Кропивницький відзначає 180-річчя від дня народження корифея українського театру (ФОТО)

Сьогодні, 22 травня, країна і місто Кропивницький відзначає 180-ту річницю від дня народження Марка Лукича Кропивницького - засновника українського професійного театру.

Як повідомляє міська рада Кропивницького, з цієї нагоди в місті вперше біля пам’ятника корифею української сцени пролунав його голос.

Також до його пам’ятника поклали квіти.

З ім’ям Кропивницького пов’язана ціла епоха. Він був актором, драматургом, режисером, письменником, композитором, співаком, публіцистом, громадським діячем, благодійником. Марко Лукич виплекав справжніх зірок світової сцени, а театр Кропивницького зумів стати у ряд кращих національних у Європі та здобув гучну славу.

У час, коли більшість населення України була неписьменною і не могла читати твори Тараса Шевченка, Марка Вовчка, Івана Франка та інших українських письменників, театр Кропивницького багато років був одним із головних джерел культурного відродження нації, займаючись просвітницькою місією. Саме Кропивницький вперше надав українському театру соціального значення і звучання.

За своє довге театральне життя Марко Лукич зіграв більше 500 ролей. Це були шедеври сценічного втілення. Ще за життя його називали «українським Мольєром» і «українським Шекспіром», а його прогресивні ідеї актуальні й у наш час.

14 липня 2016 року Верховна Рада ухвалила рішення про перейменування міста Кіровоград на місто Кропивницький.

Нагадаємо, з нагоди річниці від дня народження Марка Лукича Кропивницького також підготували відеоекскурсію.
Comments

    No results found.