Конгрес США вимагає від Трампа "негайно пояснити" ситуацію зі змовою талібів та РФ в Афганістані

Демократи та республіканці у Конгресі США вимагають від американського президента Дональда Трампа пояснень щодо ситуації в Афганстані.

Про це повідомляє The Hill.

Нагадаємо, що минулого тижня видання The New York Times із посиланням на джерела в американській розвідці повідомило, що Росія нібито пропонувала афганським бойовикам гроші за смерть військових зі США, адміністрація Трампа ж, зі свого боку, знала про ситуацію.

У неділю, 29 червня, очільник США заявив, що його не інформували про спроби спецпідрозділу Кремля заплатити пов'язаним із Талібаном бойовикам, й додав, що ця інформація не є достовірною, а видання не розкриває своє джерело.

Однак, республіканці та демократи в Конгресі, які вважають інформацію про можливу російську операцію "кричущою" та "тривожною", заявляють, що пояснення Трампа викликають лише більше запитань, на які "адміністрація повинна відповісти негайно".

Голова Комітету з питань Збройних сил конгресмен-демократ Адам Сміт зазначив: "Якщо повідомлення про те, що адміністрація знала про цю російську операцію і нічого не робила, - правдиві, вона порушили довіру тих. Обов'язково, щоб Комітет з питань Збройних сил отримав детальні відповіді від Міноборони".

Водночас спікерка Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі заявила, що "президент ігнорує звинувачення на адресу Росії і президента Володимира Путіна". "Щось не так, і на це має бути відповідь", - сказала Пелосі, закликавши адміністрацію Трампа негайно пояснити ситуацію.

За її словами, Трамп уже підтримав РФ тим, що зменшив лідерство США в НАТО, скоротивши військовий контингент у Німеччині та запросивши Росію повернутися до G7.

Доповідачка палати надіслала листа директорунаціональної розвідки Джону Раткліффу та директору ЦРУ Джині Хаспель з проханням провести повний інструктаж в Палаті, сказавши, що "Конгрес і країна потребують відповідей зараз". 
Comments

    No results found.