"Чорні лісоруби" та лісгоспи: що маємо робити, аби врятувати власні ліси

Коли ми говоримо сьогодні про повінь на Західній Україні, то ділимося на кілька таборів. Креативна і думаюча частина суспільства з Фейсбука звинувачує у всьому "чорних лісорубів", які самі ж рублять ліс, що оточує їхні села. І контрабандою женуть його в Європу, роздаючи хабарі українським чиновникам.

Такі історії заполонили соцмережі у перші ж дні повені. Інша частина суспільства, яку негода залишила без домівок, звинувачує у всьому державу, яка а). не дає заробляти і б). не може навести лад із вирубкою лісу.

Є ще в цій історії один пункт, за яким саме держава має покривати збитки з бюджету на придбання житла цим людям. Звичайно, мова йде не тільки про житло – десятки або сотні мільйонів гривень доведеться десь знайти на розмиті часто нові дороги, які не мали б розмиватися, якби підрядники не економили на системах водовідведення і так далі.

Та більшість забуває чомусь про державні лісгоспи і санітарні вирубки лісу, які часто тривають навіть під час заборони на них з квітня по 15 червня згідно із законом "Про тваринний світ". Вирубки ці практично неконтрольовані і є чимало схем, за якими рубають як здорові дерева, так і завищується площа лісу для такої вирубки.
Comments

    No results found.