Міністр культури підписав із Хмельниччиною меморандум щодо збереження історичної спадщини Кам’янця-Подільського

[1]

Сьогодні, 3 серпня, в Міністерстві культури та інформаційної політики укладено Меморандум про співпрацю в сфері збереження історико-архітектурної спадщини та розвитку культурного потенціалу міста Кам’янець-Подільського, в рамках реалізації державної програми «Велике будівництво».

Угоду підписано між очільником Мінкульту Олександром Ткаченком та представниками Хмельниччини - головою облдержадміністрації Сергієм Гамалієм, Кам’янець-Подільським міським головою Михайлом Посітком та народним депутатом Ігорем Марчуком.

Першочергово Кам’янець-Подільська міська рада зобов’язалася розробити Концепцію розвитку Старого міста Кам’янець-Подільського з врахуванням статусу Національного історико – архітектурного заповідника «Кам’янець». Відповідну методичну та консультативну допомогу у підготовці та її затвердженні має надати Мінкульт.

Також, в рамках меморандуму, впродовж 2021 року планується об’єднати зусилля задля реалізації проєкту протиаварійних ремонтно-реставраційних робіт на пам’ятках архітектури національного значення Кушнірська башта,16 ст. на вул. Старопоштовий узвіз,

1 та комплексі Нижньої польської брами, 15-16 ст. на вул. Руська, 2б, з дотриманням положень Концепції розвитку Старого міста.

“Реставрація пам’яток історико-архітектурної спадщини Кам’янець-Подільського – наше спільне завдання, адже це не лише дозволить зберегти їх для наших нащадків, а й сприятиме розвитку туристичного, культурного та економічного потенціалу нашої “Квітки на камені”, – відмітив голова облдержадміністрації Сергій Гамалій.

Важливою умовою будь-яких робіт є фінансування. Тож у меморандумі передбачено можливість виготовлення проектно-кошторисної документації для виконання протиаварійних ремонтно-реставраційних робіт на пам’ятках архітектури з Державного бюджету України. А от виконання ремонтно-реставраційних робіт відбуватиметься з залученням інвесторів до співфінансування.

[1] https://www.xm-inside.com/wp-content/uploads/2021/08/34d809ca-4a8f-4fde-95ec-0deec62cde04.png
Comments

    No results found.