Вчені вивели формулу успіху для науки і мистецтва

Дослідники під керівництвом Дашунь Вана з північно-західного університету США пояснили, яка творчість з більшою ймовірністю отримає визнання.

Автори нової роботи створили обчислювальні методи з використанням алгоритмів глибокого навчання і мережевої науки, щоб проаналізувати, як змінювався успіх робіт художників, режисерів і вчених і від чого він залежав.

Всього вони вивчили понад 800 000 творів образотворчого мистецтва, зібраних з музеїв і галерей, які охоплюють історії кар'єри 2 128 художників, 79 000 фільмів 4 337 режисерів з бази даних Internet Movie Database (IMDb), а також публікації 20 000 вчених і індекси їх цитування з Web of Science і Google Scholar.

В результаті автори з'ясували, що найпопулярніші роботи або, як назвали це автори, гаряча смуга - це результат багатьох років досліджень, вивчення різних стилів або тем, за якими слідує період експлуатації, коли художник або вчений концентрується у вузькій області й видає результат.

"Ні вивчення, ні експлуатація окремо не проявляються у вигляді гарячої смуги. Потрібна їх послідовність. Хоча вивчення пов'язане з ризиком, тому що воно може ні до чого не привести, саме в цей період велика ймовірність наштовхнутися на відмінну ідею." - текст дослідження.

Також автори відзначають, що якщо за вивченням не слідувала експлуатація як закріплення знайденої ідеї, то ймовірність виникнення гарячої смуги значно знижувалася.

Вчені з'ясували, що цей період виробництва успішних робіт триває приблизно п'ять років.

Натхнення: hightech.fm
Comments

    No results found.