"Не провокуйте віруючих!" Кадиров відреагував на обезголовлення вчителя у Франції

Галерея

Кадиров висловився про вбивство вчителя під Парижем / Reuters

Глава Чечні Рамзан Кадиров заявив, що засуджує вбивство вчителя історії у Франції, в якому підозрюють 18-річного чеченця Абдуллаха Анзорова, однак закликав не зачіпати релігійні почуття віруючих.

Чеченський лідер написав у Telegram, що аналогічна ситуація сталася з редакцією відомого журналу Charlie Hebdo, де за карикатуру на пророка Мухаммеда ісламісти розстріляли більше десяти осіб.

За словами Кадирова, "злочинець не має національності", але його обурює, що у Франції не вперше "намагаються звалити всі свої проблеми на чеченців".

"Смію всіх запевнити - чеченці тут ні при чому. Більш того, Анзоров майже все своє життя прожив у Франції, переїхавши туди в дитинстві з батьками, ріс поруч з французами, спілкувався, говорив і писав на їхній мові. І напевно віддавав звіт своїм діям, розуміючи, що держава впритул не чує віруючих", - підкреслив він.

Глава Чечні засудив дії злочинця. Він додав, що постраждалі часто самі провокують віруючих людей, зачіпаючи "право на релігію".

"Ми засуджуємо цей терористичний акт і висловлюємо співчуття рідним загиблого. Виступаючи категорично проти тероризму в будь-яких проявах, я закликаю не провокувати віруючих, не зачіпати їх релігійні почуття. Коли у Франції буде налагоджений державний інститут міжнаціональних і міжконфесійних відносин, тоді в країні і буде здорове суспільство. А поки знайдіть в собі сили визнати, що у мусульман є право на релігію, і ніхто його не відніме!"- підсумував Кадиров.

Теракт у Франції

Раніше повідомлялося – що в передмісті Парижа-в місті Конфлан-Сент – Оноріон-16 жовтня чеченець кухонним ножем обезголовив вчителя історії та географії через карикатуру на пророка Мухаммеда, яку педагог напередодні показав на уроці.

За словами очевидців, зловмисник до скоєння вбивства вигукнув "Аллах Акбар".

Зловмисника застрелили правоохоронці. Президент Франції Еммануель Макрон відреагував на вбивство вчителя – назвав злочин терактом.
Comments

    No results found.