Івано-Франківщина: Президент Володимир Зеленський здійснив термінову робочу поїздку в область

25 червня Президент України Володимир Зеленський здійснив обліт територій Прикарпаття, що постраждали від негоди. Глава держави особисто оглянув наслідки сходження селевих потоків та повені в регіоні, ознайомився із процесом ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Побував Президент і в Надвірнянському районі, де великої шкоди населеним пунктам завдала річка Прут та її притоки. Приміром, у Ланчинській об'єднаній територіальній громаді приблизно підрахували, що на подолання наслідків негоди треба щонайменше 16 млн грн. І це без врахування відшкодування втрат мешканцям населених пунктів.

Разом із міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим Володимир Зеленський побував на місцях зсуву ґрунту та селевих потоків, вислухав скарги людей, які постраждали від стихії. Доповіли про ситуацію й представники уряду.

"Масштаб повені та руйнувань вражає, більший, ніж у 2008 році. Треба відновлювати насамперед знесені будівлі, відновлювати дамби, дорожню інфраструктуру. І з того, що вже роблять -- непогано. Зруйновані старі мости. З доповіді голови Укравтодору (Олександра Кубракова. -- Авт.) та з побаченого видно, що нові дороги не знесені повінню, тобто вони якісні. Будемо допомагати з відновленням, добудуємо укріплення, почистимо вулиці, допоможемо постраждалим. Для цього область отримає майже півмільярда гривень", -- акцентував глава держави.

Голова селищної ради Ланчинської ОТГ Володимир Попович поінформував Президента про руйнування дамб та берегоукріплень на річці Прут. Через миттєве підняття рівня води в потічках, що несли бруд і каміння, пошкоджено десятки будівель, комунальних доріг.

"Нагально треба здійснити руслоочисні роботи, відновити дамби, комунальні дороги. Прошу дозволу для цієї мети використати каміння та гравій, що їх на острівці посеред Пруту нанесла вода", -- звернувся до Володимира Зеленського керівник громади.

На зустрічі з главою держави в Ланчині були присутні народні депутати від Прикарпаття: Зіновій Андрійович, Олена Вінтоняк, Олександр Матусевич, Едуард Прощук, Оксана Савчук, Володимир Тимофійчук, Ігор Фріс. Вони також зустрілися із мешканцями та нотували їхні скарги й пропозиції.

Людмила СТРАЖНИК.

Президент Володимир Зеленський та голова Ланчинської ОТГ Володимир Попович (зліва направо).

На зустрічі - народні депутати від Прикарпаття.

Ланчин в очікуванні глави держави.

Фото автора. 
Comments

    No results found.