Швидкі тести на COVID-19 додали в пакет первинної меддопомоги

Тестування пацієнтів на коронавірус тепер є частиною послуг на первинному рівні медичної допомоги, а також при амбулаторної допомоги. Про це повідомили в Національній службі здоров'я України.

«З 22 грудня минулого року відбір матеріалів у хворих на ковід або з підозрою на нього для тестування і їх транспортування в лабораторний центр МОЗ є складовою медичних послуг первинної медичної допомоги. Відповідно до оновленого порядку реалізації Програми медичних гарантій, в першому кварталі цього року не буде пакета послуг для мобільних бригад, які відбирають матеріал для тестування у пацієнтів з підозрою на COVID-19», - розповіли в НСЗУ.

Тепер при Центрах надання первинної меддопомоги будуть створювати пункти тестування. Медики виїжджатимуть тільки до тих пацієнтів, які не можуть дістатися до цих пунктів самостійно. Також Центри медико-санітарної допомоги можуть домовитися між собою і створити спільні пункти тестування або мобільні бригади.

Відзначається, що до стандарту первинної медичної допомоги додали скринінгове обстеження - тестування методом експрес-діагностики - швидкий тест на антиген, результат якого можна отримати через 15 хвилин після тестування. Ці тести будуть надходити спочатку в регіональні Департаменти охорони здоров'я, а потім їх розподілять між закладами охорони здоров'я, які надають первинну меддопомогу.

Кому будуть проводити експрес-тести на COVID-19?

Людям з підозрами на COVID-19;

Людям з симптомами важкого гострого респіраторного синдрому, інших ГРВІ або з ознаками пневмонії;

Пацієнтам, які підлягають плановій госпіталізації;

Людям, які перебували в тісному контакті з хворими COVID-19 або тим, хто повернувся з регіонів з зафіксованим масштабним поширенням COVID-19.

Скринінгове дослідження будуть проводити за умови наявності відповідних тестів в медичній установі. Відзначається, що за станом на 11 січня, більш 30,87 млн українців обрали собі доктора. За даними електронної системи охорони здоров'я, первинну допомогу надають близько 23,4 тисяч лікарів. Весь пакет послуг, передбачений Програмою медичних гарантій, пацієнт отримує безкоштовно. При цьому, не має значення місце прописки пацієнта або форма власності закладу - він може бути комунальним чи приватним, але лікар повинен підписати договір з НСЗУ.

Джерело: Наш Київ
Comments

    No results found.