Вчені заявили про більшу шкоду скляних пляшок, ніж пластикових

21.11.2020

Британські дослідники з Саутгемптонського університету склали рейтинг різних ємностей для безалкогольних напоїв за ступенем їх негативного впливу на екологію.

Скло насправді вимагає найбільше ресурсів і енергії для виготовлення. Виробництво скла включає в себе видобуток сировини, такого як кварцовий пісок і доломіт, і це може привести до забруднення навколишнього середовища, а крім того, викликати у робітників таке небезпечне захворювання легенів, як силікоз. Щоб розплавити ці матеріали, необхідні високі температури, виробництво в основному задіює викопне паливо, а скло в процесі виділяє вуглекислий газ. Про це пише The Conversation.

Пластик володіє ідеальними якостями для зберігання напоїв: він міцний, стійкий до хімічних речовин, легкий (тому транспортування дає менше викидів). Проте вплив пластикових відходів на екологію добре відомий. Скло і алюміній не розпадаються на шкідливі мікрочастинки, на відміну від пластику.

Читай також: ВОДА З ПЛАСТИКОВИХ ПЛЯШОК ШКІДЛИВА ДЛЯ ЗДОРОВ’Я — ВЧЕНІ

Найменш шкідливими для екології виявилися банки з переробленого алюмінію. Їх виробництво економить 95% енергії, яка в іншому випадку пішла б на нові ємності. Але на сьогодні у Великобританії переробляють всього 52% алюмінієвої упаковки.
Comments

    No results found.