Про перемогу заявляють у штабі Трампа - Верховний суд США відмовився зупинити будівництво стіни, яку критики називають "ксенофобською"

Верховний суд США відхилив позов двох громадських організацій, які домагалися скасування будівництва захисної стіни вздовж кордону з Мексикою, яку обіцяв побудувати президент Дональд Трамп.

Суд п'ятьма голосами проти чотирьох відхилив вимогу двох громадських організацій - Sierra Club і Коаліції південних прикордонних міст. Вони вимагали, щоб до закінчення судових розгляди будівництво стіни було призупинено, а справа вважалася спірною. Голосування пройшло за «ідеологічною лінією»: п'ять суддів-консерваторів проти чотирьох суддів-лібералів.

Рішення Верховного суду із захватом зустріли у колі прихильників президента США.

"Збудуй цю стіну", - твітує відоме гасло виборчої кампанії Трампа 2016-го року Кімберлі Гілфойл, радниця кампанії Трампа.

"Велика перемога у Верховному суді сьогодні! Спроба лівих зірвати будівництво стін на кордоні провалилась", - пише Ендрю Кларк з виборчої кампанії Трампа.

"Перемога у правовому полі", - твітує оглядач каналу Fox News, прихильник Трампа, Лу Доббс.

Перемогою президента називають рішення і численні ЗМІ.

Між тим у громадській організації Sierra Club, чия вимога розглядалась Верховним судом, заявили, що їх організація "ніколи не припинить боротись проти цього провального проекту".

У впливовій громадській організації "Американський союз захисту громадянських прав" заявили, що рішення Верховного суду не є вирішальним для майбутнього стіни і організація буде добиватись "усунення кожної милі цієї незаконної стіни".

"Боротьба триває. Адміністрація визнала, що стіна може бути розібрана, якщо ми зрештою перемоожемо, і ми примусимо їх відповісти за їхні слова та будемо добиватись усунення кожної милі цієї незаконної стіни. Кожен суд нижчої інстанції, який розглядав це питання, постановив, що прикордонна стіна Трампа була протизаконною, і тимчасове рішення Верховного суду не вирішує цю справу. Ми незабаром знову постанемо перед Верховним судом, щоб зупинити ксенофобську прикордонну стіну Трампа назавжди", - твітує організація.

У липні минулого року суд схвалив виділення коштів на будівництво стіни, задовольнивши екстрений запит адміністрації Трампа. Після цього адміністрація направляла кошти на будівництво загород, доріг і освітлення вздовж кордону, які вважаються коридорами контрабанди наркотиків, йдеться в судових документах.

Нині будівництво стіни фінансується за рахунок 2,5 млрд доларів, виділених Конгресом Пентагону на інші програми.

Трамп наполягає, що метою зведення стіни на кордоні із Мексикою є перешкоджання трафіку наркотиків, нелегальній міграції тощо. Критики проекту будівництва стіни заявляють, що вона неефективна, а ідея її зведення буцімто мотивована упередженням щодо мексиканців та ін.

"Стіна будується і падає кількість незаконних перетинів кордону. Минулого тижня ми побудували понад 10 миль стіни на південному кордоні. Тепер маємо 256 миль нової стіни і до кінця серпня маємо отримати 300 миль!", - твітував президент США у липні.

Дивіться також: У Вашингтоні, після місяців заборони, відкрили зоопарк
Comments

    No results found.