Лікар пояснив причину одужання від Covid-19 без лікування

Галерея

У більшості коронавірус проходить без лікування / Reuters

Лікар-терапевт медичної мережі Добробут Руслан Буяновський висловив думку, що більшість пацієнтів переносять коронавірус в легкій формі, тому не вимагають медикаментозного лікування, а тим більше застосування антибіотиків.

«У більшості пацієнтів коронавірусна хвороба проходить сама, без лікування", - цитує медика видання Лівий берег.

За словами медика, люди часто помиляються, коли думають, що хвороба пройшла від конкретних ліків, Хоча можна було одужати і самостійно.

Буяновський констатував, що в легкій формі хворіють близько 80% пацієнтів з коронавірусом. За словами фахівця, антибіотики потрібні тільки невеликому відсотку пацієнтів з коронавірусом і це написано в протоколі лікування.

«Дослідження, яке зробили американці, свідчить, що тільки близько 8% пацієнтів мають нашарування бактеріальної пневмонії на вірусну», — сказав лікар.

Читати такожНардеп попередив, коли Україні загрожує 400 тисяч активних хворих коронавірусомБільшість пацієнтів, підкреслив медик, приймають антибіотики при коронавірусі необгрунтовано. Як правило, причина полягає в тому, що лікарі призначають антибіотики хворим через свою власну тривожність, а також через нездатність відмовити своєму пацієнту.

"Лікарю психологічно легше що-небудь призначити, ніж пояснити пацієнту, що нічого поки не потрібно», — розповів він.

Коронавірус у світі

Глава ВООЗ Тедрос Гебрейесус пояснив, що колективний імунітет дійсно допомагає боротися з поширенням хвороби, так як у інфекції стає на порядок менше каналів поширення. Однак тут треба враховувати відсоток населення, у якого зобов'язані виробитися антитіла до захворювання.

Лікар-епідеміолог Національної експертної групи з інфекційного контролю Катерина Сояк вважає, що в Україні спостерігається стабільне зростання першої хвилі коронавірусу, а друга хвиля Covid-19 ще не починалася.

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебрейесус озвучив назва єдиного препарату, який показав свою ефективність проти коронавірусу у важкій формі-це Дексаметазон.
Comments

    No results found.