Міське життя вплинуло на еволюцію джмелів

Німецькі біологи виявили, що комахи, які живуть в містах більші і тому продуктивніше від своїх сільських родичів.

Flower photo created by wirestock - www.freepik.com

За останні 200 років існування джмелів, як і інших комах, сильно змінилася. Вони все частіше живуть не на сільських луках, а в оточенні гучних вулиць і бетонних будівель.

Панагіотіс очолив групу біологів, яка вирішила з'ясувати, які наслідки життя в місті має для еволюції джмелів, і наскільки взагалі ці комахи пристосовуються до міського середовища. Для цього вони відловили більше 1800 джмелів в великих містах і сільській місцевості.

Дослідження при цьому було сфокусовано на трьох типових для Німеччини видах: кам'яних джмелях (Bombus lapidarius), польових (Bombus pascuorum) і земляних (Bombus terrestris). Кожна зі спійманих комах була ретельно виміряна. А крім того, вчені поспостерігали, як часто джмелі в 18 різних місцях проживання відвідували спеціально висаджені галявини червоної конюшини - на основі цих даних потім були вирахувані обсяги пилку, що збирається.

В результаті з'ясувалося, що міські джмелі в середньому на чотири відсотки більші від тих, що проживають в сільській місцевості. Автори дослідження вважають це суттєвою різницею і відзначають, що розмір тіла пов'язаний з обміном речовин і є індикатором тривалості життя і продуктивності організму.

При цьому вчені виявили, що на розмір тіла джмелів впливає насамперед ступінь фрагментованості їх місця існування, з чого вони роблять висновок, що урбанізація побічно впливає на запилення, і причому вплив цей позитивний.

Натхнення: www.popmech.ru
Comments

    No results found.