Херсон - сторінка 3

В Херсоне судостроители поддержали добрую традицию

 • 2022-01-18 12:39:46
 • перегляди: 0

В Хеpсoне пpoшел 15-й гopoдскoй хpистианский фестиваль детскoгo твopчества «Oстpoв Poждества».


14 янваpя 2022 гoда в Хеpсoнскoм двopце мoлoдежи и студентoв пpoшел пpаздничный гала-кoнцеpт участникoв 15-гo гopoдскoгo oткpытoгo хpистианскoгo фестиваля «Oстpoв Poждества», вo вpемя кoтopoгo были нагpаждены пoбедители и активные участники даннoгo меpoпpиятия. Пеpед началoм, с пpиветственным слoвoм кo всем пpисутствующим, oбpатился митpoпoлит Хеpсoнский и Тавpический Иoанн, пpедставители гopoдскoй администpации, а также oснoватели фестиваля и егo пoстoянные спoнсopы.


Даннoе меpoпpиятие былo opганизoванo силами Oтдела пo делам семьи Хеpсoнскoй епаpхии Укpаинскoй Пpавoславнoй Цеpкви, пpи пoддеpжке Хеpсoнскoгo гopoдскoгo сoвета, Упpавления культуpы и Упpавления oбpазoвания, OOO «Смаpт Меpитайм Гpупп», а также пpедпpинимателей гopoда и oбласти.


Бoлее 10 лет главным меценатoм этoгo coбытия выcтупают кopабелы кoмпании "Cмаpт Меpитайм Гpупп".


"Феcтиваль "Ocтpoв Poждеcтва" занимает ocoбoе меcтo в пpoгpамме благoтвopительнocти CМГ. Наши уcилия, тpуды духoвенcтва и пpихoжан хpамoв Хеpcoнcкoй и Тавpичеcкoй епаpхии Укpаинcкoй Пpавocлавнoй цеpкви, даpят coтням детей незабываемые минуты pадocти и духoвнoгo вocпитания", - oтметил генеpальный диpектop CМГ Дмитpий Кpаcникoв


Cтoит oтметить, чтo 15 лет пoдpяд феcтиваль coбиpает юных талантoв гopoда.


В этoм гoду была пpoведена кoлoccальная pабoта пo пoдгoтoвке и пpoведению этoгo феcтиваля – заявки пoдали бoлее 2 тыcяч детей.


Гopoдcкoй oткpытый феcтиваль детcкoгo твopчеcтва «Ocтpoв Poждеcтва» – пpocветительcкo-вocпитательный твopчеcкий пpoект, кoтopый пpoвoдитcя c целью coхpанения духoвнocти, вoзpoждение нациoнальных, в пеpвую oчеpедь, pегиoнальных фoльклopных тpадиций, пoпуляpизации хеpcoнcких наpoдных oбычаев и oбpядoв, pазвития детcкoгo театpальнoгo, хopеoгpафичеcкoгo, вoкальнoгo и изoбpазительнoгo напpавлений иcкуccтва.


Любимый Херсон

Ковідні пацієнти є – винагороди за їх порятунок немає

 • 2022-01-18 12:37:15
 • перегляди: 0

Підписання договорів с медичними стаціонарами Херсонщини затягує Національна служба здоров’я

Право на статус медичного закладу, де лікують ковідних хворих, змушена безкінечно відстоювати лікарня у Бериславському районі Херсонщини. На початку епідемії коронавірусу вона такий статус вже мала, і лікарі та медсестри, котрі працюють із інфікованими, отримували всі належні їм доплати. Однак через зміну «правил гри» Національна служба здоров’я у квітні минулого року позбавила його ЦРЛ, перевівши її в резерв. При цьому недужі із підозрою COVID-19 сюди як надходили весь час, так і продовжують надходити. Лишень з вересня по грудень 2021-го таких тут прийняли близько трьохсот! З тією різницею, що після отримання позитивного ПЛР-тесту їх переводили до стаціонарів у Каховці, Новій Каховці чи Херсоні.

«Найсуттєвіша претензія Національної служби здоров’я до нашого закладу полягала в тому, що для отримання статусу опорної для протидії ковідній епідемії лікарні потрібно вісім лікарів-анестезіологів, а в нас їх було шість. Тепер умови вкотре змінилися, і цього вже так конче не вимагають.

Відправили до НСЗУ на підпис пакети договорів на надання медичних послуг у поточному році, в тому числі – й для допомоги ковідним пацієнтам. Та наразі ті пакети не підписані, хоча й відмови ми досьогодні не отримували. Чому так склалося, невідомо. Втім, аналогічна ситуація й по інших райлікарнях Херсонщини», — каже директор Бериславської райлікарні Север’ян Кардава.

У Бериславській ЦРЛ для надання кваліфікованої допомоги пацієнтам із коронавірусом насправді все готово. У хірургії та реанімації – понад сто ліжко-місць із можливістю підключення до джерела кисню. За потреби, хворих з «короною» розміщуватимуть і в терапевтичному відділенні. Медики вакциновані від ковіду, напрацювали весь необхідний досвід, є дванадцять апаратів швидкої вентиляції легень, недавно отримали, ще один від угорських доброчинців. Суттєво й те, що лікарня обслуговує мешканців цілого ряду віддалених районів краю, і цей стаціонар для них вочевидь зручніший, ніж у Херсоні чи Новій Каховці – діставатися до них далеко. Та чи візьме до уваги ці аргументи керівництво НСЗУ? Хтозна.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.

Крестный ход к горячему природному источнику пройдет в Стрелково на Арабатке

 • 2022-01-18 12:09:46
 • перегляди: 0

В Стрелково на Крещение устроят Крестный ход к горячему природному источнику комплекса "Арабатские термы".

На Крещение в день Надвечерья и самого праздника Крещения Господня (18 и 19 января) пройдут традиционные освящения воды и водоемов. Действо состоится на территории лечебно-оздоровительного комплекса "Арабатские Термы".

Об этом информирует Херсонская епархия Православной церкви Украины.

8.00 – Божественная литургия;

9.30 – Великое освящение воды на площади перед часовней преп. Сергея Радонежского ("Церковь на целебных источниках") возле Глицеринового озера.

Затем Крестный ход с процессией пойдет к горячему природному источнику возле самого Глицеринового озера.

Дополнительно 18 и 19 января освящение вод будет и на некоторых других озерах лечебно-оздоровительного комплекса и в озере Сиваш.

Херсонці, як і раніше, скаржаться на транспортний сервіс

 • 2022-01-18 11:51:40
 • перегляди: 0

Вічне очікування та переповнені автобуси. Херсонці, як і раніше, не задоволені роботою громадського транспорту. Як випливає з постів у соціальних мережах, городяни годинами чекатимуть на маршрутку. А іноді взагалі доводиться користуватися послугами таксі.


Херсонці нарікають на скорочення маршруток увечері, порушення графіка руху. А також низьку якість обслуговування та некомфортні, а часом навіть небезпечні умови поїздок через поганий технічний стан транспортних засобів.


У коментарях в одній з соціальних мереж, городяни обурені: ціни на проїзд підвищуються, а якість перевезень бажає кращого!


Поліція Херсонщини закликає: не передавайте гроші незнайомцям, які повідомляють, що ваш родич потрапив у біду

 • 2022-01-18 11:43:51
 • перегляди: 0
17 січня в «Єдиний центр 102» поліції Херсонщини звернулась 83-річна херсонка. Пенсіонерка розповіла про дзвінок чоловіка, який назвався її сином і

Звання «Викладач нового часу» отримали два співробітники новокаховського вишу (ВІДЕО)

 • 2022-01-18 11:37:39
 • перегляди: 0

Новокаховський гуманітарний інститут Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» підбиває підсумки календарного року.

Декан факультету управління та адміністрування, соціально-правових та інформаційних технологій Марія Пшенична розповіла:«Традиційно в ці хочеться підвести підсумки першого семестру 2021-2022 навчального року. Озираючись назад, можемо відверто сказати, що цей час був для всіх освітніх закладів непростим. Це пояснюється тими побоюваннями і хвилюваннями, які спричинила хвиля ковіду. Але тим приємнішим є усвідомлення того, що за всіма показниками освітньої діяльності, як кількісними, так і якісними, Новокаховський гуманітарний інститут перевищив свої результати в порівнянні з минулими роками. По-перше, у нас була дуже успішна вступна кампанія. Ми на 20% перевищили показники минулого року за набором студентів на молодші курси. Це пов’язано, скоріш за все, з тим, що в період перших хвиль пандемії ми не на слові, а на ділі продемонстрували свою готовність забезпечувати і тримати високу якість освітнього процесу навіть в дистанційних умовах.

Тому існуючі дистанційні технології і перевірена часом платформа Moodle дозволяє нам не мати жодних проблем з освітнім процесом».

https://www.youtube.com/watch?v=fwcwlP1flXI&t=10s

100% лекторів інституту є вакцинованими. Тож у першому семестрі навчальному закладу вдалося повністю виконати навчальний план та підвищити показники і навіть успішність студентів.

Марія Пшенична зазначила:«Ми отримали чималу кількість позитивних результатів. Скарбничка досягнень Новокаховського гуманітарного інституту поповнилася лише впродовж останнього семестру близько 20 сертифікатами з підвищення кваліфікації наших професорсько-викладацьких кадрів. Два педагоги встигли завоювати два перших місця в загальнодержавному освітньому проєкті «Викладач нового часу». Це означає, що ми реально готові працювати і покращувати свої навички. Не поступаються даному темпу і студенти. Нещодавно відбулося нагородження президентськими стипендіями кращих студентів університету «Україна». І саме наш новокаховчанин, студент 4 курсу спеціальності Право Ващишин Марк отримав іменну стипендію Президента університету «Україна» Петра Таланчука,

з чим ми його вітали. Крім того, дуже приємним надбанням стало 3 місце у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт серед студентів з інвалідністю студентки 4 курсу спеціальності Психологія Анастасії Максимової. На рівні країни вона виборола бронзу. Це означає, що наукова робота для всіх груп студентів попри їх особливі освітні потреби відбуваються на дуже високому рівні. Цим ми пишаємося».

Університет підтримує сільську молодь.

«З точки зору оплати навчання в університеті «Україна» завжди існував і продовжує діяти гнучкий графік пільгових умов», — розповіла Марія Пшенична.

Це означає, що левова частина студентів має можливості за скрутних життєвих обставин звернутися до ректора з проханням отримати пільгу в якості оплати за навчання.

Декан Марія Пшенична наголосила:«Ця прерогатива з 2020 року розповсюдилася і на вихідців з сільської місцевості. Діти, які вступлять до Новокаховського гуманітарного інституту із районів і сел отримають до 30% знижку в якості оплати за контрактом впродовж навчального року».

Тому навчатися можна на вигідних умовах, заощаджуючи кошти в такий складний час.

Два екіпажі новокаховських пожежників підняли по тривозі через залишену їжу на працюючій газовій плиті

 • 2022-01-18 11:31:01
 • перегляди: 0

Вчора, 17 січня, близько 20:00 на номер Служби порятунку «101» міста Нова Каховка надійшло повідомлення про задимлення під'їзду в одній з багатоповерхівок на проспекті Перемоги.

На місце надзвичайної події виїхали два чергових караули Каховського підрозділу ДРПЧ-11, який дислокується у Новій Каховці. Про це редакції Оnline НК повідомив начальник міського управління з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Олександр Бараніченко.

По прибуттю на місце пригоди вогнеборці виявили, що в одному зпід'їздів багатоповерхівки вдбулось значне задимлення. Мешканці, які проживають у під'їзді, вимушені були звернутись до місцевих рятувальників.

У ході розвідки пожежники виявили квартиру, через яку відбулось задимлення під'їзду. Потрапивши до неї, рятувальники з'ясували, що господарі помешкання залишили на працюючій газовій плиті залишки їжі, що визвало її підгорання. Саме це і стало причиною задимлення всього під'їзду.

Пожежникам залишилось тільки провести профілактичну бесіду з господарями і повернутись у підрозділ.

Бериславские спасатели ликвидировали возгорание домашних вещей в жилом доме

 • 2022-01-18 11:25:35
 • перегляди: 0

Вчера, 17 января, спасателям Берислаского района поступило сообщение о пожаре в жилом доме в населенном пункте Новоалександровка по улице 8 Марта.

По прибытию пожарные увидели, что горят домашние вещи и мебель в жилой комнате. Пожар полностью ликвидировали на площади 10 кв. Предварительная причина пожара – короткое замыкание электросети.

На Херсонщині двоє пенсіонерів повірили шахраям і віддали всі свої гроші

 • 2022-01-18 11:22:10
 • перегляди: 0

За минулу добу в поліцію Херсонщини звернулись двоє мешканців області, яких ошукали телефонні шахраї. 17 січня близько 20:00 в «Єдиний центр 102» поліції Херсонщини звернулась 83-річна херсонка. Пенсіонерка розповіла, що їй зателефонував чоловік, який назвався її сином. Співрозмовник повідомив, що він потрапив у біду і йому терміново потрібні гроші. Жінка зібрала усі свої заощадження і особисто передала 30 тисяч гривень незнайомцю, який чекав на неї біля квартири. Лише після того заявниця перетелефонувала сину і дізналась, що ні в яку біду він не потрапляв. Того ж дня подібний телефонний дзвінок пролунав і в будинку 74-річного мешканця с. Дар’ївка. Пенсіонеру зателефонував чоловік, який назвався лікарем. «Медпрацівник» повідомив заявнику, що його син потрапив у ДТП і йому терміново потрібні гроші на операцію. Аби допомогти своїй дитині чоловік, не замислюючись, перерахував на банківський рахунок 10 тисяч гривень. Через деякий час пенсіонер зателефонував сину та, дізнавшись, що ні в яку халепу той не потрапляв, зрозумів, що став жертвою шахраїв.

В Херсоні затримали чоловіка з тачкою, навантаженою краденим кабелем

 • 2022-01-18 11:22:09
 • перегляди: 0

Учора, 17 січня, близько 6-ї години ранку, біля провулку 40 років Жовтня увагу поліцейських привернув невідомий, який котив тачку з бухтами кабелів.

Про це повідомляє Depo.Херсон з посиланням на прес-службу Патрульної поліції Херсонської області.

Побачивши службовий автомобіль чоловік помітно занервував та пришвидшив кроки. Інспектори наздогнали його, щоб поспілкуватися, але пояснити походження кабелів громадянин не зміг.

Поліцейські затримали 45-річного містянина, а на місце події викликали слідчо-оперативну групу для подальшого з’ясування всіх обставин та надання правової кваліфікації діям чоловіка.

Нагадаємо, херсонські поліцейські розповіли, скільки порушників карантину вони покарали з початку року.

У Голій Пристані відбудеться семінар з питань застосування РРО

 • 2022-01-18 10:54:48
 • перегляди: 0

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі запрошує о 13:00 годині 19 січня 2022 року взяти участь в практичному семінарі на тему: «Застосування РРО/ПРРО та облік товарних запасів. Одноразове (спеціальне) добровільне декларування. Актуальні питання сьогодення».

У програмі заходу передбачений час для надання відповідей на запитання слухачів.

Спікери: фахівці Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.

Семінар відбудеться за адресою: вул. 1 травня,45 , м. Гола Пристань, Міський Палац Культури «Сузір’я»

У зв’язку з карантинними обмеженнями, участь у заході здійснюватиметься за наявності в учасників заходу захисної маски.

Громадяни, які мають ознаки інфекційних захворювань, у приміщення допускатися не будуть.

☎ У разі виникнення питань, телефонуйте за номерами: 0984940823

За минулу добу зафіксовано 58 нових випадків захворювання на COVID-19

 • 2022-01-18 10:48:49
 • перегляди: 0

За минулу добу зафіксовано 58 нових лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19, з яких 21 чоловік та 37 жінок. Серед них 3 дитини та 1 медичний працівник.

Це (за новим адмінустроєм):

33 особи - жителі Херсонського району; 18 осіб - жителі Скадовського району;6 осіб - жителі Каховського району;1 житель Бериславського району.Стан хворих задовільний, 46 осіб перебувають на самоізоляції, під щоденним медико-санітарним наглядом. До медичних закладів госпіталізовано 12 осіб.

Померли: жінки, 81, та 67 років, а також чоловік, 86 років, жителі Херсонського району.

У Херсоні проводять соціальні екскурсії

 • 2022-01-18 10:41:18
 • перегляди: 0

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Херсонської міської ради.

«За підтримки управління маркетингу міста і туризму відбувалася перша у 2022 році соціальна екскурсія для пільгових категорій громадян», – йдеться у повідомленні.

Екскурсанти прогулялися центральною частиною міста та дізналися «Незвичні історії Грецького кварталу» від гіда та відеоблогера Єгора Сидоровича.

Читайте також: На Донеччині реалізували перший в Україні 3D-тур шкільними музеями

Містянам розповіли про те, що греки-переселенці з острова Хіос в Егейському морі стали одними з перших жителів Херсона. Греки зробили вагомий внесок у розвиток району міста, розташованого на захід від Херсонської фортеці, де вирувало торговельно-ремісниче життя. Свого часу там розміщувалися найкращі крамниці, товарні склади, адміністративні установи.

Як зазначається, соціальні екскурсії відбуватимуться щоквартально упродовж 2022 року. Графік проведення екскурсій анонсуватиметься на офіційному сайті міської ради.

Фото: Херсонська міськрада

В Херсоне на ремонт парка выделят 2 млн грн

 • 2022-01-18 10:29:31
 • перегляди: 0

Депутаты горсовета Херсона планируют на следующей сессии увеличить финансирование объектов, заказчиком которых является городское управление капстроительства.

Проект решения опубликован на сайте горсовета.

На реконструкцию парка «Херсонская крепость» выделят 2 млн грн.

За счет субвенции из госбюджета на капремонт актового зала и спортзала школы №52 планируют прибавить почти 1,7 млн. грн, а также 870 тыс грн – на завершение строительства автономного источника отопления для школы №31.