Чотири танкера повідомили про втрату управління біля берегів ОАЕ

Щонайменше чотири судна біля берегів Об’єднаних Арабських Еміратів передали попередження про те, що втратили контроль над управлінням при нез’ясованих обставинах. Про це повідомляють Sky News і Associated Press з посиланням на дані сервісу з відстеження судів Marine Traffic, передає УНН

Деталі

Йдеться про нафтові танкери Queen Ematha, який ходить під прапором Гайани, Golden Brilliant (Сінгапур), Jag Pooja (Індія) і Abyss (В’єтнам). 3 серпня вони в різний час повідомили про втрату управління. Станом на 21:10 за часом Кєива статус Not Under Command зберігався тільки у танкера Jag Pooja.

Крім цього Sky News з посиланням на джерела повідомляє про захоплення в затоці Омана недалеко від узбережжя ОАЕ танкера Asphalt Princess, який ходить під прапором Панами. За даними співрозмовників телеканалу в органах безпеки, на борт судна піднялася група з восьми або дев’яти озброєних людей.

The Times передає, що Asphalt Princess належить компанії Prime Tankers LLC. Вона також володіє танкером MT Riah, який в липні 2019 року затримала іранська берегова охорона. За даними джерел газети в британському уряді,

до події з Asphalt Princess теж можуть бути причетні Тегеран або його союзники.

Реакція Лондона

Представник Міністерства закордонних справ Великої Британії заявив Sky News, що відомство розслідує “інцидент на судні біля узбережжя ОАЕ”.

Вдень 3 серпня Морська організація торгівлі Великої Британії (UKMTO) заявила про якийсь інцидент в затоці Омана недалеко від східного емірату ОАЕ Фуджейра. Відомство не уточнило, про який судні йдеться, але додало, що розглядає подію як “потенційне захоплення”, який не має відношення до піратства.

Контекст

Раніше Велика Британія, а також Сполучені Штати та Ізраїль звинуватили Іран у причетності до нападу дрону на танкер, внаслідок якого загинули двоє людей.

Інцидент, під час якого 27 липня був пошкоджений танкер Mercer Street під прапором Ліберії, став першою атакою з людськими жертвами на комерційне судноплавство в регіоні, яку високопосадовці явно пов’язали з посиленням напруженості з Іраном.

Раніше речник МЗС Ірану Саїд Хатібзаде назвав “безпідставними” звинувачення у причетності своєї країни до цього нападу.
Comments

    No results found.