Чернігів

Вивезення пестицидів, інвентаризація водних об’єктів і гаряча лінія: на Чернігівщині засідав екоштаб (Відео)

 • 2022-01-18 15:40:02
 • перегляди: 0

На Чернігівщині вперше за майже 10 років розпочнуть вивозити хімічні засоби захисту рослин, що становлять неабияку загрозу для довкілля, зокрема для гідрооб’єктів.

«Ми цього року вперше почнемо вивозити ХЗЗРи. Вперше з 2012-го чи 2013 року. Хотів би також подякувати громадам. Звісно, треба вивозити ті забруднювачі, які шкодили і поверхневим водам, і так далі»,- Дмитро Іванов, заступник голови Чернігівської ОДА.

У Чернігівській обласній державній адміністрації засідав штаб із координації роботи з протидії екологічним загрозам і порушення вимог природоохоронного законодавства. На ньому проговорили план дій щодо окремих об’єктів, що забруднюють довкілля. Зокрема, озвучили ситуацію в Любецькій громаді, жителям якої заважає підприємство Славутицької громади.

«Там відбувається спалення якихось продуктів, але ніхто не бачить нічого і ніхто не знає. За моєю інформацією, туди завозили відходи з Корюківської шпалерної фабрики»,- Валерій Костильов, селищний голова Любецької громади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ми хотіли б, щоб до нас дослухалася влада»: в Чернігові активісти говорять про екокризу (Відео)

Повідомили на штабі і про відновлення роботи гарячої екологічної телефонної лінії.

«Було поновлено гарячу лінію штабу, що є номером приймальні Департаменту екології та природних ресурсів. І продовжується прийняття звернень на гарячу лінію»,- Катерина Сахневич, директор департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА.

Важливим моментом наради став пошук шляхів захисту від розорювання прибережних зон річок та озер. Активісти розповіли про складність боротьби за екосправедливість.

«От ми як почали порушувати оце питання щодо річок, озер… з вересня. І оце півроку такі безглузді переписки, відписки. Це потрібно було пройти таке пекло… міліція, прокуратура, кілька разів до екологічної…»,- Тетяна Шевченко, жителька села Количівка.

Також на штабі було вирішено продовжувати роботу з інвентаризації водних об’єктів. Адже це є тим шляхом, що дасть змогу вберегти від знищення малі річки й озера Чернігівщини та зайнятися їх благоустроєм.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Журналіст Олег Дешура

Оператор Михайло Пронін

Місце для зустрічей, активностей і цікавого дозвілля: у Сновську відкрили молодіжний простір (Фото)

 • 2022-01-18 15:07:25
 • перегляди: 0

Сновськ – особливе містечко на Чернігівщині, в якому живе активна, творча та легка на підйом молодь. Віднедавна такі представники молодого покоління мають свій креативний куточок, де можна цікаво провести час, поспілкуватися з однолітками, поділитися власними ідеями, пограти в ігри чи здобути нові й потрібні знання.

За словами голови Молодіжної ради Ольги Гаврилець, молодіжний простір облаштували ще перед Новим роком. Але оскільки тоді була «червона» зона, то відкриття зробили онлайн. Бо інших варіантів на той час не було.

«Після виходу з «червоної» зони вирішили, що потрібне офіційне відкриття, яке відбулося минулої п’ятниці. Були запрошені члени Молодіжної ради, оскільки вони цілий рік самостійно працювали над цим проєктом. Сам проєкт розробляли, меблі потім «викрутили» й все інше. Тобто повністю працювали цілий рік, щоб цей простір був. На відкритті також були представники Сновської міської ради, оскільки певний відсоток міського бюджету був виділений на ремонт приміщення. Воно знаходиться в будинку культури на другому поверсі, адже саме там нам виділили кімнату,

яка й стала молодіжним простором», – у коментарі для ЧЕline зазначила Ольга Гаврилець.

«Це неймовірно радісна подія для молоді Сновської громади. Цей простір стане справжнім «креативним штабом» для генерації різноманітних ідей та реалізації проєктів. Молодь Сновщини зможе тут збиратися, спілкуватися, обговорювати різні думки. Упевнений, що попереду в нас безліч крутих проєктів. Молодь рухає планету вперед. У сновської активної молоді також є прекрасна підтримка серед депутатського корпусу. Тому стовідсотково цей простір принесе багато користі для громади», – зазначив член Молодіжної ради, депутат Сновської міської ради Павло Солодовник.

Наразі молодіжний простір працює в певні години. Але щойно знайдуть потрібного молодіжного працівника, а прогнозується, що це відбудеться сьогодні-завтра, двері простору будуть відчинені постійно.

«Молодь може приходити, переглядати фільми, грати в настільні ігри, на ноутбуках, просто попити чаю чи кави, побути наодинці з собою. Вже на цей тиждень розписали наші плани. Завтра в нас будуть воркшопи зі шкільного громадського бюджету.

Молодь розповідатиме школярам, як правильно писати шкільні проєкти для громадського бюджету. На вихідні запланований перегляд фільму з обговоренням, гра чимось схожа на квіз «Думай сам». Поки в нас команди тільки зі Сновська й одна з Корюківки приїжджає. Уже домовилися про презентацію фільму «Неповнолітні». І надалі розроблятимемо плани зустрічей із молоддю на цілий рік. До речі, до Дня святого Валентина наша молодь уже щось планує.

Ось у неділю дивилися фільм «Кіборги», зібралося чоловік 30. Якщо в кімнаті мало місця для перегляду фільмів, то будемо переміщатися в коридор будинку культури. Щось придумаємо, тим паче стільці й усе потрібне ми маємо. У неділю до нас приїжджав обласний депутат Олександр Якубін, який пообіцяв сприяти і фінансово, й у інші способи. Адже без коштів ми далеко не заїдемо», – розповіла голова Молодіжної ради.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівські синоптики розповіли про причину сильних вітрів

Сновській молоді дуже до вподоби, що з’явився такий простір. Але вони наразі деяким речам дивуються, що таке буває.

«Буває, з подивом запитують: «А що тут можна просто посидіти?

». Такого раніше ж ніде не було. Там у нас є навіть невелика кухонька з мікрохвильовою піччю, де можна обід розігріти, що дуже зручно. Адже діти ходять до репетиторів і не встигають забігти додому. Але це вже як двері простору будуть постійно відчинені.

Там також є кавомашина, телевізор із великим екраном, два нормальні ноутбуки, крісла-мішки, які вони дуже люблять. Багато книжок нам подарували. Дуже вдячна за це Чернігівському обласному молодіжному центру. Також цей центр пообіцяв приїжджати з цікавими тренінгами для молоді. З наступного місяця, як не буде «червоної» зони, плануємо почати працювати над медіаграмотністю. Будемо відповідні воркшопи проводити», – пояснила Ольга Гаврилець.

Вона цілком допускає, що надалі в молодіжному просторі пробуватимуть реалізовувати якісь інші проєкти, шукатимуть тренерів. Побоюються, аби тільки «червоної» зони не оголошували, бо знову доведеться всю діяльність згорнути.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ірина Осташко

Чиновник із Чернігівщини увійшов до складу Ради з молодіжних питань

 • 2022-01-18 14:52:18
 • перегляди: 0

При Президентові України була створена Рада з молодіжних питань. Вона є консультативно-дорадчим органом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Модний вирок» від Атрошенка, війна з Росією та націоналізація «Облтеплокомуненерго»: головне з ранкової наради (Відео)

Склад Ради затверджує Президент. Усього до складу ввійшли 25 осіб.

Серед них і чиновник із Чернігівщини, заступник голови ОДА Дмитро Іванов.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Понад 4 тисячі шлюбів уклали на Чернігівщині у 2021 році

 • 2022-01-18 14:52:17
 • перегляди: 0

На Чернігівщині у 2021 році відбулося понад 4 тисячі шлюбних церемоній. 600 закоханих пар поєднали свої долі, скориставшись сервісом «Шлюб за добу».

Читайте також: Найповажніші молодята 2021 року на Чернігівщині

Про це повідомили у Північно-Східному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції (м. Суми).

Загалом торік у трьох областях: Чернігівській, Полтавській та Сумській, сімейні стосунки зареєстрували понад 16 тисяч пар молодят.

Чернігівські бандури «Плеяда» презентують у Латвії

 • 2022-01-18 13:45:39
 • перегляди: 0

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила директорка департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА Олександра Хомик.

"Маємо перший відомий нам результат комунікації представників бізнесу на форумі експортерів "Чернігівщина - Країни Балтії. Регіональний вимір", який ми проводили в жовтні минулого року. Чернігівський центр бандур "Плеяда" встановив контакти з представниками торгового дому "Україна" в Латвії і відправив туди кілька своїх музичних інструментів. Тепер із ними знайомляться європейці, і підприємство отримало перспективу налагодження експорту своєї продукції", - розповіла посадовиця.

За її словами, з торговим домом "Україна" чернігівські виробники ведуть перемовини про створення Європейського центру промоції чернігівської бандури.

Читайте також: Українська бандуристка виступила в університеті в Японії

Хомик додала, що "Плеяда" - це окрема виробнича гілка приватного підприємства "Альтеп-Центр", яке виробляє котли для опалення. Це - сімейний бізнес родини Кунденків, яка вирішила відродити в Чернігові промислове виробництво бандур і на сьогодні вже бере участь у тендерах на їх закупівлю.

Як додала заступниця директора "Альтеп-Центру" Аліна Кунденко, дрібносерійним виробництвом бандур чернігівського типу її родина займається з 2018 року. Це відбувається поза межами діяльності фірми "Альтеп" у формі приватного підприємництва. Наприкінці 2021 року Кунденки зареєстрували окреме підприємство "Центр бандур "Плеяда", але запустити не змогли через відсутність замовлень.

"Останнім часом державне фінансування на закупівлю інструментів скоротили, тендерів поменшало і замовлення практично зникли. У нас навіть утворився склад готової продукції, де зберігається кілька десятків готових до реалізації бандур", - пояснила Кунденко.

Відтак, підприємство почало налагоджувати співпрацю з Латвією. За словами співрозмовниці, наразі чернігівці з торговим домом в Ризі напрацьовують стратегію подальшого співробітництва.

Фото: Чернігівська бандура "Плеяда"

Про кримінальну відповідальність за риболовлю розповіли у Чернігові

 • 2022-01-18 13:19:21
 • перегляди: 0

Коли настає кримінальна відповідальність за порушення Правил рибальства, – про це розповіли редакції у Чернігівському рибоохоронному патрулі.

Відповідно до ст. 249 Кримінального кодексу України (далі - ККУ) кримінальна відповідальність настає у випадку незаконного зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду.

Інститутом рибного господарства Національної академії аграрних наук України надано Біологічне обґрунтування уточнення кількісних показників визначення істотності шкоди, завданої водним біоресурсам внаслідок зайняття незаконним рибним добувним промислом внаслідок зміни законодавчої бази щодо відшкодування збитків за незаконне вилучення водних біоресурсів.

Отже, істотною вважається шкода, що заподіяна рибному господарству України (в межах Чернігівської області) у розмірі:

- на річці Десна та водних об’єктах її басейну - від 41 293 грн;

- на річці Дніпро та водних об’єктах її басейну - від 103 598 грн.

Розрахунок збитків, завданих рибному господарству України, проводиться відповідно до такс для обчислення розміру відшкодування шкоди,

заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) цінних видів водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.2011 № 1209 (зі змінами, що набрали чинності 12.10.2021).
Так, один екземпляр незаконно виловленого сома обійдеться у 5 117 грн, сазана – 3 706 грн, товстолоба – 3 638 грн, судака – 3 587 грн, білого амура – 3 553 грн, щуки – 3 468 грн, окуня – 3 162 грн, білизни і ляща – 1 649 грн, лина і головня – 1 598 грн, карася сріблястого, чехоні, синця і рибця звичайного – 1 581 грн, клепця, краснопірки, плітки, плоскирки і бичків (крім червонокнижних) – 1 564 грн, верховодки – 85 грн, в’юна – 68 грн, йоржа звичайного – 51 грн та рака – 3 332 грн.
Кримінальним кодексом України визначено відповідальність до якої, за вироком суду, може бути притягнуто особу у разі вчинення нею кримінального проступку чи злочину передбаченого ст. 249 ККУ, а саме:

- ч. 1 ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду) - карається штрафом від 17 000 до 51 000 грн або обмеженням волі на строк до трьох років;

- ч. 2 ст. 249 ККУ (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення водних біоресурсів, якщо воно заподіяло істотну шкоду або вчинене особою, раніше судимою за кримінальне правопорушення, передбачене цією статтею) - карається штрафом від 51 000 до 85 000 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

В Управлінні Держрибагентства у Чернігівській області цілодобово функціонує телефонна «гаряча лінія»: (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57.

Чернігівський рибоохоронний патруль у разі порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби чи сіток - просить невідкладно повідомляти за вищевказаними номерами телефонів.

Жителі вулиці Шевченка у Чернігові залишаться без води

 • 2022-01-18 13:10:29
 • перегляди: 0

У зв’язку з аварійно – ремонтними роботами (порив водопроводу Д 150 мм) по вул. Шевченко, 126 20.01.2022 з 09:00 – 20:00 буде відсутнє водопостачання до:

Споживачів приватних житлових будинків:

Вул. Шевченко від №114 до вул. Д. Борковського

Вул. Кістяківських

Вул. Шевченка, 107;107а;109;111;109а;

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівців невдовзі чекає збільшення тарифів на тепло

Юридичні споживачі:

Вул. Шевченка, 107; 118; 116а;

Буде організовано підвіз питної води.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

КП «Чернігівводоканал»

У Чернігові з’являться нові фотозони (Відео)

 • 2022-01-18 12:39:49
 • перегляди: 0

Кубки з футболу, нові фотозони та патріотичні лекції. У Чернігівській міській раді пройшло чергове, цього року перше засідання молодіжної міської ради, на якому молоді й активні визначалися з планами на цей рік.

«Кубок молодіжної міської ради з футболу, з шахів будемо проводити. Також буде певний перелік семінарів із ЦСП «Вовкулака», також плануємо співпрацювати, як поводитися молоді в надзвичайних ситуаціях. Ще плануємо низку проєктів, таких, як ми зробили фотозону до Нового року, і, відповідно, плануємо протягом цього року зробити також кілька фотозон»,- Михайло Брижко, голова Чернігівської молодіжної міської ради.

Так, важливим аспектом у роботі стане створення проєктів із патріотичного виховання молоді.

«Я відповідаю за проєкти про патріотичне виховання молоді. Хочу реалізувати такі проєкти про благодійність для молоді, також багато лекцій про патріотичне виховання в школах і коледжах нашого міста»,- Анастасія Лукашевич, член Чернігівської молодіжної міської ради.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівців невдовзі чекає збільшення тарифів на тепло

На першому ж засіданні обговорили найближчі плани.

Так, раду хочуть розширювати. Також планують долучатися до аналогічних обласних і всеукраїнських громадських утворень.

«Проєкти, які ми будемо делегувати до управління сім’ї, молоді та спорту, яке буде допомагати нам у фінансуванні. Також делегування наших членів до ради в ОДА і Всеукраїнської асоціації молодіжних рад. Ще ми хочемо збільшити склад ради, адже є дуже багато молодих, талановитих і активних людей, які також хочуть долучитися»,- Альона Середа, секретар Чернігівської молодіжної міської ради.

Також на засіданні обговорили минулорічну виконану роботу, що стосувалася ініціатив щодо молодіжного житлового будівництва та раціонального використання міського бюджету.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Журналіст Олег Дешура

Оператор Дмитро Дриганов

Колишній шеф-кухар чернігівського ресторану знявся у ще одному кулінарному шоу на “Новому каналі”

 • 2022-01-18 12:39:48
 • перегляди: 0

Колишній шеф-кухар чернігівського ресторану “Хряк”, а нині столичний експерт рестораційних справ Алекс Якутов взяв участь у ще одному ресто-проєкті - адаптації шоу відомого британського кухаря Гордона Рамзі “Кухонні кошмари”. У версії “Нового каналу” це буде кулінарне реаліті «На Ножах», в якому ресторатор і шеф Якутов візьме на себе управління ресторанним бізнесом на 7 днів. Абсолютно безкоштовно.

На сторінках каналу зазначається, що учасником нового проєкту може стати власник закладу, який працює сам на себе на постійній основі. ⠀

Сам головний шеф пише з власної сторінки в інстаграмі, що зйомки розпочалися торік - наприкінці осені - початку зими.

- Ну що, ось і зайшли в зйомки «На ножах». Це дуже крутий проект про ресторани. Про важке та нелегке ресторанне життя та його сенс Якщо кому потрібна порада чи допомога – ми як швидка допомога приїдемо і постараємося реанімувати ваш ресторан і вдихнути друге життя.

Новий проєкт має вийти на екрани навесні, повідомив у коментарях дописувачам ресторатор.

Шанс на перетворення зі збиткового закладу на успішний бізнес у першому сезоні реаліті отримали 9 українських закладів.

Олександр Якутов - в минулому житель Донецька, кілька років тому працював шеф-кухарем ресторану “Хряк”, який тоді отримав відзнаку програми “Ревізор”. Нині Якутов є співвласником ресторану “Публіцист”, який за версією експертів журналу “НВ” увійшов до сотні кращих закладів країни. Отримав престижну в кухарських колах премію "Пальмова гілка".

«Кошмари кухні Рамзі» - це телевізійна програма за участю британського знаменитого шеф-кухаря Гордона Рамзі, яка вперше вийшла в ефір на британському суспільному мовнику - Channel 4 у 2004.

У кожному епізоді шеф відвідував ресторан, який зазнав невдач і виступав у ролі ризик-менеджера для усунення негараздів, щоб допомогти покращити заклад всього за тиждень. Через кілька місяців Рамзі знову відвідував ресторан, щоб побачити, як справи йшли за його відсутності. Епізоди з першого та другого сезонів шоу були відредаговані з додатковим новим матеріалом під назвою «

Перегляд кошмарів кухні Рамзі»; вони показували, як Рамзі перевіряє ресторани через рік чи більше після того, як він відвідував їх.

Американська адаптація цього шоу під назвою Kitchen Nightmares дебютувала 19 вересня 2007 на каналі Fox.

У жовтні 2009 Рамзі оголосив, що після закінчення його чотирирічного контракту в 2011 році він не буде продовжувати знімати Kitchen Nightmares і замість цього працюватиме над іншими своїми шоу. Незважаючи на це, шоу повернулося для останньої серії в 2014 (переназваної як «Коста дель Кошмари Рамзі»), де кухар відвідував і допомагав невдалим ресторанам, що належать британцям за кордоном. Фінальна серія також збіглася з закінченням американської версії. Шоу отримало премії BAFTA та Emmy.

В Україні цей проєкт пробував адаптувати телеканал “1+1”, з ведучими Ольгою Фреймут та російським кухарем Арамом Мнацакановим, якого згодом замінили на українського ресторатора Дмитра Борисова. Проєкт виходив з 2012 по 2016 роки. Взяти участь у першому сезоні шоу зголосилися понад 3000 збиткових закладів з усіх куточків України. Для зйомок відібрали лише 12 з них. Під час зйомок першого сезону Ольга Фреймут була вагітною.

Тричі зґвалтував 13-річну дівчинку: на Прилуччині судитимуть 25-річного чоловіка

 • 2022-01-18 12:09:47
 • перегляди: 0

На Прилуччині прокурори скерували до суду обвинувальний акт стосовно 25-річного мешканця Ічнянської територіального громади, якого підозрюють у зґвалтуванні 13-річної дівчинки, пише Прилуцька окружна прокуратура на сайті Прилуцької міської ради.

25-річного мешканця Ічнянської територіального громади обвинувачують у вчинені злочину, передбаченого ч. 4 ст. 152 та ч. 6 ст. 152 КК України –зґвалтування малолітньої дитини.

Встановлено, що обвинувачений, використовуючи безпорадний стан дитини, усвідомлюючи її малолітній вік та використовуючи свою фізичну перевагу упродовж липня - вересня 2021 року тричі вступив у статеві зносини з 13-річною дівчинкою.

Судовий розгляд кримінального провадження здійснюватиметься Ічнянським районним судом.

Санкція інкримінованої підозрюваному статті передбачає покарання у виді 15 років позбавлення волі або довічного позбавлення волі.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не можу бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Фото: ілюстративне

«Це говорить про рівень тих, хто пише»: Атрошенко про скандал із фірмовою курточкою

 • 2022-01-18 12:01:07
 • перегляди: 0

Упродовж останніх 15 років міський голова Чернігова Владислав Атрошенко купує одяг, не звертаючи увагу на торгові марки.

Таке зізнання 18 січня на розширеній нараді у мерії він зробив, реагуючи на публікації у ЗМІ про його появу у Седневі в коштовній куртці з крокодила відомого бренду Zilli за 900 тисяч гривень.

«Дивлюся повідомлення про ціну своєї курточки. З глузду з`їхати … Я 7 або 8 років не ходив по бутіках і не купляв жодної коштовної речі. Років 15 мене марка речей не цікавить — я давно переріс якійсь умовний рівень, щоб залізна штучка на молнії характеризувала мій достаток. На такі речі взагалі не звертав уваги. Там чітко видно по замках, що це не Zilli. Zilli я купляв би дуже обережно, бо це не найкраща італійська фірма… Це просто говорить про рівень тих, хто пише. Хлопці, ви чогось досягніть особисто, щоб підніматися на моєму прізвищі. Це просто шизофренія», - обурився Владислав Атрошенко.

Він також додав: під хутровою підкладкою намагався знайти бірку фірми. І … так і не повідомив учасникам наради про результати пошуків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ГРУДНІ АТРОШЕНКО ОДЕРЖАВ 2 МІЛЬЙОНИ, А ВИТРАТИВ - 14

Нагадаємо, скандал спалахнув 15 січня, коли опозиційна депутатка міської ради Марина Рейко на своїй Facebook-сторінці розмістила пост про те, у чому був удягнений Владислав Атрошенко на седнівській зустрічі.

«Мер прикордонного міста з’явився на заході в Седневі в крокодиловій куртці. Більше всього ця модель схожа на бренд Zilli. Якщо так, то приблизна вартість такого ексклюзиву — 900 000 грн», - зазначила вона.

Головне фото – ілюстративне.

MARKET_ADS_VAL_UA

Чернігівський мандрівник написав книгу про українців у Парагваї

 • 2022-01-18 11:58:18
 • перегляди: 0

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Коли я був у Парагваї, то мав понад 30 зустрічей із нащадками українських переселенців, які перебралися в цю країну в 1937 році. Почуті від них історії я переніс на головних героїв свого роману - членів родини Семенюків (це - чоловік, дружина і двоє дітей), які емігрували з Волині в Парагвай. Там у них народилася третя дитина, потім онуки і правнуки. Я прослідкував життя кількох поколінь родини за період з 1937 до 2017 року, коли я там побував", - розповів Волощук.

За його словами, дія роману починається в 1936 році на Волині, яка на той час перебувала під владою Польщі. Селянам тоді жилося несолодко, вони не мали землі, їх намагалися окатоличити. Парагвай же, після війни з Болівією, потребував людських ресурсів, мав багато землі і звернувся до європейських країн з проханням допомогти з переселенням людей. Коли у волинських селах з’явилися вербувальники, для багатьох селян переїзд у Парагвай став виходом зі скрутного становища. На іншому континенті вони знайшли те, чого потребували.

"Назва твору - "

Парагвайське щастя" - відображає сенс переселення і те, що українці там здобули", - зауважив письменник.

Він додав, що цей роман - його другий художній твір. Перший, автобіографічний, під назвою "44 дні" побачив світ 2012 року.

Обсяг нової книги - понад 200 сторінок. Зараз Волощук знайомить із нею потенційних читачів. Одна з презентацій відбулася на Волині в селі Лудин Володимир-Волинського району, де автор "поселив" героїв свого роману. Також він має запрошення представити книгу в Луцькому краєзнавчому музеї.

Зі слів Волощука, його роман - друга в Україні книжка про життя української діаспори в Парагваї. Першу - "Іларія. Ілюзія" - свого часу написав Ігор Чуб, проте вона розповідає про українців, які повернулися з Парагваю додому.

Олександр Волощук народився 23 січня 1972 року на Дніпропетровщині. З 1976 року мешкає в Чернігові. Майже 20 років він подорожує, переважно, автостопом та пішки. За цей час проїхав і пройшов 368 тис. км, відвідав 60 країн світу. Майже в кожній подорожі Волощук вивчав життя української діаспори, досліджував тему масових репресій 1930-1950-х років. За результатами своїх мандрівок Олександр написав і видав 11 книжок.

Фото: Віктор Кошмал

Допомога на 17 тисяч гривень. Невідомі «візитерки» ошукали літню чернігівку

 • 2022-01-18 11:54:37
 • перегляди: 0

До поліції звернулася 81-річна мешканка Чернігова і повідомила, що її ошукали.

Як з’ясувалося, пенсіонерка впустила в дім двох невідомих жінок, які запропонували їй «допомогу» та відволікали розмовами. Після уходу незнайомок жінка виявила нестачу 17000 гривень, які були підмінені сувенірними купюрами.

За цим фактом поліція відкрила провадження за частиною 2 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка).

У поліції Чернігівської області закликають громадян не впускати до своїх осель невідомих осіб, які можуть представлятися соцпрацівниками, співробітниками комунальних служб чи «благодійниками». Завжди варто перевіряти документи та надану незнайомцями інформацію.

У Чернігові зростає кількість хворих на коронавірус

 • 2022-01-18 11:43:52
 • перегляди: 0

За останній тиждень у Чернігові виявили вдвічі більше хворих на коронавірус, у порівнянні з попереднім періодом. Про це повідомив гендиректор Чернігівської міської лікарні №2 Владислав Кухар на нараді в міськраді.

"Спостерігається стрімке збільшення хворих на COVID-19. Так, протягом минулого тижня у Чернігові на коронавірус захворіли 506, а позаминулого – 227 людей", – сказав він.Нині в лікарнях міста від коронавірусу лікують 118 людей. З них 83 потребують кисневої підтримки, 4 – на ШВЛ.

За словами Владислава Кухаря, на сьогодні 9 дітей хворіють на коронавірус. Всі лікуються вдома.

"В Чернігові першою дозою вакцинувалися 49,4% людей, закінчили вакцинацію 45,9% містян. Третьою (бустерною) дозою щепилися 690 людей", – зазначив Владислав Кухар.Як повідомили у прес-службі ОДА, за тиждень (з 10 по 16 січня) в Чернігівській області коронавірус діагностували у 1152 людей. Зокрема 688 — у Чернігівському районі (в тому числі 547 — у Чернігові), 216 — у Ніжинському, 106 — у Прилуцькому, 99 — у Корюківському та 43 — у Новгород-Сіверському районі. 203 захворілих були госпіталізовані.

52 людини померли. Одужали 1258 жителів області.

Читайте також: Бустерна доза вакцини від коронавірусу: навіщо робити та як вона працює

У Чернігові Облтеплокомуненерго планують повернути місту

 • 2022-01-18 11:22:11
 • перегляди: 0

У Чернігові планують повернути АТ «Облтеплокомуненерго» під пряме управління міста. Найближчим часом мають створити робочу групу, яка займатиметься цим питанням. Таке доручення сьогодні, 17 січня, надав міський голова Владислав Атрошенко на нараді в муніципалітеті.

Угоду на оренду вирішили не продовжувати. Її термін спливає 31.12.22 року.

«Це єдиний правильний шлях зосередити в руках міста генеруючий суб’єкт, об’єднати мережі, скоротити кількість працюючих котелень, зменшити споживання газу. Нажаль, скоротити і працюючих, відповідно. Але з’економіти значний ресурс і знизити тариф. Плюс технічна складова – ми можемо залучати кредитні кошти і робити реконструкцію на ТЕЦ. Замінити існуюче котельне обладнання на сучасне, яке може спалювати продукти переробки сміття. Це значна, економічна підмога. І в екологічному плані потрібно вирішувати питання часткового сортування сміття. Я на 300% впевнений у цьому напрямку», – аргументував міський голова Владислав Атрошенко.

На Чернігівщині застрягла вантажівка

 • 2022-01-18 11:08:30
 • перегляди: 0

Сьогодні вночі біля села Путивськ Новгород-Сіверського району застрягла вантажівка.

Про це повідомляє У ДСНС у Чернігівській області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майже 130 порушень карантинних обмежень виявили на Чернігівщині

Для проведення робіт із буксирування вантажного автомобіля залучалося відділення 7 ДПРЧ м. Новгород-Сіверський (4 чоловіки особового складу, 1 одиниця техніки).

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Коти, єнотоподібні собаки та навіть тхорі: у Чернігові протягом року від сказу щепили понад 3 тисячі домашніх тварин

 • 2022-01-18 10:46:20
 • перегляди: 0

Протягом минулого року спеціалісти Чернігівської міської державної лікарні ветмедицини вакциною Рабістар щепили від сказу 3121 тварину (у тому числі 610 – в результаті щорічної весняної кампанії профілактичних щеплень).

Про це Високому Валу повідомили в ГУ Держпродспожислужби в Чернігіській області.

Зокрема, в обласному центрі вакциновано 2050 собак і більше 1070 котів. Крім того, вакцину від сказу отримали домашні хутряні звірі, як-то єнотоподібний собака і кілька тхорів.

Торік на карантині у міській лікарні знаходився один кажан, у якого сказ не підтвердився, і тваринка була випущена у природне середовище. А в домашніх карантинних умовах після укусів людей перебувало 434 тварини, у яких також не виявлено ознак цього небезпечного інфекційного захворювання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПАЦЮКИ, БІЛКИ ТА НАВІТЬ ЄНОТ: ХТО КУСАВ НІЖИНЦІВ МИНУЛОГО РОКУ

За словами фахівців державної ветмедицини, кількість вакцинованих проти сказу тварин в цілому відповідає середньорічній. Показник може зростати лише за умови спалахів хвороби, а таких у Чернігові не фіксували вже кілька років.

Ветеринарні лікарі пов’язують це насамперед з активізацією власників домашніх та опікунів безпритульних тварин. Адже вчасна вакцинація від такого небезпечного захворювання, як сказ, допоможе врятувати не лише здоров’я і життя чотирилапих улюбленців, а й не завдасть шкоди їхнім господарям.

Спеціалісти Чернігівської міської державної лікарні ветеринарної медицини нагадують: щеплення від сказу необхідно робити щороку незалежно від сезону. Вакцина є у достатній кількості, і вона абсолютно безкоштовна.

Фото — ілюстративне.

MARKET_ADS_VAL_UA

Негода на Прилуччині: без світла понад тисяча абонентів

 • 2022-01-18 10:41:19
 • перегляди: 0

У Прилуцькому районі через негоду знеструмлені тисяча 44 абоненти, які проживають в межах обслуговування Прилуцької, Варвинської та Ічнянської дільниць Прилуцького РЕМу, про це йдеться на сайті АТ «Чернігівобленерго».

Зокрема, за інформацією АТ «Чернігівобленерго» без електропостачання залишаються 621 абонент Прилуцької дільниці Прилуцького РЕМ, 245 – Варвинської та 399 – Ічнянської.

Всього по області знеструмлено 12 тисяч 908 абонентів.

Водночас, станом на 6 ранку 18 січня в Прилуцькому районі без електропостачання залишаються 2 населені пункти Прилуцького району, пише Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА.

Відключено 12 ЛЕП 10 кВ, 5 ЛЕП 10 кВ частково, 200 трансформаторних підстанцій. Без електропостачання залишились мешканці 42 населених пунктів в 4 районах області: Корюківський - 1, Ніжинський - 23, Прилуцький - 2, Чернігівський - 16.

Аварійно-відновлювані роботи проводяться силами АТ «Чернігівобленерго»: 32 бригади, 32 одиниці техніки, 96 чоловік особового складу.

Фото: ілюстративне

У Чернігові "Облтеплокомуненерго" планують передати в управління містом

 • 2022-01-18 10:29:35
 • перегляди: 0

До кінця тижня має бути підготовлене розпорядження про створення робочої групи щодо повернення "Облтеплокомуненерго" в управління містом. Таке доручення дав міський голова Чернігова Владислав Атрошенко своєму заступнику Віктору Геращенку на щотижневій нараді в міськраді.

За словами Владислава Атрошенка, термін оренди продовжувати не будуть.

"Термін оренди визначений попереднім договором закінчується 31 грудня 2022 року. Термін незручний, тому що це вже початок опалювального сезону, треба враховувати ці обставини. Але це єдиний правильний шлях зосередити в руках міста генеруючі суб’єкти, об’єднати мережі та скоротити кількість працюючих котелень і споживання газу. На жаль, скоротити працівників, відповідно".Як каже міський голова, це дозволить зменшити тарифи:

"Це дозволить зекономити значний ресурс та дасть можливість відрегулювати тариф. Плюс технічна складова – ми зможемо залучати кредитні кошти, робити реконструкцію, міняти існуюче котельне обладнання на сучасне, яке дозволить спалювати продукти переробки сміття. Я на 300% впевнений в правильності цього напряму".

Читайте також: Атрошенко прогнозує вручення підозри за результатами обшуків у Чернігові