Проти Порошенка порушили кримінальну справу про держзраду і зловживання владою

В Україні проти екс-президента Петра Порошенка порушили кримінальну справу про держзраду і зловживання владою.

Як пише «Українська правда», приводом для справи стала публікація аудіозаписів з голосами, схожими на голоси Порошенка і колишнього віце-президента США Джо Байдена.

За даними джерел видання в офісі генпрокурора України, розслідування розпочато за частиною 1 статті 111 (державна зрада) і частина 2 статті 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України.

Аудіозаписи раніше оприлюднив депутат Верховної Ради Андрій Деркач. Учасники розмов обговорювали відставку колишнього генерального прокурора Віктора Шокіна. Бесіди, в яких відставка Шокіна пов'язувалася з виділенням владою США Україні кредитних гарантій на мільярд доларів, велися в 2015-2016 роках.

«Якщо у вас буде новий уряд і новий генпрокурор, я буду готовий до публічного підписання зобов'язань на один мільярд доларів», - заявив на записі голос «Байдена».

«Надзвичайно сильна мотивація», - відповів «Порошенко».

Також людина з голосом, схожим на голос екс-президента України розповів, що підняв тарифи на ЖКГ для українців навіть сильніше, ніж від нього вимагав Міжнародний валютний фонд.

«Ми проголосували за 100 відсотків   тарифів, незважаючи на те, що МВФ очікував тільки на 75 відсотків», - заявив він.

«Я особисто заблокував відставку уряду Яценюка, тому що я вам це обіцяв», - заявив він на іншому записі.

Також людина з голосом Порошенка робила людині з голосом Байдена безліч компліментів.

«Для мене велике задоволення кожен раз чути ваш голос. <...> Я завжди себе добре почуваю, коли розмовляю з вами, пане віце-президент, мій любий друже», - говорив він на різних записах.

У травні минулого року державне бюро розслідувань (ДБР) України почало досудове розслідування у справі про держзраду проти посадових осіб, що входили в команду Порошенка.

Розслідування почалося через події 25 листопада 2018 року, пов'язаних з переходом корабельної групою ВМС України з Чорного моря в Азовське в районі Керченської протоки.
Comments

    No results found.