Столична влада вирішує з бізнесом, як виходити з карантину

Київ продовжує консультації з бізнесом щодо поступового виходу із карантинних обмежень. Виконувач обов’язків першого заступника голови Київської міської держадміністрації Валентин Мондриївський та радник київського міського голови Володимир Бондаренко провели онлайн-конференцію, в якій взяли участь майже 100 членів Американської торговельної палати в Україні. Головним питанням діалогу було створення умов, комфортних для бізнесу та безпечних для населення, під час виходу з карантину.

«Ми готові до діалогу з бізнесом та будемо прислуховуватись до слушних обґрунтованих порад. У той же час ми хочемо, щоб комерційні структури поставились до сучасних гігієнічних вимог із розумінням та відповідальністю. Ми разом розробили правила життя після карантину, разом і маємо їх дотримуватись. У бізнесі працюють ті самі кияни, про чиє життя і здоров’я ми маємо піклуватися разом. Для того, щоб плідно та ефективно співпрацювати з підприємцями, місто готове проводити консультаційні зустрічі на регулярній основі», – заявив Мондриївський.

Він повідомив, що в рамках своїх повноважень місто під час карантину пішло на серйозні поступки бізнесу: знизили орендну плату, звільнили підприємців-фізичних осіб від сплати єдиного соціального внеску, за рахунок міського бюджету надали змогу малому та середньому бізнесу отримати кредити з Фонду розвитку підприємництва всього під 6,5% на рік.

Також Мондриївський нагадав про роль великого бізнесу в допомозі лікарням і медичним працівникам, відповідальне ставлення підприємств до організації своєї роботи в умовах вимушених обмежень.

«На сьогодні ми маємо розуміти, що для повноцінної роботи багатьох бізнесів необхідно повне відновлення руху громадського транспорту. В той же час ми розуміємо, що на даному етапі це неможливо через те, що загроза спалаху вірусу все ще існує. Саме тому ми закликаємо бізнесменів так само розробити певні етапи виходу з карантину для своїх співробітників, організувати в разі потреби їх пересування до місця роботи. На сьогодні з більш ніж 400 тисяч спецперепусток для транспорту в столиці лише 30 тисяч осіб користується ними щодня. Ми розуміємо, що з послабленням карантинних заходів кількість запитів на подібні перепустки збільшиться, тому просимо оптимізувати цей процес через його децентралізацію в самих компаніях. Зі своєї сторони обіцяємо активніше включити в цю справу районні державні адміністрації», – зауважив Бондаренко.

Радник міського голови додав, що місто буде виходити з карантину поступово, відповідно до рішень центральної влади, але з урахуванням ситуації, яка буде складатись у столиці.

[INTERACTIVE_MAP=8532]

Як повідомлялося, запроваджувати перший етап послаблення обмежень столиця розпочне з 12 травня.

У Києві затвердили вимоги до реалізації «швидкої» їжі у МАФах та чайних і кавових напоїв на винос в умовах протиепідемічних обмежень. За умови дотримання вимог, продаж може бути розпочато вже від сьогодні, з 5 травня.

5 травня у Києві вже відкрилися три продовольчі ринки, 6 травня мають відкритися «Володимирський» та «Печерський» ринки.

Столичний Бессарабський ринок заявив про готовність до відкриття.
Comments

    No results found.