотекНа офіційному сайті Хмельницької ОДА зазначено, що в Хмельницькій області нараховується 798 бібліотек, які входять до мережі бібліотек Міністерства культури України. Із них переважна більшість, 689 – сільські бібліотеки.

«Є чимала кількість бібліотек в сільській місцевості, - каже Катерина Чабан, - які в мережі є, а їх вже насправді не має. А є такі бібліотеки, які відновлюють свою роботу. І такі є, які відкриваються. Але кількість бібліотек - то не показник, головне, яка бібліотека є в селі, чи вона наповнена інформаційно, чи є там ресурси, чи є книги, газети».

Бібліотеки та децентралізаціяЗа словами Катерини Чабан, з 2015 року в області відбуваються процеси реорганізації, ліквідації, переорієнтації закладів культури, чимало установ змінюють свій профіль.

У нас є приклад існування на території області публічних шкільних бібліотек. Зокрема, на Дунаєвеччині є 15 таких утворень. На сьогодні це в області єдиний приклад. Але ми маємо приклади, коли бібліотеки створюють бібліотеки-музеї, коли бібліотеки об’єднуються з клубами, коли утворюють центри громад. "І якщо на сьогоднішній день цей процес ще законодавчо не врегульований, ми, по суті, маємо заклад культури і в ньому є бібліотека, то закон про бібліотечну справу каже, що бібліотека - це установа або структурний підрозділ, який має упорядковане зібрання документів і надає послуги населенню. Тож сьогодні бібліотека може бути в сільській раді, вона може бути в будинку культури,вона може бути на пошті - неважливо при якому закладі, але вона має бути упорядкованим зібранням документів і надавати послуги населенню. Адміністративна реформа на сьогодні змушує громади думати, куди виділяти кошти, на що їх спрямовувати, які заклади робити опорними, а де пунктами видачі літератури», - розповідає директорка обласної універсальної бібліотеки.

Якою має бути бібліотека в громадіКатерина Чабан також додає,

що є відповідні нормативи, які регламентують кількість бібліотек на певну кількість жителів населеного пункту. Правда, каже, вони дещо застарілі та не враховують чималої специфіки окремих населених пунктів.

«До прикладу, якщо ми візьмемо Деражнянщину, то там хутірна система, де застосувати дані нормативи взагалі дуже важко. Але так, згідно нормативів, на 500 жителів громади повинна діяти, як мінімум, одна загальнодоступна бібліотека. Проте місцеві органи влади мають самі вирішувати, де буде те місце, де громадянин звернеться за такою послугою. Єдине, відстань між бібліотеками не повинна бути більше 3-5 кілометрів. Звісно, при роботі бібліотеки, варто встановлювати такий графік, щоб люди могли її відвідувати, і чітко знали, що у цей день, у цей час бібліотека відкрита. І, це також важливо, в бібліотеці має бути тепло, комфортно, там повинна бути нова книжка, інакше туди ніхто не прийде», - зазначає Катерина Чабан.

Бібліотекар на селі: покликання чи «бюджетне» робоче місцеДиректорка Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки Катерина Чабан погоджується,

що не в усіх сільських бібліотеках зараз працюють фахові бібліотекарі. Каже, знає і про ту проблему, коли бібліотеки на селі працюють лише тому, що це ще одне бюджетне робоче місце із заробітною платою, адже зі стабільною роботою у селі не просто.

Але, принаймні, якщо навіть людина не має спеціальної освіти, але хоче бути справжнім бібліотекарем, хоче навчатися – це не проблема, головне бажання. "Бо бібліотечна професія - це та, яка потребує весь час удосконалення. Змінюються технології, змінюється сам носій книг, книги переходять в інший формат, є електронні бази даних. На сьогодні, якщо людина не має фахової освіти, але хоче навчитися, вона повинна себе вдосконалювати. Це можна робити і в селі, дистанційно, за допомогою онлайнових платформ, яких є достатньо», - радить Катерина Чабан.

Послуги сучасної бібліотеки в селіЗа словами Катерини Чабан, якщо сьогодні говорити про сучасну сільську бібліотеку, то, нехай це буде навіть невеличка кімната, але там має бути стелажик нової літератури, причому ця література має бути і для дітей, і для дорослих.

«Там має бути 8-10 періодичних видань,

там має бути комп’ютер з доступом до мережі Інтернет, щоб житель, прийшовши до бібліотеки, отримав все, що є сьогодні в Інтернеті. А бібліотекар має навчити користуватися Інтернетом, розказати бабусі, що їй достатньо прийти в сільську бібліотеку і отримати, до прикладу, по скайп-зв’язку консультацію Пенсійного фонду, зареєструвати свою особисту скриньку для переписки з внуками. І такі навчання зараз сільські бібліотекарі проводять. У нас багато зареєстровано хабів цифрової освіти саме на базі сільських бібліотек, які мають комп’ютери, які мають доступ до мережі Інтернет. І бібліотекарі зараз навчають сільських бабусь, дідусів, і показують, що можна спілкуватися з рідними по інтернету, можна передавати показники лічильників і платити за газ та світло тощо», - розповідає співрозмовниця.

Де брати нові книжки для сільських бібліотек?Навіть бібліотеки у містах, не те що у селах, сьогодні поповнюються новими чи сучасними книжками не дуже добре, погоджується директорка обласної універсально наукової бібліотеки. Утім, додає, зараз багато залежить не лише від державних чи місцевих програм,

але й від активності самих бібліотекарів.

Враховуючи нашу статистику поповнення книжкових фондів в сільських бібліотеках, для багатьох із них державна програма є чи не єдиним джерелом, з якого вони отримують нову літературу. "Але я хочу розказати про таку важливу послугу, як міжбібліотечний абонемент і внутрішній книгообмін. І звернутися сьогодні до сільських жителів - якщо у їх бібліотеках немає нової книги, а вони хочуть її отримати і прочитати, то бібліотекар сільської бібліотеки може запитати цю книгу в районі, у місті, в обласній бібліотеці, і читач, сплативши послуги з доставки, отримає бажану література навіть з Києва, з Національної бібліотеки. Тому читачам варто про це знати, а сільським бібліотекарям не забувати про такий шлях, як міжбібліотечний абонемент», - каже Катерина Чабан.

Взагалі фонди сільських бібліотек, звичайно, бідні, продовжує далі директорка Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки. «Якщо ми сьогодні говоримо про те, що погане оновлення цих книжкових фондів, то, звісно, читач хоче бачити нову книгу. І ми хочемо відзначити те,

що слід звільнятися від застарілої літератури, очищувати фонди. І багато бібліотек саме це і роблять, і саме за здану макулатуру вони можуть отримати, купити певну книгу. В багатьох бібліотеках сьогодні створено так званий буккросинг, тобто, читач може свою книгу принести, аби цю книгу ще хтось інший прочитав. На сьогодні близько 60% літератури бібліотекам дарують, дарують автори книг, тому презентація нової книги для бібліотеки є також важливим джерелом поповнення своїх фондів. Сьогодні багато видавців і видавництв розповсюджують інформацію про книгу в мережі Фейсбук, інтернеті, і достатньо «лайкнути» цю книгу або розповсюдити цю інформацію про видавця, і бібліотека може отримати цю книгу. Треба бути самим бібліотекарям активнішими. Купівля книжок на сьогодні не єдине джерело поповнення і отримання нової книги», - радить Катерина Чабан.

Читайте також Сільські бібліотеки Хмельниччини: чи користуються попитом книги 17 років працює в сільській бібліотеці на Хмельниччині: історія однієї бібліотекарки У Хмельницькому розпочався єдиний в Україні літературно-перекладацький фестиваль TRANSLATORIUM

На Хмельниччині після тарану легковиків загинула одна пасажирка та ще двоє поранені. ФОТО

 • 2021-10-15 19:06:29
 • перегляди: 0

О 18:22 до Служби порятунку надійшло повідомлення, що в с. Стуфчинці, Хмельницького району сталася дорожньо-транспортна пригода. Зіткнулися Volkswagen Caddy та ЗАЗ Славута.

Надзвичайники Аварійно-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спеціального призначення оперативно прибули до місця події. За допомогою спецінструменту вони деблокували постраждалого водія Славути та передали медикам. Після цього з понівеченого автомобіля деблокували тіло загиблої пасажирки. Двом пасажирам автомобіля Volkswagen Caddy надано допомогу до прибуття рятувального відділення.

На місці події рятувальники здійснили огородження і освітлення місця автопригоди, а також від’єднали акумуляторні батареї транспортних засобів.

За матеріалами прес-служби ДСНС у Хмельницькій області

У Хмельницькій області 23-річна дівчина вбила чоловіка й намагалася спалити його тіло

 • 2021-10-15 19:03:16
 • перегляди: 0

Подія сталася в одному з сіл Кам’янець-Подільського району. Там в приватному будинку місцеві мешканці знайшли порізане тіло 60-річного чоловіка.

Про це повідомили в пресслужбі Департаменту карного розшуку Нацполіції. Фото поліції

Поліцейські провели комплекс оперативно-розшукових заходів, слідчих дій та встановили, що до вчинення страшного злочину причетна 23-річна дівчина.

Попередньо з’ясовано, що раніше неодноразово судима фігурантка гостювала у потерпілого. Потім виникла сварка, а після – бійка, дівчина схопила ніж і нанесла декілька ударів. Зрозумівши, що господар не подає ознак життя, зловмисниця намагалася спалити тіло. Зрозумівши, що спроби не увінчаються успіхом, остання покинула місце вчинення злочину.

Наразі фігурантку затримано у порядку статті 208 КПК України, досудове розслідування триває. // Діло

Хмельницькі правоохоронці зустрілися із колегами в районі проведення ООС

 • 2021-10-15 18:15:15
 • перегляди: 0

Заступник начальника ГУНП в Хмельницькій області Андрій Репчонок відвідав колег з Хмельниччини, які несуть службу на сході країни, надаючи допомогу в охороні громадського порядку місцевим поліцейським.

Про це повідомили в поліції Хмельниччини, передає Depo.Хмельницький.

Як зазначено, 25 працівників поліції Хмельницької області упродовж місяця перебувають у зоні проведення ООС, де допомагають поліцейським Донеччини стежити за правопорядком та забезпечувати безпеку місцевого населення.

Андрій Репчонок, який з нагоди Дня захисників і захисниць України та за належне надання поліцейських послуг у сфері протидії злочинності та забезпечення публічної безпеки і порядку вручив їм нагороди від начальника ГУНП, органів влади та самоврядування області.

Крім того, поліцейські відвідали школу-інтернат у Покровську Донецької області.

Як кажуть правоохоронці, це уже не перший візит хмельницьких правоохоронців до дітей, які позбавлені батьківської опіки і піклування. Поліцейські на жодне свято не оминають увагою дітей із притулку у зоні ООС. У закладі виховується майже три десятки хлопчиків та дівчаток різного віку. Цього разу працівники поліції з Хмельниччини потішили дітей одягом та продуктами харчування.

Більше не найкомфортніший: який Хмельницький у рейтингу міст

 • 2021-10-15 17:58:21
 • перегляди: 0

Місто Хмельницький втратило дві позиції у повірнянні з минулим роком та зайняло третє місце у “Рейтингу комфортності українських міст”.

До рейтингу увійшли 24 найбільших міста країни, кращих з яких вибрали за 16 критеріями. Лідером цього року став Тернопіль, у першій п’ятірці опинилися міста, розташовані ближче до заходу України. У них є дещо спільне: тут екологічна обстановка, як правило, краща, ніж у лівобережній Україні, відбувається менше злочинів, нижчі ціни. При цьому нижчі і зарплати, але, мабуть, щастя не тільки в грошах.

Хмельницький отримав бали за такими пунктами:

економіка – 34

освіта – 1

громадська думка – 14,1

екологія – 10

тривалість життя – 7

безпека – 14

Всього: 80,1 бала.

Щоб переглянути скільки міста отримали балів за кожен пункт дивіться за посиланням за посиланням

“Рейтинг комфортності українських міст” проводить уже втринадцяте видання “Фокус“

На Шепетівщині швидкими темпами ремонтують автодороги

 • 2021-10-15 17:58:21
 • перегляди: 0

На Хмельниччині у рамках «Великого будівництва» тривають ремонтні роботи на автошляхах області. «Виконуємо фрезерування існуючого асфальтобетонного покриття, влаштування основи із суміші М20 та вирівнюючого шару дорожньої конструкції на ділянці км 232+485 — км 237+000, поблизу м. Славута», — повідомила Служба автомобільних доріг. На замовлення САД у Хмельницькій області тут працює ТОВ «Енергетично-дорожнє будівництво». Також триває укріплення узбіч та влаштування автопавільйонів на ділянці км 243+610 — км 247+260, від м. Шепетівка до с. Кам’янки. На замовлення Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області роботи виконує ТОВ «СТЛ+М».

«Звертаємо увагу учасників дорожнього руху на те, що на час проведення ремонтних робіт на вказаних ділянках автодороги Н-25, рух автомобілів може бути точково ускладнено. Тож просимо Вас бути уважними, дотримуватись швидкісних обмежень та рухатися відповідно до встановлених знаків у місцях проведення ремонтних робіт», — попередила САД водіїв.

На Хмельниччині за добу додалося 655 нових випадків коронавірусу

 • 2021-10-15 16:21:12
 • перегляди: 0

На Хмельниччині знову істотно збільшилася кількість хворих на коронавірус.

Про це інформує пресслужба ОДА, передає Depo.Хмельницький.

Станом на 11:00 15 жовтня в Хмельницькій області зареєстровано 102 724 лабораторно підтверджених випадки COVID-19. З них 4926 - діти, 5128 - медпрацівники.

Виявлено 655 нових випадків захворювання:

485 - Хмельницький район

105 - Шепетівський район

65 - Кам’янець-Подільський р-н

За минулу добу проведено 864 дослідження методом ПЛР, 34 - методом ІФА, 387 - тестів на антиген.

На лікуванні перебуває 8595 осіб: 1140 лікується стаціонарно, 7455 - амбулаторно. З них 1028 - діти, 186 - медпрацівників.

Одужало 91988 осіб (89,5% від підтверджених випадків), з них 3898 - діти, 4910 - медпрацівника.

Одужала ще 161 особа:

81 - Хмельницький район

8 - Шепетівський район

72 - Кам’янець-Подільський р-н

Кількість летальних випадків внаслідок ускладнень через COVID-19 в області – 2141.

Зареєстровано 3 летальних випадки:

2 - Хмельницький район (жінки 64 та 71 рр.)

1 - Кам’янець-Подільський р-н (жінка 69р.).

Нагадаємо, напередодні в області стало більше на майже 800 нових випадків ураження вірусом.

У водойму-охолоджувач Хмельницької АЕС вселять майже 5 тонн риби

 • 2021-10-15 15:24:20
 • перегляди: 0

Масштабне зариблення водойми-охолоджувача Хмельницької атомної електростанції, що в Нетішині, відбуватиметься з 18 жовтня по 15 листопада. Про це повідомили в Хмельницькому рибоохоронному патрулі.

Заплановано вселити водні біоресурси в такій кількості: товстолоб білий – 102 тисячі екземплярів, короп – 78 тисяч екземплярів та білий амур – 22 тисячі екземплярів. Середня вага одного екземпляра малька риби становитиме 24 грами. Загальна вага зарибку - майже 5 тисяч кілограмів.

Контроль за вселенням водних біоресурсів здійснюватимуть представники Хмельницького рибоохоронного патруля. Там зауважують, що зариблення здійснюється відповідно до Порядку штучного розведення (відтворення), вирощування водних біоресурсів та їх використання, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України у липні 2012 року.

Житель Хмельницього нелегально переправляв через держкордон людей

 • 2021-10-15 14:42:14
 • перегляди: 0

У Хмельницькому затримано 45-річного місцевого мешканця, який налагодив схему незаконного переправлення людей через державний кордон України.

Зловмисник, виготовивши громадянину України паспорт Литовської Республіки, організував безперешкодний перетин ним українського кордону, під час чого і був затриманий поліцією. За це він мав отримати більше 140 тис гривень повідомили у Хмельницькій обласній прокуратурі

На даний час вирішується питання про вручення підозри даній особі у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України (організація незаконного переправлення особи через державний кордон України, вчинена з корисливих мотивів), а також про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Чоловік може потрапити за грати на строк від 7 до 9 років з конфіскацією майна.

У водойму-охолоджувач Хмельницької АЕС планують вселити майже 5 000 кг риби

 • 2021-10-15 12:48:15
 • перегляди: 0

Товстолоб, короп, білий амур – такими біоресурсами планують зарибнити водойму у Нетішині Шепетівському районі Хмельницької області.

Зариблення водойми-охолоджувача Хмельницької АЕС відбудеться у період з 18 жовтня по 15 листопада.

Користувачем планується вселити водні біоресурси в такій кількості:

товстолоб білий – 102 000 екз.,

короп – 78 000 екз.

білий амур – 22 000 екз.

Середня вага одного екз. малька риби становитиме 24 грами. Загальна вага зарибку складатиме майже 5 000 кг. Контроль за вселенням водних біоресурсів здійснюватимуть представники Хмельницького рибоохоронного патруля.

У Славуті 94 учня поповнили лави козаків

 • 2021-10-15 12:27:25
 • перегляди: 0

До славетного козацького воїнства Славути було прийнято 94 учня. Крім цього, до лав козацтва вперше, за нагоди Дня захисників та захисниць, вступили дівчата-берегині.

Після заклику осавула Романа Бачинського шкільні рої доповідали про готовність до проведення урочистої церемонії отаману Хмельницького округу МГО «Козацтво Запорозьке», міському голові Василю Сидору. Після цього юні козаки та берегині взяли участь в урочистій посвяті, під час якої їм було вручено відповідні посвідчення.

Майбутні козаки давали клятву готувати себе розумово, фізично і морально, чесно і віддано служити українському народові, козацтву в ім’я утвердження незалежності і розвитку України.

У церемонії посвяти у джури взяли участь: учасник бойових дій, «кіборг» Донецького аеропорту, начальник першого відділення Шепетівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, майор Володимир Тимощук, учасник бойових дій, отаман Славутської паланки, полковник Василь Остапчук, отаман Славутського куреня, полковник Григорій Петровський, заступник міського голови Ігор Піголь, начальник управління освіти Ельміра Перепелиця, які привітали юних козаків та берегинь і побажали їм бути гідними захисниками своєї держави, берегти традиції свого народу, бути гідним продовженням нащадків українського козацтва.

Нагадаємо, шепетівські військові ліцеїсти урочисто склали обітницю.

На Хмельниччині дівчина зірвалася зі скелі

 • 2021-10-15 12:06:16
 • перегляди: 0

Сьогодні о 04:20 у рятувальну службу повідомили, що у Кам’янці-Подільському зі скелі у каньон ріки Смотрич впала 20-річна дівчина.

На місце події одразу вирушили рітувальники та бригада швидкої медичної допомоги.

На щастя, дівчина залишилася жива. На ношах її доставили до карети “швидкої”.

Кам’янець-Подільське районне управління У ДСНС України у Хмельницькій області

Запис На Хмельниччині дівчина зірвалася зі скелі спершу з'явиться на Про Захід

На Кам’янеччині внаслідок ДТП травмувалося двоє громадян

 • 2021-10-15 12:00:19
 • перегляди: 0

15 серпня о 03:15 на пункт зв’язку Служби порятунку надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду за межами с. Струга Новоушицької територіальної громади Кам’янець-Подільського району.

Як виявилось, під час руху автодорогою автомобіль потрапив у кювет та зіштовхнувся з деревом. Внаслідок ДТП травмовано двох громадян.

По прибуттю до місця події надзвичайники 16 Державної пожежно-рятувальної частини насамперед деблокували двох потерпілих з автомобіля Ford Escort та передали працівникам швидкої допомоги для подальшої госпіталізації.

Далі бійці відімкнули акумуляторні батареї автомобіля від живлення для запобігання їх загорянню.

За повідомленням пресслужби ГУ ДСНС України у Хмельницькій області