Мер Хмельницького пригрозив судом компанії «Укргазвидобування»

[1]

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин має намір судитися із компанією «Укргазвидобування», якщо це державне акціонерне товариство відмовиться напряму продавати блакитне паливо місцевим теплопостачальникам.

Про це він сьогодні, 3 серпня, заявив під час на брифінгу.

За словами міського голови, він та очільники двох хмельницьких теплопостачальних підприємств - «Хмельницьктеплокомуненерго» та «Південно-Західних тепломереж» - уже звернулися з листом до «Укргазвидобування».

Пропонують, щоби компанія без посередників продавала їм газ. Готові укласти прямі договори, адже, як каже мер, ринок газу, який діє в Україні з 20 травня, дозволяє це зробити.

«Місто готове до нового опалювального сезону на понад 80%. Технічно подати тепло готові хоч 1 вересня. Але скільки це буде коштувати — досі не зрозуміло. Бо не відомо, якою буде ціна на газ для теплопостачальних підприємств», - сказав Олександр Симчишин.

Зараз же «Укргазвидобування» продає видобутий газ «Нафтогазу України». А той, у свою чергу, через посередника «Нафтогаз Трейдинг» продає блакитне паливо теплопостачальним підприємствам.

Відтак для бюджетних установ вартість газу для підігріву води становить 13 000 гривень. І ця ціна, на думку Олександра Симчишина, може зрости ще на 5 000, зважаючи на ті пропозиції, які отримали школи Хмельницької тергромади, що планували придбати газ для котелень.

«Це - газ власного видобутку. За оцінками експертів, його собівартість на рівні 3 600-4 000 гривень за тисячу кубометрів. Ми готові купувати газ українського виробництва. Беремо собівартість, плюс, відповідно, заробіток державного підприємства, і за ціною 4 500 гривень приблизно з великим задоволенням готові купувати газ українського виробництва в українського підприємства «Укргазвидобування», — наголосив Олександр Симчишин.

Каже, у разі відмови «Укргазвидобування», міськрада позиватиметься до компанії, аби через суд зобов’язати її укласти прямі договори з теплопостачальними підприємствами Хмельницького, і в результаті - купувати газ дешевше.

«Тоді ніякого підвищення тарифів однозначно не буде, тоді наші теплопостачальні підприємства зможуть якісно іти в опалювальний сезон і продовжувати ремонти, й мати нормальні умови для господарювання», - зауважив мер.

Додав, що таку ж пропозицію про прямі договори подавало «Київтеплоенерго». Отримавши від «Укргазвидобування» негативну відповідь, столичні колеги вже подали до суду.

[1] https://www.xm-inside.com/wp-content/uploads/2021/08/929cc46c-bda8-4d38-8728-10e8ef3928c0.jpeg
Comments

    No results found.