Порушення закону та збитки: аудитори перевірили ПАТ «Лисичанськвугілля»

Аудитори Луганщини під час аудиту ПАТ «Лисичанськвугілля» встановили порушень і недоліків на суму понад 185 млн грн.

Фахівці Держаудитслужби в Луганській області провели державний фінансовий аудит діяльності публічного акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» за період з травня 2017 року до жовтня 2019. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Так, до складу «Лисичанськвугілля» належать 11 відокремлених підрозділів, у тому числі чотири вугледобувних шахти: ВП «Шахта ім. Г. Г. Капустіна», ВП «Шахта Привільнянська», ВП «Шахта Новодружеська», ВП «Шахта ім. Д.Ф. Мельникова».

За результатами аудиту виявлено фактів неефективних управлінських рішень та порушень законодавства на загальну суму 185,7 млн грн.

Товариство з метою проведення технічного переоснащення та модернізації ВП «Шахта ім. Д.Ф. Мельникова» ще у 2011−2012 роках під державні гарантії залучило кредитні кошти на суму 85 тис. дол. США, остаточне погашення яких — до 31 грудня 2020 року.

Проте, вже починаючи з квітня 2014 року, фінансовий стан шахти не дав змоги сплачувати відсотки за кредитом, а з квітня 2015 року — основні платежі. Однією з основних причин такого становища є реалізація вугільної продукції за цінами, нижчими за собівартість тощо.

З метою виконання гарантійних зобов’язань держави ПАТ звернулося до Міністерства фінансів України.

Проведеним дослідженням установлено, що заборгованість товариства перед Міністерством фінансів України за отримані державні гарантії протягом періоду з 01.05.2017 по 31.10.2019 зросла більше ніж удвічі (з понад 42 тис. дол. США до майже 91 тис. дол. США), що погіршує і так незадовільний його фінансовий стан.

Установлено, що товариство змінило умови постачання вугільної продукції (в договорах не визначено попередньої оплати за вугільну продукцію та послуги з її перевезення сплачує постачальник), що призведе до зниження якісних показників та може бути наслідком її втрати на суму понад 15 млн грн.

Через припинення ПАТ «Лисичанськвугілля» відвантаження вугільної продукції за укладеними договорами товариством упущено вигод на суму майже 7 млн грн.

Поряд з цим установлено, що на балансі ПАТ «Лисичанськвугілля» обліковується 16 об’єктів незавершеного будівництва вартістю майже 153 млн грн (будівництво розпочато 1987−2004 роках), у тому числі 6 об’єктів вартістю понад 4 млн грн, щодо яких прийнято рішення про недоцільність подальшої добудови та потреби їх списання.

Також на балансі ПАТ «Лисичанськвугілля» перебувають об’єкти соціальної сфери, які є збитковими, що призводять до погіршення результатів фінансово-господарської діяльності. Загальний збиток від діяльності соціальної сфери за досліджуваний період становив понад 35 млн грн.

Аудиторами установлено низку порушень законодавства про закупівлі у частині невідповідності тендерної пропозиції умовам тендерної документації, за результатами яких укладено договорів на суму понад 102 млн грн.

Окрім того, без проведення тендерних процедур, передбачених законодавством, товариство уклало договорів на суму понад 6 млн грн.

За результатами проведених досліджень аудитори надали 5 пропозицій, усі з яких спрямовані на досягнення додаткового результату. Наразі виконана 1 пропозиція, через що попереджено втрат на суму понад 102 млн грн.
Comments

    No results found.