Місцева влада декількох міст обурилася новими правилами карантину. Міністр охорони здоровʼя запевнив, що в цьому немає політичного підтексту

Місцева влада декількох українських міст висловили обурення новими правилами карантину, зокрема тим, що їхні регіони потрапили до «червоної» зони, де діють найбільш суворі обмеження. Міністр охорони здоровʼя Максим Степанов сказав, що у розподілі України на зони карантину немає жодного політичного підтексту.«Ми чесно говоримо, яка є ситуація в тому чи іншому регіоні. Ми показуємо цифри, у зв’язку з чим потрібно вводити зелений або жовтий, або червоний рівні. В Міністерстві охорони здоров’я немає жодного натяку на політику. Єдиний пріоритет — здоров’я та безпека українців», — сказав очільник МОЗ.До цього місцева влада декількох міст, зокрема Луцька, Тернополя та Івано-Франківська висловила невдоволення віднесенням регіонів до «червоної» та «помаранчевої» карантинних зон. Наприклад, радник мера Луцька Ігор Поліщук повідомив у Facebook, що влада міста відмовляється зупиняти громадський транспорт і закривати громадські заклади.

Мер Тернополя, Сергій Надал, сказав, що «не бачить логіки у цьому рішенні» і не вважає справедливим зупинку транспорту у Тернополі, коли «у Києві люди далі продовжать жити звичайним життям».

Міський голова Івано-Франківська, який потрапив до «помаранчевої зони» Руслан Марцінків також заявив, що влада «пішла шляхом обмежень» при розподілі України на зони. «Цей поділ на зони дуже субʼєктивний і вже пахне політичною доцільністю!» — написав він у Facebook.

Міністерство охорони здоров’я поділило всі регіони на чотири карантинні зони за рівнем поширення коронавірусу — «зелену», «жовту», «помаранчеву» і «червону». Із обмеженнями, які діятимуть в кожній із зон, можна ознайомитися за посиланням.Нові правила почали діяти з 1 серпня. За інформацією МОЗ, між зонами будуть встановлені пости і обмежено рух транспорту.Кабінет міністрів продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня. Уряд також хоче ввести штрафи за неносіння маски в громадських місцях.
Comments

    No results found.